Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Dévény módszer kinek mennyi...

Dévény módszer kinek mennyi idő alatt segített?

Figyelt kérdés
Én már 8 kezelésen voltam a fiammal, de azonkívül, hogy kicsit jobb a tartása, más változást nem látok. Még mindig nem indult be a mászása, 10 hós. Lehetséges, hogy nem jó a gyógytornászunk? Mindenhol azt olvasom, hogy 3-4 kezelés után megtáltosodott a baba, nálunk meg semmi. Pedig a kisfiam nem is súlyos eset, nem volt se koraszülött, se neurológiai probléma, csak egy kis hipotónia. Mit gondoltok?

2012. ápr. 17. 14:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia,szám szerint mi 35*voltunk devenyen,persze közben fejlődött a fiam.3 hósan kezdtük heti két alkalommal.Ő is hipoton a neurologus is mondta.Amikor már mászott akkortol erősítő torna volt,az meg 30*.Én már nem viszem,mert jár szépen,a háziorvos szerint sem kell már,most majd kíváncsi vagyok a neurologus véleményére is!Q gyogytornasz

szerint meg kene vinnem,de úgy gondolom,h az orvos. tudja van e baj,arról nem is beszelve,h nem olcsó!

2012. ápr. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
mi 9-szer voltunk csak.neki is a mászást kellett beindítani.hypoton volt ő is.lehet hogy nem jó a tornász vagy nem elég az idő amit egy-egy alkalommal rászán.Mi minden alkalom után észrevettünk egy kis fejlődést mindig produkált vmi újat a fiam.
2012. ápr. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ja és mi nem fizettünk érte OEP állta.
2012. ápr. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
de jó nektek! Nekünk havi 20 ezer forint a gyógytorna... Hát az a baj, hogy utána se tudok nézni a tornászunknak, mert sehol se találok névvel véleményt a dévényesekről. Sajnos. :(
2012. ápr. 17. 15:34
 5/8 anonim ***** válasza:
hát tényleg nagyon drága.Nincs esetleg másik a környéketeken?a www.deveny.hu azt hiszem van egy szám amit ha felhívsz megadják a hozzátok legközelebb lakót.Szerintem vmit tuti hogy nem csinál jól.
2012. ápr. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi körülbelül 9 alkalommal vittük el, semmi változást nem tapasztaltunk közben. Aztán betegség miatt nem vittük pár hétig (folyt az orra, nem kapott levegőt az orrán), és magától beindult közben. Többet nem vittük. Nem is volt igazán problémája, nagyon minimálisan volt feszes csak és nagy súlyú volt, ezért kellett.
2012. ápr. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is türelmetlen voltam mint te.

5 hetes kora óta hordjuk a babám,mert feszes a nyaka.

Most 4 hónapos. Kb. a 10. alkalom után kezdtem elkeseredni,hogy nem látok olyan eszeveszett javulást, mint azt sokan írják pl. itt is. Már-már gondolkodtam,hogy keresek mást, mert lehet,hogy a terapeuta nem a legmegfelelőbb,amikor a sors az utamba sodort egy anyukát, akinek a fia is a mi terapeutánkhoz jár, és akinek azt mondták a szüléskor, hogy mozogni sem nagyon fog tudni az oxigénhiány miatt.

A kisfiú most lesz két éves, és már segítséggel lépeget.

Ezt jelnek vettem!

Utána hirtelen elkezdte a gyerekem olyan szépen tartani a fejét, hogy meglepődtem. Sőt már egyszer hasról hátra is megfordult.

Szóval türelem. Nem mindenkinek segít két alkalom.

2012. ápr. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia!az én kislányom 7 hónapos volt mikor elvittük egy dévényeshez mert egyáltalán nem akart hason lenni és forogni sem akart csak állandóan ülni!mikor hasra raktam üvöltött!azt mondta a dévényes hogy nincs nagy baj így heti 1x járunk!az első alkalom után már meg maradt hason a második után elkezdett forogni hason a tengelye körül a harmadik után hátra felé kúszni és a negyedik után elkezdett forogni!most voltunk az 5. alkalommal és a lábait húzza a hasa alá mászásba!és úgy hintáztatja magát!most 8 és fél hónapos!5 alkalom nekünk rengeteget segített!és kúszni kúszik a kisfiad?nekünk azt mondta a dévényes hogy 10 hónaposan kell csak próbálkozniuk a mászással!hát lehet hogy tényleg a dévényesel van a baj!mert szerintem ha nincs olyan nagy gond akkor már használnia kellett volna!
2012. ápr. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!