Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem eszik? :- ( 10...

Miért nem eszik? :- ( 10 hónapos a kislányom, túl vagyunk a fogzáson, megszenvedtünk, természetesen ahogy lenni szokott ilyenkor, minden, de minden borult. Éjjeli ébredések, éjjeli evés, nappal csak a sírás és az ölben levés, nem evés stb.

Figyelt kérdés

De most már kint van a foga és mégsem eszik. Eddig legalább a tápszert megette, de most már abból is csak a minimálisat eszi meg. Nem lenne éhes? Képes lenne 5 órát evés nélkül ellenni? Beteg lenne, vagy ez még mindig a foga??

Vissza tér majd a régi rend?


2012. ápr. 1. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Kisfiam 11,5 hónapos, 8 foga van kint, időnként vannak fogzásra utaló tünetek, de újabb fogat nem látok (egy örlő fog biztosan készülődik, azt látom).

Sose volt egy nagyevő, de mostanában még annyira sem.

Ízlik neki MINDEN, amit főzök, mert az első pár falat után tátog rendesen. Aztán megunja és vagy játszanivaló után néz, vagy szedi ki a szájából a falatokat.


Én már nem idegesítem magam...

Ezen a ponton nyugodtan mondom neki, hogy akkor kedves egészségére, kikötöm a székből és beviszem játszani. Következő etetésig nincs semmilyen nass (csak elalvás előtti tápi, azt megissza rendesen).

A babák nem éheznek szándékosan, elvileg tudják, mennyi táplálékra van szükségük.


Amióta ezt a módszert alkalmazom, vannak napok amikor csak ámulok, hogy mennyit eszik, tegnap pl vacsira: krumplifőzelék tojással + fél szelet sajtkrémes kenyér párizsival + sztracsatellás joghurt.:O Máskor örülök, ha a fél szelet kenyér elfogy...:)

Ma viszont megint "diétás" napja van, úgy tűnik, mert pont most vittem be a szobájába az ebédről, a 4. kanálig jóízűen evett,utána elkezdte kiszedegetni a szájából...


Sztem nincs értelme az erőltetésnek, csak megutálják az evést, mint olyat. Én magam is rosszevő voltam gyerekként, anyukám erőltette a kajálást, most már ő is azt mondja, nem kellett volna, felesleges volt.

2012. ápr. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom a fogzáson akkor vagytok túl,ha majd 20 foga lesz!

10 hós akkor kb most kezdenek jönni neki a kisörlők az pedig elég sokáig fáj! (legalábbis nálunk ekkorjöttek)


A lányom a szemfogainál 9 hétig nem evett,csak cicit,13 hós korától)Addig fájt neki!


Ha fáj neki úgysem fog enni...Sajnos,csak ne erőltesd,ne lássa rajtad hogy ideges vagy emiatt,mertakkor csak azértse fog!Hagydrá,Ő pontosan tudja mikor mennyit bír a kis ínye!


Kínáld inkább többször!


2 éves kislány és 34 hetes pocakcsajszi anyuja

2012. ápr. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a megnyugtató válaszokat. Tényeg ki vagyok már idegileg a nem evése miatt:-( Ha nem lett vona elég a fogzás, több mint 1 hónapja se éjjelem se nappalom szó szerint, akkor még jön ez, hogy nem is eszik. Eddigi mentsváram a tápszer volt, de a napokban sajno látom, hogy ez is kezd befuccsolni:(

Írom, hogy mikor mennyit eszik, hogy legalább nagyjából tisztába legyek vele, de a mai nap a legborzasztóbb. Reggel 6-kor evett kb.60-70 gramm tápszert, aztán 2 kocka kiflit. Aztán megivott vagy 3 deci teát, aztán elaludt. Felébredt 11:30-kor gondoltam TUTI,HOGY ÉHES, mert nem evett csak reggel 6-kor. Főztem neki répát brgoyát, hogy a tudja magának rakosgatni a szájába, mert már olyan paranoiás vagyok, hogy azt hiszem azért nem eszik, mert én etetném, de azzal csak "macsinkált" mindent szétnyomott, bekapott rágcsikálta aztán kiköpte a fenébe. Ezt csinálja mostanában, én meg örülök, hogy de szuper, mégis eszik! Erre mikor kiemelem a székéből ott van a gyerek alatt bedugdosva a lábához minden falat kaja. Rágcsikálja, forgatja a szájba aztán köpi is kefelé. Ebben profi. Aztán adtam neki a saját ebédemből, az ölembe vettem és -tojás ide vagy oda- adtam a szájába a nokedlit. Ette eszegette, pár falat után azt is köpte kifelé. De én meg ugye azt hiszem, hogy éhes, mert tátja a kis száját mint a kölyökgólya, de lenyelni mégsem nyeli le. Már olyanokra gondolok, hogy a torka fáj, de akkor a vizet sem inná, vagy akkor esetleg a meleg tápszer jólesne neki...de nem.

Igen tudom, hogy 2 fogig meg sem áll a fogzás, de azért ilyen nem lehet, hogy ne egyen addig amieddig ki nem jön a 20 fog:-) Az első kettővel is nagyot szenvedett, akkor sem volt igazán étvágya, de legalább tápszeren eléldegélt...ellenben most:/

2012. ápr. 1. 12:51
 4/6 A kérdező kommentje:
brgoyát= Burgonyát :-D
2012. ápr. 1. 12:53
 5/6 anonim ***** válasza:
az én lányom sosem volt nagy evő, azt sem tudom a mai napig honnan van annyi energiája... Reggel este tápszer kakaóval, amit általában megeszik, napközben csak 1-2 falat megy le a torkán. Amíg kis manó volt, addig ebéd után (mert ugye nem evett) is adtam neki tápszert kakaóval, de ált.-ban az sem fogyott el... Szó szerint 1-2 falatot eszik a mai napig, most 2 éves és már mondja , hogy hama-hama és csak kínálom neki az ételeket, és semmi nem jó és egyre csak mondja , hogy hama-hama, a szivem tud megszakadni... de néha úgy érzem csak szórakozik velem... Egyébként makk egészséges 88 centi ás 12 kiló. Az anyósom mondogatja, hogy olyan mint az apja, aki állítólag csak paradicsomon és krémtúrón élt 3 éves koráig és lefekvésnél tejbegríz, az bíztat, hogy láthatóan minden renden az én csöpemmel. Most 17 hetes vagyok és csak remélni tudom, hogy az öcsivel könnyebb lesz. Az éjszakai ébredések most kezdenek elmúlni, bár eddig is csak cumit kért és vissza is aludt, de 3x éjszaka ez se volt egyszerű! Most anyát keresi éjszaka, megsimogatom, betakarom, adok egy puszit és alszik... és imádom :)) én már nem is emlékszem a régi rendre, újat alakítottam ki :D
2012. ápr. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De ő eddig olyan jól evett. Normálisan. Nem ébredt éjjel, mert nem volt éhes, most meg ébred. És tudom, hogy most már nem baszkurálhatj a foga, mert kibujt mindkettő. Mégis ébred éjjel, és enni kér. Sose csinált ilyet. Akkor ha éjjel kér enni nappal mi a farncért nem? Most belediktáltam egy babajoghurtot, nagyjából szivesen ette. Én megmondom nektek attól félek, hogy nem fog megnőni a gyerek:-) Ez most így viccesen hangzik, meg komolytalannak, de esküszöm nekem mindig az van a fejemben, hogy azért nem eszik, mert beteg, vagy ha nem eszik akkor nem lesz elég vitamin a szervezetében ezért beteg lesz, és nem is fog megnőni. Meg persze bosszant, hogy éjjel képes felébredni enni:-( Én nem tudom lesz e akkora lelkierőm, hogy legyintsek egyet, és ráhagyjam ezt a kajálás dolgot.
2012. ápr. 1. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!