Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hós babám nem kúszik,...

6 hós babám nem kúszik, mászik, de egyfolytában ülni akar, hasizomból próbál felülni. Ez baj?

Figyelt kérdés
Támasztással már szokott ülni, de nem kúszik. Ez baj?
2012. ápr. 17. 08:15
 1/5 anonim ***** válasza:
még nincs elkésve félévesen a kúszással.
2012. ápr. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 alaszka ***** válasza:
Enyém is így volt, most 10 hónapos, pár napja kúszik úgy igazából, 6 hós elmúlt, mikor forogni tudott, de 7 hós volt mikor már intenzíven használta is a forgást. Ülni viszont ő is már 6 hós korától akart, fekve sírt, babakocsiban, ölünkben felhúzta magát ülésbe, én innentől engedtem hogy üljön, hiszen ha magától akarja, az nem ugyanaz mintha te ültetnéd erőszakkal. Eleinte el-eldőlt, de pár hét alatt megtanulta támasztani magát, és kb. másfél hónapja már nem is támaszkodik. Szerintem ha ő akarja, akkor nem baj, csak arra vigyáz hogy ne a nap nagyrészében üljön, mert akkor lassul a mozgásfejlődése, bár nem tudom így van-e, mert azt olvasom, hogy a legtöbb baba 10-11 hónaposan érik meg a mászásra, szóval mi pont időben vagyunk.
2012. ápr. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kúszni és mászni sem fog nagyon ha kitámasztod és hasizmozik. hagyad feküdni a földön és hagyad maga jöjjön rá mindenre. Ez késöbb is sokat számít majd akár felnött korára is rányomja most a bélyegete hogy anya csinál meg helyettem mindent vagy én fedezem fel a világot.

Egy 2 éves gyermek képtelen hasizombol simán felülni. neki is kell kapaszkodás.


azt hívják ülésnek, mikor egy gyermek, oldalt megtámaszkodva vagy térdeslésböl megtámaszkodva kidobja a fenekét és leül. ez magától való felülés, kb 8 hós korában jut el az agy erre a szintre. az egész mozgásfejlödést az agy kontrolálja.


Egyébként egy átlagosan fejlödö baba 4 hósan fordul egyik irányba, 5 hósan másik irányba. 7 hósan kezd el kúszni. és 8 hósan térdel fel, mászik és ül. 9 hós korára áll és kb 1 éves korára önállóan jár.

2012. ápr. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 alaszka ***** válasza:
Amelyik baba nyugodtan elvan fekve azt nyilván eszébe se jut az anyukának felültetni. De én is tapasztalatból tudom, hogy mindkét gyerekem mikor babakocsiban toltam őket egyszerűen ordított fekve, mert nem látott ki, és kapaszkodott, kínlódott, mire én feljebb raktam a háttámlát, és onnantól élvezte a kilátást. Aztán otthon hiába tudott megfordulni már, még moccanni sem bírt, így megint csak üvöltött, hiába raktam a hátára, az ölemben meg mint a kelj fel jancsi, ült fel. Az ilyen babát szerintem minden anyuka felültetné. Az már látszik, hogy mikor érett az ülésre és mikor nem, ha dőlöngél ide-oda, akkor nyilván nem. Persze az a baba, amelyik már 6 hónaposan mászik, az hamar fel is ül, de amelyik későn mint az enyém (megjegyzem, hivatalosan 10-11 kor a mászás, és felállás "előírt" ideje), az hamarabb ül. A nagyobb lányom is így volt, és nincs baj a gerincével, és lúdtalpa sincs.
2012. ápr. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ő is ordít a babakocsiban, most félig fekvő félig ülő helyzetben van a kocsi, de így sem tetszik neki. A következő fokozat a teljesen ülő, arra meg nem fogom rakni, így ilyenkor ki kell venni és kézben vinni az utcán.
2012. ápr. 17. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!