Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9-10 hónapos babátok miket...

9-10 hónapos babátok miket tud? Az enyém semmit. Mozgásfejlődésben nagyon ügyes, de testrészek, állatokat nem?

Figyelt kérdés

Persze, nem vagyok görcsben emiatt, állatos könyvet szoktunk nézni, elmondom mi micsoda és utánzom is, ő meg kacagja :D, de ha kérném mutassa meg hol a kacsa pl. nem tudná.

A testrészek meg abszolút nem is érdeklik. Tudtok erre valami jó mondókát?


2012. ápr. 13. 12:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szia.

Az enyém 15 hónapos és beszél szépen pl:gyere tátá adjál nam-nam,de testrészek,vagy állathangok nem érdeklik.Kaptam is a védőnőtől én meg megjegyeztem,hogy a gyerekem összeteszi a szavakat az semmi,mert ugatnia kéne?

2012. ápr. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

1 éves a fiam, állatokat nem tudja, csak a cicát, testrészeket tanulgatja, de keveri, egyedül a kukiját tudja, hol van. :D Szem, orr, fül, száj, ezeket keveri. Én a plüss állatain tanítom, mert szereti őket, de egyáltalán nem aggódom.


Amúgy sok anyukától hallottam, hogy sokáig nem mondta, mutatta a gyerekük, és egyszer csak, amikor már nem is mutogatták, elkezdte. Vagyis megjegyzik ők.

2012. ápr. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ne mondd, hogy semmit nem tud a babád, főleg ha ügyes a mozgásban! Az én 10 hónaposomnak mutatom az állatokat (hetekig csak 1-2 félét), a cicát és kutyát mutatja - de csak ha épp kedve van! De látom, hogy felismeri, tetszik neki. Mutogasd rendületlenül :) és hamarosan mutatja majd ő is. A testrészek még az enyémet sem érdeklik. Ne aggódj semmi ilyesmin, egyik nap még semmi, aztán másnap már rábök a kis ujjával!
2012. ápr. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Elég nagy elvárás azért egy 9 hós gyerektől, hogy mutogassa a kacsákat a könyvekben. Majd megtanulja, hidd el nem fog így maradni.
2012. ápr. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Szerintem abszolút nem gond, ha ennyi idősen nem mutatja az állatokat! - kislányom 10 hónapos lesz 1 hét múlva, de nekem eszembe sem jutott, hogy ezt már kellene tudnia... kezét, okos eszét mutatja, pogácsát süt, integet , puszit ad ( oda nyomja a kis száját az arcunkhoz , megszeret ( odabújik hozzánk) , kis kezével "mulat" - ezeket csinálja , de ezeket sem erőltettük, csak úgy jöttek :)
2012. ápr. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem 1 éves kora körül mutatott meg néhány állatot a könyvben, ha kértük + tudta hol a pocakja és a lába.

Mutasd neki továbbra is ezeket a dolgokat, mondókázzatok, verseljetek, meséljetek sokat. Hidd el, elraktározza ezeket az infókat és adott pillanatban majd meglep téged a tudásával.

2012. ápr. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
71%
Majd 1 éves kora körül. Irreálisak az elvárásaid.
2012. ápr. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Semmiképp sem az ilyenekből indulj ki, mint amiket a kedves 2. hozzászóló írt. Nem kételkedem senki szavában, de ezt azért megnézném élőben :)


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2012. ápr. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Szerintem is irreálisak az elvárásaid a gyermeked felé, amennyiben ezt komolyan gondolod, hogy fel kellene ismernie a kacsát.

Ilyenkor bőven elég, ha kérésre ineteget, vagy tapsol, esetleg a Te arcodon felismeri az orrodat, szádat, szemedet, és jó esetben meg is mutatja azokat. Ha ezeket sem csinálja, akkor sincs semmi baj.

Védőnő

2012. ápr. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
7. vagyok. Elolvastam a belinkelt kérdésre a választ, jó poén!!! (legalább olyan jó, mint az, hogy 10 hónaposan azt kérdezi, hogy "ez mi"):
2012. ápr. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!