Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Őszintén! Ültettétek a babátok...

Őszintén! Ültettétek a babátokat még mielőtt magától felült volna? Etetőszék, babakocsi stb.

Figyelt kérdés
Főleg a későn felülő babákra lennék kíváncsi, mert ugye ha már 6 hónaposan felült, akkor nem türelmetlen az anyuka.
2012. ápr. 10. 16:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Nem!

Jártunk Dévényre és a terapeuta is mondta,hogy idő előtt nem szabad.

Csak amit magától csinál!

2012. ápr. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. ápr. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Nem. Sőt amikor anyósom kezébe volt és ülőpozícióba tette már rossz érzésem volt, olyan természetellenesnek tűnt.
2012. ápr. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Nem. Kitudom várni még magától csinálja, nem fogok ártani neki...
2012. ápr. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Én 7 hónaposan beraktam a fiam az ikeás etetőszékbe, ki volt párnázva. (ez ilyen hozzávaló párna)

Addig a hordozóban evett.

Ülni magától 8 hónaposan kezdett.

(egyébként 5 hósan kúszott, 7 hónaposan kapaszkodva állt, 8 hónaposan mászott és ült, 11 hónaposan indult el egyedül. Most két éves, egészséges kisfiú)

2012. ápr. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 alaszka ***** válasza:
100%
A magától ülést úgy érted, hogy mondjuk izomból felül, vagy mászásból? Mert az én 9 hónaposom még nem tud felülni, de ülni 6 hós kora óta tud és szokott, azóta nem dől el. De én ültettem föl először, mert feküdni utált, húzta volna föl magát, de nem sikerül és sírt. Pár felültetés után már nem is dőlt el, és ülésből indul el mászni is. Ez most akkor felültetés? Mert magától még most sem ül fel.
2012. ápr. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom lassan 8 hónapos lesz és még ő sem ül fel magától, ettől eltekintve muszáj ennie, amit fekvő helyzetben nem lehet. Ezért muszáj ültetnem -hordozóban vagy pihenőszékben eszik- de nem 90 fokos szögben. Amikor ölbe veszem akkor is félig ülő pozicióba ültetem, hogy lásson is valamit, arra viszont vigyázok, hogy ne derékszögben üljön és a háta meg legyen (pl. a hasamnak) támasztva. Így is max. 10 percig hagyom. Szerintem ennyi még belefér, amivel még nem ártok a gerincének.

Babakocsiban is ha ébren van feljebb állítom 1-2 fokkal a fekvőrészt (ami még nagyon távol áll a 90 foktól), de azért lát valamit kifele.

Ültetni, a szó szoros értelmében, úgy hogy pl. leültetem a játszószőnyegére és körbe rakom játékokkal, nem csináltam soha és nem is fogom. Kivárom amíg magától csinálja, ami lehet hogy még beletelik 1-2 hónapba.

2012. ápr. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Én néha fel szoktam ültetni. Ha nem ülhet, vigasztalhatatlanul sír. Ha ülhet (természetesen az ölünkben), akkor semmi gond. Pár perc ücsörgés után mehet vissza a szőnyegre.
2012. ápr. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Igen, úgy értem a felülést, hogy magától csinálja, nem te rakod a popójára.

A minap kérdezte a védőnőm, hogy ül-e már a lányom (9 hónapos) én meg mondtam, hogy nem. Erre meg mondta, hogy akkor kezdjem el ültetni, támasszam ki és társai. Meglepődtem (fiatal amúgy) és elgondolkoztam, hogy vajon hány anyuka ülteti a babáját akkor amikor még nem ült fel egyedül.

2012. ápr. 10. 16:57
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

7.es vagyok.

Szerintem van egy jó pár anyuka, aki ülteti a babáját, még mielőtt felülne a pici magától. Nem feltétlenül lesz mindegyik babának iskoláskorára gerincferdülése, de így nagyobb az esély rá. Én sok helyen azt olvastam, hogy azért sem jó a babát ültetni (még mielőtt felülne ő magától), mert ezzel úgymond "lelassul a mozgásfejlődése". Ezt úgy értem, hogy ha ülve lát mindent, így nem kap ösztönzést a kúszásra-mászásra. Az én lányom sem sieti el a dolgokat, még csak gurul a szoba egyik sarkától a másikig. Nem tudom milyen védőnőd van, de az én sógornőm (aki védőnő), nem tanácsolt nekem ilyet, sőt a saját védőnőm sem.

2012. ápr. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!