Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A lányom 2950grammal született...

Adri baba kérdése:

A lányom 2950grammal született! Mennyit kellene ennie egy szopi alatt? Hány ml?

Figyelt kérdés
2009. jún. 18. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
450 ml KÖRÜL ! kellene elvileg szopiznia egy nap alatt, ezt osztd el a szoptatások számával, így megkapod az átlagot, de nem szopiznak minden alkalommal egyformán, van, hogy 30 ml, van, hogy 90, ahogy éppen kedvük van :)
2009. jún. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
kb: 2,95*150/szopik száma
2009. jún. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

szia,

2890 gr-mal született a fiam, 2770-nel jöttünk haza. Előttem a régi naplója, onnan írom Neked:

egy hetesen: 310 gr/nap, 7 alkalom,

két hetesen: 360 gr, 9 alk,

3 hetesen: 450 gr, 7 alk

4 hetesen: 490 gr, 8alk

2 hósan: 600 gr, 7 alk

Sose evett annyit amennyi a nagykönyv szerint illene (testsúly*150 gr, pl 3 kg*150=450 gr/nap).

Most 7 hós, 70 cm, 7600 gr, napi 3* szopi, egy főzelék, egy tejpép, éjjel nem eszik.

Eleinte (sőt, sokáig, 4 hóig) mértem, állandóan stresszeltem, hogy mennyi az annyi, a doki azt mondta 3 óra alá ne menjek gyakoriságban.

Szerintem ez így hülyeség volt! Mióta nem mérem, a jelzéseit figyelem azóta ő is, én is kiegyensúlyozottak vagyunk (6 hetesen tápszereztem, azt hittem azért sír, mert éhes, kishíján elapadt a tejem).

Szoptasd amikor úgy látod (tátog, csücsörít, ha kézben van cici felé fordul) ha bizonytalan vagy 2-3 óránként kínáld meg. (az enyém téli baba, lehet a melegben sűrűbben kell, ha nem kap plusz folyadékot, erről megoszlanak a vélemények, van aki ad, van aki szoptat pluszban)

Ja, és tüntesd el a mérleget, hetente egyszer mérd, ha visszanyerte a szül.súlyát, utána heti 10-15 dkg hízás a "normális".

Bocsi, hogy ilyen hosszú lett, csak szeretnék segíteni, annak idején nekem is jól jött volna. A másodikkal már okosabb leszek.

Csak ügyesen, igyál sokat, 3-3,5 litert, egyél rendszeresen, és legalább a baba egy nappali alvása alatt Te is pihenj, ha máshogy nem, egy jó könyv társaságában!

Sok boldogságot a babához!

2009. jún. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

mindig az aktuális súlyát (kilóban) megszorzod 150-nel, az a napi adagja, azt elosztod az étkezésejk számával.


pl. 3 kilós baba esetében:

3x150= 450 ml naponta.

2009. jún. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!