Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Reflux beteg babak anyukai,...

Reflux beteg babak anyukai, nektek sikerult hosszutavon szoptatni?

Figyelt kérdés

Nem a siman bukos babakra gondolok. Kisfiam 5 hetes, kb 2 hetes koraban jelentkeztek a tunetek. Hamar felismertem, mert a kislanyom is reflux beteg volt. 2 hetes kora ota rosszabbodott a helyzet. Nem bukik sokat, viszont folyamatosan nyeli vissza a tejet, foleg este, ejszaka. Allandoan felebred ezektol a visszanyelesektol. A legnagyobb problema viszont az, h mar nems zivese szopizik. Sirdogal a cicin, felrenyel, fesziti magat. Ritka mar amikor jol tud lakni. Ugy erzem, sokkal kevesebbet eszik mint pl 2-3 hetes koraban. Elso htekben gyonyorun fejlodott, szerintem most a hizasa is leallt, vagy minimalisat gyarapszik. Minden etetes egy remalom, elore rettegek, mi lesz, eszik e, mikor hagyja abba. Kislanyomat 5 eve 2 honapig tudtam szoptatni, tovabb nem birtak az idegeim. Most annyira szeretnem ha sikeruln tovabb szoptatni,

Van itt valaki, akinek hasonlo problemaja van, es sikerult szoptatni hosszu tavon?



2012. ápr. 16. 23:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem a fiamnál volt ugyanez. Azt mondta a doki, hogy a kiságyat emeljük meg úgy, hogy a két felső ágyláb alá beteszünk egy- egy könyvet. Így a baba egy lejtőn van, a feje legyen fent. Megkönnyíti, hogy a kaja bent maradjon. Sokáig kell büfiztetni. Ráteszed a válladra a fejecskéjét és szépen simogatod a hátát.Nem kell ütögetni. Így fél éves koráig sikerült a szopizás.
2012. ápr. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nalatok a szopival, evessel is gondok voltak? Sirt eves kozben? Ha igen, h oldottad meg, h elegendot egyen? Nalunk ez a legnagyobb problema.
2012. ápr. 17. 12:01
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem volt gond a szopival, mert ő nagyon gyorsan és nagyon sokat evett. Jó sok levegőt benyelt sajnos és ezért még többet bukott. Próbálj meg hosszabb időket kitartani két szoptatás között. Hátha akkor tovább eszik és többet.
2012. ápr. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia! nekünk ugyanez a problémánk. mondjuk ő már 3 hónapos lesz, kb. 1 hónapja kezdődött az egész. én is nagyon aggódok. a te babád cumisüvegből eszik? vagy nem próbáltad még? az enyém napról napra kevesebbet eszik, ha félálomban el tudom kapni, akkor néha sikerül, de van h már úgy is elutasítja a cicit. és már sose lakik jól. cumisból még bele tudok valamennyit tölteni, ha már nagyon éhes. ti voltatok már szakrendelésen? minket nem akart küldeni a doki, mert eddig azért gyarapodott, de szerintem most már le fog állni. és ott is csak gyógyszereket kap az ember, a fene akar ilyen kicsi babát teletömni velük. sűrítőt próbáltad már? nekem annyira nem tetszik, egyszer adtam neki, utána még kevesebbet evett és sírt egy csomót. téged is nagyon megvisel, h nem eszik? én már többet sírok nála.. nem tudom meddig tudom majd szoptatni, de néha arra gondolok, h jobb lenne neki a refluxos tápszer, meg a cumisüveg, ha abból jobban tud enni...
2012. ápr. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!