Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos baba nevelése?

15 hónapos baba nevelése?

Figyelt kérdés

Segítenétek tanácsokkal , hogy hogyan szoktassam le a fiamat arról hogy ha nem tetszik neki valami pl ha elviszem valami veszélyes helyről vagy nem adok neki oda valamit hogy ne kezdjen engem ütögetni illetve a tárgyakat ne dobálja szana-szét ami éppen a kezébe akad!!!

Más baba is csinál ilyet vagy csak ő ilyen hisztis??


2012. ápr. 17. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Minden baba csinál ilyet.


Düh levezetésnek hívják. Ha te dühös lesz neked is le kell vezetned valahogyan. Ö még szavakkal nem tudja kifejezni 8ezért nem küld el melegebb éghajlatra), de ha a te anyád is bele szolna mindig a dolgaidba te is dühös lennél rögtön.


Szóval düh levezetésnek teret kell adni, agresszió is elfogadott, szuper szerintem hogy dobálja a játékait, így már van is alternatíva az ütögetésre.

Ha nálad nem megfelelö viselkedés az ütögetés (nálunk nem), akkor abban a pillanatban hogy megütne figyelmeztesd, vagy már is távolítsd el magad mellöl. àllj fel hagyd ott, tedd le, vagy is érezze hogy bizony ez nem helyes. kb 3-4 alkalom után nem fog megütni. de mindig rögtön kell reagálnod, nem hagyhatod magadat ütögetni egy darabig majd mikor elég lerakod, hanem az elsö suhintásnál, ütésnél már reagálnod kell rá.

Szerintem hogy éppen ami a kezében van eldobja nem rossz dolog, mert levezeti a dühöt.

2012. ápr. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
fiam 16 hós,még soha nem ütött meg,de amikor pl.megy a sütő,és elviszem onnan,akkor ő is hisztizik,de nem figyelek a hisztire,így abba is hagyja!
2012. ápr. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

15 hónapos a fiam, csak rövid ideig próbálkozott az ütögetéssel, szerencsére hamar sikerült leszoktatni róla. Én azt csinálom, ha valamit nem szabad, akkor elviszem onnan, és mondom, hogy "keresünk más érdekeset". Tudja, hogy nem csapom be, már mondja is, hogy "édeesz", és megyünk keresni. Amikor ránk csapott, akkor mondtam, hogy nem szabad, hanem helyette "ejte, ejte", és közben megsimogattam. Egyszerre szükséges a figyelem elterelés ilyenkor, és más alternativa mutatása neki. Akkor rájön, hogy nem jó az ütögetés, jó viszont a simi, és bár nem lehet mindent, azért van más, ami érdekes lehet.

A dobálás az nálunk is gond, ő nem dühében, csak úgy hobbiból dobál le mindent az etetőszékről pl, amikor benne ül. Játékot, ételt, mindent. Erre még nem jöttem rá, hogy lehetne leszoktatni, azzal próbálkozom, hogy egy ideig nem adom vissza, hogy lássa: ha valamit ledob, akkor az már nincs. Egyelőre folyamatosan mászom a padlót az etetőszék alatt, mert minden ott landol.:)

2012. ápr. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
16 hónapos lány, és még soha nem ütött meg. A hiszti nálunk is megvan, olyankor biztonságba helyezem, hogy véletlenül se üsse meg magát, és kivárom, míg abbahagyja, esetleg elterelem a figyelmét valami mással. Szoktál a fenekére, vagy a kezére ütni egyébként?
2012. ápr. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha hisztizik, akkor ott hagyom (házban gondolom), nem figyelek rá, had vergodjon. Utána rájon, hogy nem érdekel, amit csinál és jon utánam. Vagy esetleg valami mással vond el a figyelmét. Ha meghuzza a hajamat, akkor otthagyom.


15 hos kislány anyukája

2012. ápr. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Soha nem ütöttem meg!!!!!!!!!!!!!
2012. ápr. 17. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!