Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire használjátok a babaolajat...

Mire használjátok a babaolajat és a hintőport? Illetve milyen egyéb "kencéket" használtok még és mire?

Figyelt kérdés
Most állítom össze a szükségletek listáját, amiket meg kell venni az elkövetkezendő hetekben. Szeretném átlátni, hogy mi az, amire valóban szükség van és mi az, amit úgysem használ az ember. Köszi. 27 hkm
2012. ápr. 17. 14:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
én nem használtam csak popsi krémet,mert a doktorno azt magyarázta nekem hogy ha nincs nagyobb mértéku száradás vagy más elváltozás a borén akkor feleslegesen ne terheljem.
2012. ápr. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%

Akkor használtam a hintőport, amikor még megvolt a gyerekek köldökcsonkja. Kipucolás után azzal kell beszórni. Az a lényeg, hogy minél előbb leszáradjon a csonk, s ebben (is) segít a hintőpor.


Babaolajat is nagyon piciknél használnak, konkrétan fürdetés előtt, olajos vattával nem árt áttörölni a hajlatokat, hurkácskákat. Ezen kívül én fültisztításhoz is használtam. Mandulaolajat vettem, mert az természetes, de a védőnőm a sima olíva olajat is ajánlotta, hogy azt is lehet használni. Egyéb "kence" lehet a popsikenőcs és a fürdető, amit az első időkben a legjobb a gyerekorvossal felíratni.

Úgy emlékszem, én mást nem használtam, illetve amikor jött a fogzás, és a megváltozott ph értékű nyál kicsapta a fiaim arcát, akkor használtunk Lipobase Repair krémet, amit szintén doki ajánlott.

2012. ápr. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Hintőport majd a gyerekorvos írja fel, nem jó a sima, mert a köldökcsonkot kell majd vele beszórni, ehhez majd kapsz alkoholt is ha jól emlékszem. Babaolajat is a doki szokott írni, ez patika tisztaságú napraforgó olaj. A vízbe kell majd tenni, meg ha nagyon száraz a bőre akkor azt is lehet vele kenni. Ezeket mind receptre kapod, ne vedd meg anélkül, mert drágább és nem biztos hogy a jót veszed.

Kérdezz még ha eszedbe jut valami. Nekem spontán most semmi, pedig csak egy éve volt.

2012. ápr. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez szülötöl, védönötöl, baráttól, any´sotól, anyukádtól függ.

Ki mit használt, mit szeretett mit tanácsol.


Pl púder egyáltalán nem kell, legalább is mi nem vettünk senki nem is mondta hogy kellene, és nem is tudom hova kellene használni.


olaj újszülött korban kell csak, a fürdetés elött a hajlatokat kell vele kiolajozni, így mikor megfürdik egyszerüen kitudod törölni, nem huzza a bört a törölközö, és nem pálik be.

Babafürdetö, egyszerü testápoló, pl lanolinos, popsikrém, és popsitörlö. ennyi.

én külföldön élek itt nincs fürdetö krém, de hoztak nekem és szerintem iszonyatosan szárít, én utáltam, kb 2x használtam, többet nem.

2012. ápr. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi fürdés előtt babaolajoztuk a hajlatokat,hogy rendesen ki legyen mosva,fürdés után oda hintőpor ezt kb 4-5 hónapos koráig csináltam,köldökcsontra alkohol+hintőpor,és popsikenőcs.Télen kentem rá hidratálókrémet mert nagyon kiszáradt a bőre a karján,lábán,arcára kaptunk krémet mert kifújta a szél,kicsípte a hideg.
2012. ápr. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok,sudokrémet használunk nagyon jó,és Nivea baby babafürdetőt,sampont,olajat,hintőport, a köldökcsonkra azt tettük amit a doki felírt.
2012. ápr. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A hintőpor és elötte az alkohol csak a köldökcsonkra kell amíg le nem szárad.Nekem nem vált be a gyógyszertári fürdető kidobtam a kukába.Amit használunk:Babe érzékeny b.:fürdető, testápoló, koszmó elleni sampon(ezt csak később, de megelőztem evvel), sudocrem(csak éjszakára), nappal kamillás vízzel és vattakorongal mosom le a fenekét.
2012. ápr. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A hintőpor nemcsak a köldökcsonk ápolására kell. A köldökcsonk más történet, azt kell hintőporozni, van erre fertőtlenítős hintőpor, az orvos majd mondja melyik, azt hiszem Naturlandnak van ilyen hintőpora. A sima baba hintőpor azért jó (kell), mert felszívja a nedvességet. Tehát, fürdés után (én pelenkacserénél is), érdemes bekenni a pelenkafedte részt babaolajjal, ami ápolja a bőrt, utána behintőporozni vagy, ha picit pirosabb, akkor hintőpor helyett Sudocremet (ami szintén nedvszívó, de gyulladáscsökkentő is) is lehet kenni. 14 hós a babám, de szoktam olajat és hintőport vagy sudocremet használni, nálunk szükség van rá, mert még pelenkás és, ha nem olajozom, hintőporozom, akkor a hajlatok és a popsi bepirosodik.

Egyébként, úgyis kitapasztalod, meddig akarod használni. Azt tanácsolom, hogy vegyél olajat is, hintőport is és sudocremet vagy bepanthent. És próbáld ki majd, hogy milyen. Szerintem, szükséges, de meg fogod látni, hogy nektek van-e szükségetek rá. Viszont, Sudocrem jó, ha van kéznél, azzal tudod bekenni, ha kicsit gyulladtabb a bőre.

2012. ápr. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

fürdés előtt bekentem babaolajjal, fürdés után tesápolóval, így tanított a doktornő

HIntőport akkor használtam, ha meleg volt és izzadt (hónalját, hajlatait hintőporoztam nagy melegben)

2012. ápr. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Küldtem a zöld kezet :D
2012. ápr. 17. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!