Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire adtok bio ételeket a...

Mennyire adtok bio ételeket a babátoknak? Gyümölcs, nassolnivaló, bármi érdekel, és ha ilyet adtok, miért, és milyet?

Figyelt kérdés
2011. márc. 27. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:
én semmit ilyesmit, vagyis ha a bulátát annak vesszük, akkor azt igen.
2011. márc. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igaziból már mindenről azt olvasom, hogy káros, így törekszem a bio ételekre. De: azokban sem bízom teljes mértékben. A tejtermékeknél bejött. A tej, túró, sajt, sokkal finomabb. Csak néha nagyon be kell osztanom a pénzem. Bio tönköly kekszeket szokott kapni a dm-ből, van olcsóbb, drágább... lisztet, búzadarát, gyümölcsöt sűrűbben is vettem már, de nem jellemző.
2011. márc. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vidéken élek kertes házban és magamnak termelem a zöldséget,gyümölcsöt,és állatokat,főleg mangalicát és szárnyasokat tartok,ugyhogy a táplálékunk nagy része bio,ugyanis se tápot,se műtrágyát nem használok.Azt hiszem mi szerencsés helyzetbe vagyunk.
2011. márc. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A bio azt jelenti, nem vegyszerezték. Ez nagyon szépen hangzik, csak az a baj, hogy maga a föld tele van mindenfélével, amit a talajvízben feloldódik, ezt pedig felszívják a növények. Vagy akár az esővel is érkezhetnek káros anyagok. Sajnos. Hiába igyekszik az ember a legjobbat adni a gyerekének, amíg nem gondolkodik mindenki egyformán a Föld védelméről! Bár a biogazdaságokban valóban a legkevésbé szennyezettek a növények, és a legegészségesebben tápláltak az állatok. Legalábbis, amit én láttam.


Én annyit próbálok megtenni, hogy nem veszek primőr termékeket a gyereknek, csak ha szezonja van (bár szerencsés helyzetben vagyunk, hogy a nagyik kertjében sok minden megterem bio módon, vegyszer nélkül termelnek a nagyik), igyekszem elkerülni a kényszerérett dolgokat. Húst nem veszek szuper- és hipermarketben, mert nem mindegy milyen ételen nevelődik fel a jószág, esetleg milyen hormonokkal nyomják tele, hogy gyorsan meghízzon. Inkább egy picit drágábban megveszem a hentesnél, ha már elfogyott a saját.

2011. márc. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A bió nálunk azt jelenti,hogy zöldség,gyümölcs szüleim kertjéből,amiről tudom,hogy nem vegyszeres,még a talaj sem.
2011. márc. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2011. márc. 30. 06:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!