Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adtok még tejpépet másfél...

Csill79 kérdése:

Adtok még tejpépet másfél éveseteknek?

Figyelt kérdés
Kislányom nem hajlandó megenni sem a tejbegrízt sem a tejbe rizst.A tejpépet viszont imádja.Engem zavar,mert azon felül,hogy drága gondolom,hogy nem valami tápláló.Van valami ötletetek vagy trükkötök,hogyan tehetném finomabbá neki a tejbegrízt?Ti hogyan készítitek?Köszi.
2012. ápr. 12. 23:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Turmixolj bele gyümölcsöt (banánt, almát).

Én csak bőven egy éves kor felett adtam neki tejpépet. Mert addig szoptatam, feleslegesnem tartottam. Szóval most másfél, és kap, persze nagyobb adagot, mintha a 4 hónapos lenne. A kekszes nem ízlett neki, úgyhogy kísérleteztem: azt azzal kevertem, amit szeretett (vaníliás), vagy banánnal, úgy megette. Én testsúlygyarapítás miatt adom kiegészítésképp, mert kicsi a súlya.

2012. ápr. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kb. 10 hónapos koráig adtam a kislányomnak, viszont ő sem eszi a tejbegrízt és a tejberizst sem. Jó ötlet volt a hozzászólótól a gyümölcs beleturmixolása. Ezt ki kéne próbálnunk:)
2012. ápr. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy tetszett :-) Még anyukám csinálta így nekem a tejbegrízt, mert imádtam! Csak ő nem turmixolta, mert már nagykislány voltam, és úgy is megettem, feldarabolva.
2012. ápr. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

off: miért akarod, hogy tejbegrízt egyen? ha iszik tejet akkor nem kell ennie ha nem szereti, adj neki rendes vacsorát.

amúgy első válaszoló jót írt :)

+fahéj, kakaó, vaníliás cukor, lekvár :)

2012. ápr. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kislányom másfél éves, és én még adok neki, napi egyszer, uzsonnára.A sztracsatellás a kedvence, de magában nem eszi meg.Facsarok bele fél narancs levét, és reszelek bele neki almát, így minden nap eszik gyümölcsöt is.Tejpép után még kap lekváros kenyeret vagy valami péksütit, mert ez csak folyadék, és szerintem magában már nem elég tápláló, mert elvileg a tejpép 8 hónapos kortól adható.A narancstól nagyon jó étvágya lesz vacsira.Kérdeztem a védőnőt erről, azt mondta, ha szereti, adjak neki nyugodtan.
2012. ápr. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A lanyom 13 honapos, és nem lakik jol mar vele. Én is gyümölcsöt teszek a tejbegrizbe és a tejberizs be. Próbáltam Kakaóval, ugy nem kellett neki. De gyümölcsösen nagyon szereti. Egy próbát megér!
2012. ápr. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Enyém már nem eszi kb 14 hós kora óta, mert rágni akar, semmi pépest nem fogad el. Pedig én úgy örülnék neki, ha megenné, jó volt, amíg azt ette vacsira. Én 2 éves korig nem adok neki tejet, így tejbegrízt sem.

1,5 éves

2012. ápr. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Azért akarnám a tejbegrízt,mert a tejet nem nagyon issza,max gabonapehellyel és a végén megissza a tejet kb.fél decit.Nagyon bajban vagyok vele,mert kenyeret sehogy nem eszi meg ,péksütit se.Így nem sok választásom marad.Örülök,hogy a tejpépet legalább megeszi.
2012. ápr. 13. 09:17
 9/9 anonim ***** válasza:
A fiam 2.5 éves, még mindig adok neki néha olyat, ami 3 éves korig ajánlott. Nestlé márkájú, kukoricapehely is van benne.
2012. ápr. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!