Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alvásproblémák? 6-7-8 hónapos...

Alvásproblémák? 6-7-8 hónapos babák éjszaka többször felsírnak, esznek stb. , még ha korábban jó alvók is voltak. Van egy könyv ami sok anyukának segített már: Minden gyerek megtanul aludni. Ez egy kismama blognaplója a módszer lényegéről.

Figyelt kérdés
[link]
2009. okt. 24. 19:42
 1/4 anonim ***** válasza:
szia.elolvastam,szerintem nagyon jó.szinte minden dolgot ugy csinálok,ahogy a könyv irja,csak 2 nem tudok megvalósítani,az egyik a cumi a másik az evés,már próbáltam nem adni neki enni,de fél óránként kelt,másnap is meg utána is,aztán megint adtam neki enni,és aludt reggelig.hát nem tudom,talán leszokik róla.köszi.
2009. okt. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szeparációs félelem. Én is most vettem kisfiamon észre, 8 hós. Ő is többször felsír, odamegyek megpuszilom, cumi a szájába és megnyugszik. De 1-2x még cicizik is éjszaka.
2009. okt. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem 8 hónapos a babám. Amikor még szopizott én is azt hittem, hogy csak a megszokás miatt kel fel, hogy cicizhessen. De ez egyáltalán nem így volt nálunk, ugyanis estére bevezettem "táplálóbb ételt" azóta leteszem este 8-kor és reggel 5-ig alszik. Ezek szerint tényleg azért kelhetett, mert éhes vagy szomjas volt. Ennek egyébként 2 hete (azóta már nem is szopizik). A cumival én meg úgy vagyok, hogy nem láttam még 6 éves gyereket vele, akkor az enyém miért ne szokna le? Miért kéne ilyen idős korban leszoktatni, ha még igényli és ezzel nyugszik meg? Most jönnek a fogai és sokszor nagyon hasznos a cumi a nyugtatásnál. Azon kívül miért jobb, ha leszokik a cumiról és rászokik az ujjszopásra? Azt ugyanolyan nehéz lesz leszoktatni, sőt, azt nem is tudod elvenni tőle. És több ujjszopós idősebb gyereket látok, mint cumisat.

Lehet, hogy azzal nekem szerencsém van, hogy én eleve a kiságyhoz szoktattam a babám, és nincs arra szükség, hogy mellettünk aludjon. Ennek ellenére ha felkel reggel odaszoktam venni magunkhoz, mert ha belegondolok milyen rossz lehet neki egyedül a szobában, a kiságyban. Persze, hogy vágyik a szülei jelenlétére.

Szóval lehet, hogy most le leszek szavazva, de összefoglalva a véleményem az, hogy ha felkel nem fogom hagyni sírni, megvigasztalom, ha cumi kell odaadom, ha csak az ölelésemre vágyik magamhoz szorítom. Könyvek ide vagy oda!

2009. okt. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Persze, igazatok van, én sem azt mondom, hogy sírjon a gyerek. Magam is többször kelek, de vannak olyan esetek, amikor anyuka egy mosott rongy napközben és nincs türelme az éjszakázások miatt. Ilyenkor tenni kell valamit ami mindkettőnek jó.
2009. okt. 25. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!