Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek jó ez így, ahogy...

Szerintetek jó ez így, ahogy 5 hónapos babám eszik?

Figyelt kérdés

Kisfiam 5 hónapos. Evés szempontjából így néz ki a napunk.

Hajnali 3-4 180 ml tápszer

Reggel 8-9 160 ml tápszer

Ebéd 11:30-12 között kóstolgatunk + 160ml tápszer

Délután 15-16 között tejpép

Este 18-19 között 160 ml tápszer

Fürdés után 20:30-21 között 130-160 ml tápszer, változó.

Kérdésem, baj, hogy nincs tízórai, ugyanis ebben az időpontban alszik? A hajnali evést el fogja hagyni magától? Egy két alkalommal 6-kor kelt enni, viszont akkor borult az egész napunk, mert 8-kor még nem volt éhes, de így lenne tízórai. Hogyan változtassam meg. Vagy hagyjam, jól van ez így? Próbáltam, hogy nappal többet adtam neki, és akkor később is kelt hajnalban, de olyankor a következő nap kevesebbet evett, szóval tiszta káosz volt.


2012. ápr. 18. 09:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia. Az én lányom is 5 hónapos és úgy néz ki a napunk hogy éjszaka 150 ml tápszer de ezt sem eszi meg teljesen aztán 8 körül 200 ml tápszer 10-kor kap gyümölcsöt kb. fél üveggel eszik délbe vagy 1 körül kap főzeléket du-n kap tejpépet és gyümölcsöt amennyit kér, este tápszer. általában du-n alszik 2 és fél órát.
2012. ápr. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia,


egy biztos a változás!

Nekem is voltak ilyen gondjaim, igaz nem 5 hónapos volt, hanem hamarabb.


A 10 órai étkezése így is megvan, csak nem pont abban az időben.

A napi 5 étkezés lesz a cél. Reggeli, kicsi tízórai, ebéd, kevesebb uzsi, vacsi.


Nálam az volt a probléma, hogy olyan jól lakott 180 ml tápszertől, hogy nem volt éhes, én meg erőltettem, hogy egyen, mert étkezése lenne.

Sok is volt neki, a székletén látszott.

Akkor a tízórai tápszert egyszerűen elhagytam. Helyette, kapott gyümölcsöt, csak kicsit, hogy érezze, ott a tízórai étkezés, vagy teát adok neki akkor.


Az én babám szerencsére elég jó alvó, este 8-9 között tettük le abban a korában és reggel 6-7 között ébredt.

Szerencsére nem sírva, így a reggelit igyekeztem, igyekszem ugyanabban az időben adni, fél 8-körül, ébredéstől függetlenül.


Ha éjjel felébred, mert felszokott azért, elég neki egy cumi. Biztos kegyetlennek tűnök, de éjjel nem etetem már 5 - 5,5 Kg-os kora óta. És ezt meg is tanulta, nem is kér enni.


Ebédünk 12- fél 1 között van, utána alvás (délelőtt is alszik reggeli és kis játék után), 4 - fél5 között uzsonna, és 8 óra körül vacsi.


Nekem, kicsit soknak tűnik, amennyit a babád eszik, de ez attól is függ, hogy milyen súlyú, mekkora.

Nyilván, ha üvölt a kajáért, akkor ad neki az ember, de ha nem, akkor nyugodtan hagyj ki egy étkezést.

Melyik tápszert eszi most?

2012. ápr. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem jó ahogy eszik, mert bár nincs kifejezetten tízóraitok, de a hajnali evéssel együtt 6-szor eszik (védőnénim azt mondta törekedni kell a minimum napi 5 étekzésre és ez nálatok megvan). A hajnali evést majd elhagyja magától, ha már nem lesz rá szüksége. Az én kislányom (24-én lesz 5 hónapos) jó esetben 5-ször eszik egy nap (de van hogy csak 4-szer), mert ha alszik, nem keltem fel, és kb este 8-tól, reggel 8-ig alszik... ráadásul napközben is viszonylag sokat alszik, ezért nehéz rendesen etetni, ráadásul nem nagy evő, ha nem igazán éhes akkor aztán kínálgathatom nem kell neki...

Had kérdezzem meg hogy milyen pépet adtok babátoknak és mióta? Én eddig csak a tízórait váltottam ki (nagyjából mert még nem mindíg eszi meg a mennyiségét gyümölcsből), és lassan szeretném uzsira bevezetni a pépet... egyenlőre HA pépben gondolkodom mert a tápszere is ilyen...?

2012. ápr. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
első válaszoló vagyok én a Babydream vaniliás vagy babános tejpépet adom 4 hónapos kortól. mi is HA-s tápszert eszük de nincs semmi gond a tejpéppel.
2012. ápr. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mi sima Milumil 1-es tápszert eszünk, nem HA-s. Tejpépet 2-3 hete eszik. Általában milupát veszek. Tegnap vettem nestlé banánosat, de az nem nagyon jött be neki.
2012. ápr. 18. 10:27
 6/8 Kerria ***** válasza:

Szia,


kislányom 4,5 hónapos, mi így étkezünk:

hajnali 3 kor 120-150 ml táp

reggel 8 kor 150 ml táp

délelőtt 11-dél 12 között főzelék kóstoltatás +100-120 ml gyümölcspép

délután 15 kor 90-120 ml táp

fürdés előtt 18 kor SINLAC pép (még csak kb. 30 ml-t eszik meg)

és fürdés után, lefekvéskor (max 20 kor) 120-150.


Most küzdünk a második fog kibújásával, így ez egy kicsit borul, de ez az általános menetrendünk.


A hajnali evés kikerülése végett ajánlotta a védőnőnk a SINLAC-ot, és felírta a dokink, állítólag ez jobban eltelíti, mint a táp (sajnos tápszeresek vagyunk mi is). Ezt még csak pár napja csináljuk, így eredmény még nincs, de bízom benne, hogy lesz!


Amúgy szerintem teljesen jól eszik a babád, nincs vele semmi gond, gondolom szépen fejlődik, és elégedett :)

2012. ápr. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én babám 26-án lesz 5 hónapos.

8.00: 180 ml tápszer

11.00: 100 g gyümölcs

13.00: 200 g főzelék

17.00: 180 ml tápszer

21.00: 200 ml tejpép

6 kg és 65 cm.

2012. ápr. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

szia. 5,5 hós baba:

fél 6-6: anyatej

9: anyatej

12: anyatej

16: gyümölcs+anyatej

19: anyatej

20:30-21: anyatej

éjjel 2 felé is még szopizik.

én követtem ahogy neki jó volt, most teljesen mindegy ki mit nevez tízórainak, ha később ébred akkor nekünk is borul, aztán akkor sincs semmi.szépen nő, az a lényeg

2012. ápr. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!