Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16-17 hós babátoknak milyen...

16-17 hós babátoknak milyen ételeket adtok az ebéden kívül?

Figyelt kérdés
Reggeli,tízórai,uzsi,vacsi ami érdekel.Mindenkinek menni fog a zöld kezecske:)
2012. ápr. 18. 12:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Reggeli: vajas zsemle, piritos, tejpép, reggelizöpehely


tízórai: ez változó, néha kiamarad, vagy egy darabka kifli, kuki, de mindig aprócska dolog, hogy ebédeljen.


ebéd: fött, erre nem vagy kiváncsi, de imádja a zöldségeket


Uzsi: ekkor jöhetnek az édességek és gyümölcs. általában ha van süti, kekesz, akár fagyi, puding, joghurt, és össze vágok almát, vagy banánt, vagy narancsot, és ezt elkoptatja (ezt itt egy anyuka írta, és nekünk bejött)


vacsi: felvágott, nyers zöldségek (paradicsom, retek), sajt, sajt és sajt. kenyér félét szinte semmit sem eszik meg ekkor.

2012. ápr. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ én már nem tudom mit adjak neki mert reggelire és vacsira még mindig csak a tejpép amit elfogad mást nem.Az utóbbi időben kicsit sok édességet kapott és sajnos rá is szokott de most próbálom erről leszoktatni.Valahogy a gyümölcsöt sem igen kedveli pedig régen meg az volt a sláger.Reggel a tejpépbe rakok 1 banánt úgy megeszi de ennyi.A joghurtok is az édesség kategóriába tartoznak?
2012. ápr. 18. 13:06
 3/11 anonim ***** válasza:

én a tejes dolgokon kívül szinte mindent adok már neki. A kenyeret mondjuk nem nagyon szereti, helyette eszik gyümölcs-túrókrém mixet reggelire vagy főtt zöldségeket, műzli golyócskákat, bulátát, ilyesmit. A bundás kenyeret és a pirítóst szereti,azt is szoktam neki csinálni.

Tízóraira is amit éppen megkíván: győri teljeskiörlésű keksz vagy gyümölcs, gesztenye, gesztenyepüré-gyümölcspüré, bár ez utóbbit inkább uzsira szoktam adni,mert elég laktató.

Vacsira főtt ételt eszik. Ált. kétfélét főzök, így van választék vacsira is. Ha csak egyféle főtt étel van,akkor is azt eszünk, ami az ebéd volt. Ha nem kívánja, akkor csinálok neki egy tápszeres "tejbegrízt" vagy kukoricadara-tápszert vagy összeütök vmi gyors vacsit neki, ami tudom,hogy sikert arat (paradicsomleves-rizzsel, nokedli, derelye,bundáskenyér stb.)

Próbálom úgy csinálni, hogyha sokat reggelizett,akkor a tízórai kalóriaszegényebb, hisz nem annyira éhes. ha többet ebédel,akkor ugyanígy az uzsi kevesebb. Ha az ebéd nem ment annyira,akkor kap egy laktatóbb uzsit és a vacsi az megint kevésbé laktató. Tehát igyekszem rugalmas lenni és figyelni az igényeire.

Ő még szopik, úgyhogy olyan is van, hogy a szopi a reggeli/tízórai/uzsi. Mikor-hogy igényli.

2012. ápr. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
tejpép helyett próbáld meg a tápszer-búzadara vagy tápszer-kukoricadara "grízt" (nem tudom minek hívjam, remélem érthető). Hátha szépen lassan le tudod szoktatni a tejpépről. Vagy akár egyre gyümölcsösebbnek megcsinálni a tejpépet.
2012. ápr. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Sajnos a tápszer biztosan nem fog bejönni soha egyik fajtát sem ette pedig az összeset kipróbáltuk.
2012. ápr. 18. 13:14
 6/11 anonim ***** válasza:

Elsö vagyok


szerintem ne csinákj problémát. ti is a gyerekkel esztek?

mert ha igen akkor azt add neki amit ti is esztek.

pl kiflit ragd elé a reggelinél míg te is elmajszolod a tiedet. Ha nem eszik majd eszik tízóraira.

de ha minden nap oda ültök vele, föleg étvégén mikor többen vagytok, akkor rászokik.


gyümölcsre itt írta egy anyuka, hogy össze vágja a gyümölcsöt, majd leteszi egy kisasztalra és estig elkopik. hát nálunk bejött, pedig semmi gyümölcöst nem evett meg, habár nem volt tragédia, mert zöldséget falja.

2012. ápr. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azt eszi amit mi az ebéddel sosincs baj csak mostanában kicsit túl sok volt szerintem az édességből.Félek, hogy esetleg cukros lesz.
2012. ápr. 18. 13:25
 8/11 anonim ***** válasza:

Ennyitől nem lesz cukros, az hosszú évek "kemény munkája"...


Akkor egészen egyszerű, emrt nem adsz neki édességet. Joghurtot is inkább úgy add neki, hogy összeturmixolod a natúr joghurtot egy vagy többféle gyümölccsel. ha nagyon savanyú lenne, akkor vagy teszel mellé banánt is,az ált. mindig édes vagy egy pici mér vagy nyírfacukor vagy nádcukor. De nem sok :)

nagyon fincsi, mi cukor nélkül készítjük és az egész család imádja. Sokkal, sokkal finomabb,mint a bolti.


ezt lehet adni tízóraira, uzsira vagy akár reggelire is. hátha nem tömíti el annyira,mint az édesség.


a tejpéptől végül is baja nem lesz.


tápszer helyett próbálkozhatsz rizstejjel is,azzal is nagyon finom a tejbegríz.

2012. ápr. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Reggeli: vajas kalács/kenyér, vajas lekváros kalács/kenyér, hozzá 2 deci tej vagy kakaó vagy tea.Már próbáltam neki adni bundás kenyeret, de mind a földön landolt.Nem igazán szereti.

Tízórai: Gyümölcs.Szerencsére szereti.

Uzsi: Joghurt, tejbegríz, tejszelet, túrórudi..mindegy csak tejtermék legyen.

Vacsi: Fél szelet vajas kenyér, valami felvágott és sok-sok sajt.Ha nem felvágottat akkor vajas májkrémes kenyeret eszik.Ha pedig sok maradt az ebédből akkor azt kapja, persze ha kedve van hozzá! :)

2012. ápr. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ahogy írjátok azon gondolkodom, hogy tulajdonképp én is ezeket adom neki mint ti csak itt volt a védőnő és tök beszaratott amikor látta, hogy 10 órakor túrórudit eszik és azt mondta, hogy így könnyen cukros lehet.
2012. ápr. 18. 13:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!