Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hypotoniás babák anyukái!...

Hypotoniás babák anyukái! Mennyire van lemaradva babátok a mozgásfejlődésben? Mit csinálnak, vagy csináltak később?

Figyelt kérdés
Mi járunk gyógytornára, de nem tudom eldönteni hogy mennyire segít ebben, ráadásul az én babám nemcsak hypotóniás, hanem hátul meg túl feszes a nyaka.
2012. ápr. 11. 09:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 6 hónapos a lányom, 3 hónaposan vette észre a védőnő, hogy ülésre húzásnál nem tartja úgy a fejét, ahogy kéne neki, 2 hónap múlvára kaptunk időpontot neurológushoz, aki megállapított egy enyhe hypotniát, Dévényest javasolt. Egyszer volt még csak a gyógytornász nálunk, Ő is azt mondta, hogy nincs nagy gáz, de azért meg kell indítani a mozgását, mert neki is le vannak tapadva az izmai a nyakában, hátán. Most 6 hónaposan csak a hátáról fordul hasra, azt is csak a bal oldalára, vissza meg csak néha-néha sikerül neki. Hason fekve meg "repülőzik" a kezeivel, így a kúszás nem megy neki és ez az, ami gátolja a forgásban is, mert "fennakad" a saját kezeiben. Ettől függetlenül odébb tud menni, ha nagyon akar, ahogy emelgeti a fenekét és elég furcsán, de körbejárja a kiságyát (csak nem úgy, ahogy kéne). Remélem segít majd neki az az 1-1 óra "kínzás" :)

2012. ápr. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sziasztok, nekem is van ilyen problémám. Hátról hasra simán, de inkább csak egy oldalról, visszafelé nem. Egyszer voltunk még gyógytornán, de megyünk hetente. Erről a Dévény módszerről még nem hallottam. Hogyan tudnék még itthon segíteni neki? Azt olvastam hogy gyötörni sem szabad, mert könnyen ficamhoz vezethet.
2012. ápr. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az én babámnak feszes a nyaka. Ő 4 hónapos, 5 hetes kora óta járunk. Nagyon sokat javult. Konkrét lemaradása még nem nagyon van. Már fordult párszor hasról hátra.

Nála annyi a "lemaradás",hogy ülésbehúzáskor nem tartja annyira a fejét, mert ugye a feszesség húzza hátra. Meg utál hason lenni,mert nem bírja letenni a fejét. Bár már pár hete ez is megy!

Bár a vicces,hogy minden más pozícióban meg gyönyörűen megtarja a fejét!:)

Szóval nem biztos,hogy le lesznek maradva! De az sem,ha egy-két hónappal később csinál mindent, csak csinálja!

2012. ápr. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én komolyan ezt az ülésbe húzást sem értem. Nekünk is javasolták, de egy csomó ismerősömnek meg nem, amikor mondtam csak néztek!!, és semmi bajuk nem lett!
2012. ápr. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Ülésbehúzás alatt nem azt értem,hogy húzogatom. A Dévényesek nem tarják jónak. És személy szerint én sem. Nagy kárt lehet vele okozni pl. egy pár hetes babánál!
2012. ápr. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
az én fiam fordulni időben fordult mindkét oldalra.kúszni-mászni viszont nem kezdett. 11 hónaposan kerültünk Dévény tornászhoz ő állapította meg hogy hypoton.9-szer voltunk tornán és elkezdett mászni.13 hónaposan elindult.nagyon jó mozgású kis fickó lett!
2012. ápr. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekünk a gyógytornász mutatta, hogy hogyan húzzam fel ülésbe, kislányom 7 hónapos, és hogyan engedjem vissza úgy, hogy nagyon nagyon lassan és a feje véletlen se koppanjon. Van amikor tök ügyes, van, hogy nincs kedve hozzá, Hátrafelé nehézkesebb, mert ott a karjával is tartania kellene magát.
2012. ápr. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bocs, második voltam.
2012. ápr. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!