Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Előfordulhat hogy egy 1...

Előfordulhat hogy egy 1 hónapos baba annyira sír, hogy közben nem vesz levegőt?

Figyelt kérdés

Kisfiam néha annyira sír(ha fáj a pocija),hogy belevörösödik az egész teste. Szinte sikít és közben nem vesz levegőt,a sírást viszont nem hagyja abba,a végén már hang sem jön ki a torkán. Volt,hogy ráfújtam az arcára és akkor hagyta abba a sírást,utána pedig kapkodta a levegőt.

Mit csináljak vele?

Kérlek segítsetek mert félek,hogy így meg is fulladhat!


2008. ápr. 18. 09:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Fúj rá,jobb ötletem nekem sincs és igazi bajt nem csinálsz vele.A nagyobbik gyerekemnél kellett ezt alkalmazni,ő se vett levegőt,a szélben kapkodott,azt hittem én tettem ilyenné,a kisebbikre sose kellett ráfujni,ő is ugyan ugy kapkodja a levegőt ha fuj a szél.Próbáljuk ugy fordítani,ha ciupeljük ,hogy ne érje annyira.
2008. ápr. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tartom valószínűnek, hogy megfulladna a sírásban. Az én kislányom is tud így sírni, én olyankor felveszem a vállamra, attól megnyugszik lassan és ha a pocija fájt, azon is segít a helyzetváltoztatás. Kitartás, szerintem a hasfájósságot ki fogja nőni, addig is fegyelj rá nagyon, ha sír.
2008. ápr. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2008. ápr. 18. 12:05
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam megsértődött hogy betettem az ágyába (7 hónaposan) és annyira sít hogy a végén nem vett levegőt sem.Hiába vettem fel akkor se vett, sőt elkezdett lilulni a pici szája és ez rohamosan ment fel a homloka felé.Egy pillanatra el is ájult pedig már vett levegőt.Ekkor szaladtam ki vele az udvarra (télen hidegbe).Akkor tért magához.Nagyon megilyedtem és egész nap csak sírtam.Igenis tudnak úgy sírni hogy megfulladhatnak.Nagyon kell rájuk figyelni!Azóta nem hagyom hogy behergelje magát.Tudom hogy csak elkényeztetem, de az nem fog megérteni aki nem élte át.

Ha levegőt fújsz rá akkor kialakulhat a légszomj, hiszen akkor nem kap levegőt.Én azóta hideg vízzel fröcskölöm le, ha szükséges.Van hogy vesz levegőt mire kiérek vele a csaphoz.

Nagyon vigyázz a babára,ki fogja nőni, csak idő kérdése!

2008. ápr. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 bendzso ***** válasza:
üzenem az előzőnek (ha olvassa), azzal, h felveszed és szereted a gyereked, nem kényezteted el! egy percig se legyenlelkiismeretfurdallásod, h nem hagyod sírni a babádat és felveszed, pláne ilyen előzmények után! nekem egyik gyerekemmel sem volt ilyen jellegű tapasztalatom, de egy tény van: ahogy sírnak, iszonyat kimelegednek (ha beteg, lázas, szokták is mondani,h ne hagyjuk sírni őket, mert mégjobban felszökik a lázuk). szóval a meleg fejecskét hideg levegő vagy hideg víz éri (ez lehet egy langyos vízes zsepi, vattapamacs is, nem feltétlenül kell fröcskölni), tuti, h meglepi és egy pillanatra kizökkenti az "önsajnálatból". ez pedig éppen elég arra, h levegőt is vegyen! a hasfájásra pedig javaslom a szélcsövet (brutálisnak tűnik), de az én hasfájós törpikéimnél ez volt az egyetlen hathatós megoldás!
2008. ápr. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen .

Én sem hagyom,hogy sokáig sírjon,mert utána már nehéz lenyugtatni.

Tényleg csak az értheti meg akinek már volt ilyen,mert én is nagyon bepánikoltam.Nagyon ijesztő volt,főleg,hogy első baba.

Remélem hamar kinövi.

2008. ápr. 19. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!