Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányszor és mennyit eszik...

Hányszor és mennyit eszik étkezésenként 9 hónaposotok? És mennyit iszik?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 13. 19:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Reggeli 7 körül 120ml täpszer

Reggeli2 9 körül vajas/sastos/mäjkremes/bundäs kenyer (mikor mi) kb fel szelet

Ebed 12 es 12 30 között fözelek hussal/hallal/zölgseggel 200-220gr

Uzsonna 15 es 16 között gyümölcs/joghurt/turo 160-190gr

Vacsora 19 körül az amit mi eszünk pl:rakott krumpli,tojäsos nokedli,rizses hus,tejszines hal,rakott karfiol,pärolt zöldseg stb.Ebböl nem tudom sulyra mennyi fogy mert soha nem mertem de nagyon jol eszik!

Ha olyat fözök amit nem szeret akkor tejpep kb 150gr!

Vacsora2 20 30 körül 180 ml täpszer!

Inni kb 300-350ml vizet,teat,gyümilevet iszik!

Te babäd?

2012. ápr. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nem off, de hogyhogy már azt eszi, amit ti? mikor kezdted a hozzátáplásálást? és nem öklendezik tőle?
2012. ápr. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

8h 260ml tápszer

11h gyümölcs (190g-bébiétel)

14h főzelék hússal (főzök, kb. 200g)

17h babajoghurt/puding (3 doboz)

20h 260mltápszer


Inni kb 2 dl vizet iszik.

2012. ápr. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves első! (és persze a többiek) Az én babám sokkal kevesebbet. És valaki azt mondta, hogy sokat (szerintem pedig éppen keveset) és kiváncsi voltam, hogy tényleg másnál mennyi. Persze, tudom, babafüggő.


Általában

Reggel 140 ml tápszer

Tízórai gyümi: vagy egy üveges ..190 g-os, de ez nem mindig fogy el, vagy pl. 1 banán vagy fél alma-fél banán,olykor keksszel, zabpehellyel

Ebéd főzelék: ha üvegeset kap, akkor általában megeszi a 190 g-ost, ha én főzök, abból max.150, de inkább csak kb. 120-130g szokott elfogyni.

Uzsi 1 babajoghurt (100 g)

Vacsi pl. tejpép,sinlac,hipp jóéjtpapi (volt már, hogy megevett egy egész üveggel 190 g-ot, de általában ekkor olyan 120 g fogy)

Lefekvés előtt kb.140 ml tápszer, de ez sem mindig fogy el.

Nálunk ez az általános, ennél inkább csak kevesebb. Nagyon ritka, ha ennél többet eszik. Inni kb. 3 dl víz vagy tea.

Néha rágcsál 1-1 babapiskótát vagy kekszet vagy kiflicsücsköt...

Én m ég nem nagyon merek adni neki abból, amit főzök, a húslevesből ugyan már evett répát, meg evett rizst összenyomkodva, sima krumplit, de mást nem nagyon...

2012. ápr. 13. 21:28
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, az én lányom ugyan még csak 8 hónapos lesz, de kb. annyit eszik, mint a te babád. És nem hinném, hogy 1 hónap alatt úgy megnőne az étvágya...

Ő még ennyi folyadékot sem iszik meg, még szopik, szerintem az elég neki napközben.

(Ha egy nap 50 ml folyadékot megiszik, az jó... Ma pl. csak 10-20 ml csúszott le a tej mellett...)

2012. ápr. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is majdnem mindig azt eszi ,amit mi.

reggeli:130ml tápszer

tízórai:egy banán+egy danonino

ebéd:valami 200-250gr(vagy leves sűrűje,vagy főzelék,vagy rakott valami,vagy tészta)

uzsonna:szendvics+rudi(mindenféle szendvics)

vacsora:170ml tápszer

inni kb 4-5 dl teát,gyümilevet iszik.+megeszik 3-4 kekszet még napközben.

tízórai és uzsonna nagyon változó.de nagyjából ennyiket eszik.(és nagyon el vagyok keseredve,mert emellett nem hízott csak 450 grammot 3 hónap alatt)

2012. ápr. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Elsö vagyok!Azert eszi azt amit mi mert mäst nem akart!Hiäba adtam neki bärmit mindenböl evett egy ket kanällal aztän küpte ki!

Este együtt eszik a csaläd es tudom hülyen hangzik de mintha zavarta volna hogy ö mäst kap! Megkerdeztem a gyerekorvosunkat es azt mondta hogy akkor egye azt amit mi!Kiprobältam es läss csodät olyan adagokat beväg hogy en csak lesek!Nem fözök füszeresen ugyhogy a pociät sem bäntja!Azzal sincs baj hogy fulladozna pedig csak egy foga van!Kis falatokat kap es szepen "megrägja" szetnyomja az inyevel!

Kedves kerdezö talän probäld meg te is ezt!Nekünk bevält pedig elötte ö sem volt nagy evö!

2012. ápr. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bocsi,hogy ide írok,az én babám még csak 4,5 hónapos,de mennyiségre közel annyit eszik ő is,amiket írtatok.De nem hinném,hogy sok,mert jó étvággyal eszi,nincs tőle semmi baja,ő kíván ennyiket és egyáltalán nem duci,teljesen átlagos testalkatú,6 kg és 65 cm.

-reggeli 8.00: 180 ml tápszer

-tízórai 11.00: 100 g gyümölcs

-ebéd 13.00: 200 g főzelék (bébiétel)

-uzsonna 17.00: 180 ml tápszer

-vacsora 21.00: 200 ml tejpép

Inni vizet iszik,nem túl sokat,nem is nagyon számoltam még,mennyit.

2012. ápr. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!