Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vákuummal született babát...

Vákuummal született babát kellett valamilyen vizsgálatra vinni a későbbiek folyamán?

Figyelt kérdés

Nekünk senki sem szólt, hogy kellene, igaz, csak egy pillanatra használták a vákuumot, mert visszahúzta a babát a rövid köldökzsinór. Már aznap este nem látszott semmi sem a kobakján belőle, szinte csak a bőrt rántotta meg.

De azóta olvastam már több helyen is, hogy a vákuummal született babákat elküldik valami kontrollvizsgálatra, minket viszont nem küldtek sehova sem. Ezért rákérdeztem a gyerekorvosunktól, és ő is csak nézett, hogy miért kellene menni.

Ráadásul aggódok, mert már jövő héten 8 hónapos lesz a fiam, de még "csak" forog, nem kúszik. Meddig várjak még?

És most nem olyan válaszokat kérek, hogy már állnia kellene, mert tudom, vannak szuperbabák is, de én csak egy kis kúszást akarok látni tőle :-( Egyébként is lusta, inkább agyafúrtan szerzi meg a játékokat, mondjuk odahúzza a pléddel, minthogy mozduljon érte.


2011. nov. 4. 14:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem csak egész egyszerűen kérj beutalót egy fejlődéstani vizsgálatra, ott nézik a mozgást és ott elmondják, ha van baj vagy megnyugtatnak ha nem, nem áll semmiből sem a háziorvosnak hogy kiállítson egy papírt és majd lesz egy telefonszám, időpontot tudsz kérni. Inkább mint várni. Sokkal jobb elmenni és szakember véleményét kérni. Sok gyerekorvosnak fogalma sincs szakemberek véleményéről.
2011. nov. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én babám is vákummal született, és minket sem küldtek semmilyen vizsgálatra. A mi gyerekorvosunk is ugyanígy reagált, mint a tiétek. Én is furcsálottam.. Egy naposan megnézték a koponyáját ultrahanggal, lehet, hogy ezért nem kellett kontrollra mennünk?

Ő sem szuperbaba :-) 7 és fél hónaposan kezdett kúszni, 9 hónaposan ült fel egyedül - állt fel - és kezdett mászni. Most egy éves, és a bútorok mellett lépeget.

2011. nov. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is vákuummal született, nem fért ki. Ő is ilyen kis agyafúrt volt, ő nem lusti volt, hanem félt minden újtól. Ahogy a 2. írja, olyan időkben csinált mindent, 15,5 hósan kezdett el önállóan járni, nagyon sokáig csak kapaszkodva, mert úgy adott neki biztonságérzetet. Ne aggódj, a tied is hamarosan kúszni fog. Tedd hasra, és tegyél elé majdnem elérhető távolságba valami kedveset, és ülj mellette. Segíts neki.
2011. nov. 5. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!