Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Honnan lehet azt...

Anyukák! Honnan lehet azt tudni, hogy a pár hónapos babátoknak fáj-e a torka? És azt, hogy mi számít már betegségből eredő köhögésnek?

Figyelt kérdés

Első babás Anya vagyok,így ezek nekem még nem ismert dolgok.

A babák még nem beszélnek :),így sajnos nem tudom.

Tudom,hogy a láz is sok mindent elárul,de a babám nem lázas,náthás ugyan (4,5 hós),étvágya van,széklete rendben csak az orrváladéka sok,de azt rendben tartom ahogy kell.

Néha köhög is egyet-kettőt,lehet csak a torkára egy a váladék,de biztosan nem tudom,mert ezen a téren még tapasztalatlan vagyok.

Aki tud segíteni,akinek van tapasztalata,írjon.


2012. ápr. 12. 09:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mikor még pici volt a kisfiam, akkor onnan sejtettük, hogy fájhat a torka, hogy nem nagyon akart enni. De mikor a fogai jöttek, akkor is ez volt.

Mikor elkezdett szilárd ételeket enni, akkor lettünk okosabbak, mert ha csak a darabos ételeket nem ette, akkor tudtuk, hogy a fogától nem eszik, ha pedig sem darabosat, sem pépeset, akkor tuti a torka volt begyulladva.

A babák a fogzáskor is tudnak a sok nyál miatt köhögni, de az néhány alkalom csak, legalábbis a fiam köhögött egyet-kettőt ha sok nyál jött össze és többet nem.

Betegségnél viszont folyamatosan köhögnek és máshogy is hangzik. Lehet hallani, hogy az másfajta köhögés.

Amikor a fiam volt náthás, akkor folyamatosan szívtam neki az orrát, főleg evészetek előtt és akkor rendesen tudott enni is.

Ha rendben van a babád étvágya, nincs láz, akkor nincs olyan nagy gond, valószínűleg beszedett egy vírust. Esetleg ha nem lesz olyan étvágya, akkor elképzelhető, hogy megfájdult a torka, akkor meg lehet neki adni fájdalomcsillapítót, mi is olyankor azt kaptunk. Ha pedig belázasodik, akkor viszont egyből orvos, mert lehet, hogy akkor már nem vírus a ludas a dologban és akkor kezelni kell.

2012. ápr. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!Szép napot!
2012. ápr. 12. 10:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Az eslőv álaszadó a lehető legprecízebben írta le. A fogzás bizony megtéveszthet, engem is megtéveszetett még most is. Annyit még, hogy amikor beteg tényleg köhög, nem köhögcsél, vagy köhint, hanem köhög, többször egymás után, sűrűn. És hallod is, hogy ez "beteg" köhögés. A fogzásos köhögés, az csak köhintés néha néha, ekkor lehet orrfolyás is, de az csak vízes átlátszó folyadék, nics szine. Ha színe van, akkor az betegség. Torokfájást abszolut a kajálásról tudod leszűrni, én még onnan vettem észre, hogy fintorgott nyelés közben. Pont úgy mnt amikor neked fáj a trokos, és nyelsz akkor önkéntelenül kicsit eltorzul az arcod, hát neki is ilyen volt.
2012. ápr. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Na, ez jó kérdés. Nekem ugyan már a 2. fiam a 4 hónapos, de én is bizonytalan vagyok. Ő is köhécsel, de az orra nem folyik, láza nincs, eszik. szóval szerintem nála a fogzás okozza (folyik a nyála ezerrel, tömi az öklét a szájába), de azért nem vagyok benne teljesen biztos.
2012. ápr. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!