Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az normális ha egy pár hetes...

Az normális ha egy pár hetes csecsemő 10, akár 12 órát is ébren van egyfolytában?

Figyelt kérdés
nem tudok mit csinálni 2 hetesemmel, szinte egész nap fent van. szopizik rendesen, nem gondolnám hogy éhes.
2012. márc. 6. 17:19
 1/8 anonim ***** válasza:

ahhh, az enyém is ilyen volt. Déltől kb éjfélig nem aludt semmit, maxvés közben picit elbóbiskolt, én meg majd megőrültem, hogy biztos nem lakik jól, mert akkor aludna.

Most 11 hetes, jól fejlett, egészslges, de napközben max fél órákat alszik párszor. Vidd el nagyot sétálni, legalább akkor alszik egy jó nagyot (nálunk 2-2,5 óra akkor garantált) + szerencsére a 10-12 óra alvás éjjelre marad, amit szintén nem bánok.

Éjszaka szépen alszik? Ha igen, annak örülj, később meg ha már kúszik-mászik, jobban lefárasztja magát. Legalábbis én ezt remélem :)

2012. márc. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A miénk 13 órákat volt fönt, a védőnő azt mondta rá, hogy normális.
2012. márc. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az enyém sem aludt sokat kezdetektől fogva, aggódtam is emiatt. Mindig csodálkozok, amikor azt írják, hogy a babájuk csak eszik meg alszik. Sajnos az én fiam sem volt jó alvó.
2012. márc. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

akkor ezek szerint nem az én manóm az egyetlen, akkor azért megnyugodtam hogy nincs baj, csak ő ilyen...:)

2012. márc. 6. 18:58
 5/8 anonim ***** válasza:
Lányom is így volt. Szerintem nem normális, mert elég nyűgös volt, de sehogy sem tudtam elaltatni. Cserébe viszont egész éjjel aludt.
2012. márc. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem normális és az sem hogy egy védőnő azt mondja,hogy ez így rendben van...

Nem lehet hogy túl van már pörögve,túl sok inger éri és azért nem tud elaludni???lehet már átesik a holtponton???Amúgy nem nyűgős???Oké hogy nem mindegyik babba egyforma de azért 10-12 órát fent lenni egy pár hetes babának???

2012. márc. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam is keveset aludt ilyenkor és el kell hogy keserítselek később sem lesz jobb alvó. Szerencsére az éjszakákat hamar elkezdte átaludni (kivéve a fogzási időszakok), de nappal még most is max 2,5 órát alszik. Ha reggel korábban ébred fel, akkor korábban fekszik le napközben és estére már nagyon nyűgös lesz, de nem aludna többet 2,5-nél vagy esetleg kétszer...

Jelenleg 10 hónapos a kicsi és mindig is sokat mozgott, játszott. A mi védőnőnk azt mondta, hogy ha keveset alszik és nem nyűgös, akkor biztos ennyi az alvásigénye.

2012. márc. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is ilyen volt. Szörnyű volt, én meg annyira rágörcsöltem, hogy egész nap altattam sikertelenül. Most így visszagondolva szerintem még nem tanult meg akkor elaludni, utánna meg túlpörgött. Most már jó alvó három óra ébrenlét után alszik 10 hós. Ja ami nagyon fontos és nekünk megváltás volt a napirend. Ha ilyen picinél megpróbalod azt, hogy ugyanúgy megy a rutin pl evés játszás és utána alvás akkor egy idő után tudni fogja hogy mi következik. Hidd el sokat javul majd a helyzet.
2012. márc. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!