Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tartós beteg gyerek után 10...

Tartós beteg gyerek után 10 évig jár a GYES?

Figyelt kérdés

A kisfiam 1500 gramm alatti súllyal született, ezért tartós betegnek minősül. Úgy tudom, hogy ilyen esetben a gyermek 10 éves koráig jár a GYED. Van valakinek tapasztalata vagy információja, hogyan is működik ez? 3 év után kell igényelni a TB-nél? Vagy ez az 1500 gramm alatt születettekre nem vonatkozik, csak azokra, akiket konkrét betegséggel kezelnek (pl asztma, allergia,hogy a súlyosabb dolgokról ne is beszéljek)?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. márc. 21. 14:07
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Elnézést, gyedet írtam, de persze a GYES-ről van szó!
2012. márc. 21. 14:08
 2/11 anonim ***** válasza:
amikor beölti a 2. életévét akkor mikor a GYES-t igényled mellékelni kell a tartós betegséget igazoló iratokat is.
2012. márc. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%

úgy tudom ilyen esetben csak az emelt családi jár.

járj utána. amúgy nekem furcsa lenne ha egy olyan egészséges gyerekkel otthon maradhatna az anyukája 10 évig aki kis súllyal született, sok beteg gyerek után meg az emelt családit se kapják meg mert nem jó a száma a betegségnek :/

2012. márc. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jár a gyes, a kiemelt családi, a közgyógy és az utazási igazolvány is.
2012. márc. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jár, mert az emelt családi pótlék is csak 3 éves korig jár az ilyen súllyal született gyerekeknek. Ha az emelt családi nem jár, akkor a gyes nem igényelhető 10 éves korig.
2012. márc. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%
Tartós betegnél a gyermek 8 éves koráig jár a gyes, plusz emelt összegű családi pótlék.
2012. márc. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

szerintem csak 3 éves koráig járnak a plusz juttatások ha nincs egyébként semmi baja.

Nem bántásból írom, de elég fura lenne, ha egy makk egészséges gyerek után járnának 10 évig ezek a dolgok., "csak"mert picike súllyal született. szerintem az első 3 évben kapott juttatások is segítség. Sokmindenki konkrét betegség miatt nem kapja meg. Vagy 100-szorosan többe kerül a betegség mint a juttatás és a közgyógy.Szóval szerintem nem lenne igazságos.

Az államkincstár 3 éves kora után úgyis kérni fogja minden évben a tartós beteg papírt, kivéve, ha nem kaptok egy olyan papírt, hogy genetikai betegsége van.


Remélem nálatok nincs betegségről szó!

2012. márc. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kis súllyal született csecsemőknek higgyétek el van bja bőven!!!!!

koraszülött!!!!!


[link]

[link]

2012. márc. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ! Igen, ő "csak" kis súllyal született. Ehhez társult, mint szinte minden koraszülöttnél: gépi lélegeztetés, aminek sajnos legtöbbször hosszú távú következményei vannak. Háromszoros transzfúzió anyai vérrel (vérszegénység miatt), aminek a következménye ROP (retinopathia) mindkét szemben, hála Istennek a műtét sikerült, és lát... Kamrai és pitvari sövényhiány (lyukas szív), ami sok időre született babát is érint, de az 1500 gramm alatti korababáknál sokkal súlyosabb. Részleges bélelhalás. Jóindulatú érdaganat (hemangioma), ami viszont nem csak korababáknál fordul elő nagy számban. Az éretlen veséje miatt nephrológiai kezelések. Apnoé, az első 4 hónapban napi rendszerességgel, akkor is, amikor már otthon volt.

És persze a fejletlen szervek, amik sok picinél évekbe telik, hogy rendesen ellássák a feladatukat. És mi még megúsztuk az agyvérzést, aminek megint csak lehet maradandó károsodás a következménye. A többiről itt olvashat, akit érdekel: [link]

Igen, ő "csak" koraszülött volt...

De ha semmi probléma nincs, akkor is rendszeresen járni kell kontrollokra, ami utazási kedvezmény nélkül pl iszonyat kiadás, pláne az első időkben, amikor tömegközlekedési eszközön nem is szállítható a korababa. És a kontrollok bizony nem néha-néha vannak, hanem hetente 2-3 alkalommal akár.

De: a kisfiam a fenti betegségekből 1 éves korára meggyógyult, és bízom benne, hogy nem is lesz szükségünk a továbbiakban semmilyen kedvezményre, sem támogatásra, mert egészséges lesz.

2012. márc. 21. 22:42
 10/11 anonim ***** válasza:

Tegnapi 14:45-ös vagyok. Ismerek olyat, aki 1400 gr-al született és akármilyen hihetetlen semmi de semmi baja!!!! Néha el kellett mennie ellenőrzésre, neurológiára is, de soha semmit nem találtak hálistennek. Én pl rá értettem, hogy nem lenne igazságos 3 éves kora után ha járna az emelt családi és gyes. Hisz kutya baja szerencsére.


Hihetetlen kedves kérdező, hogy ennyi baj után mégis gyógyult. Olyan jó olvasni, hogy milyen ügyes kisgyerek!!! Jól kikapta szegényke az élettől, de milyen jó, hogy ilyen szerencsés kimenetelű lett. Egyértelmű, hogy kell a segítség ez esetben.

2012. márc. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!