Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hós tápszeres babának...

4 hós tápszeres babának muszáj d vitamint adni? Mi van ha nem kap? A tápszerbe is van, meg jön a nyár, hozzátáplálás.

Figyelt kérdés
2012. ápr. 18. 22:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
29%
Semmit nem számít a tápszer meg a nyár meg a hozzátáplálás! Adni kell nekik a D vitamint! Az én lányomnak ajánlotta a doki 1 éves kora után is! Szóval a válaszom IGEN MUSZÁJ!
2012. ápr. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
20%
Én 3 hónap után már nem adtam neki. Most 4 éves,és semmi baja a csontjainak.
2012. ápr. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Én adom, nyár elejéig tuti és lehet utána is, mivel nagyon fehér bőrű ezért őt direkt napra nem viszem.

Az mindegy hogy tápszeres vagy anyatejes.

Ha már idősebb lesz és mindent ehet, akkor tojással és hallal is lehet D vitamint bevinni.

Ha tényleg D vitamin hiány lép fel akkor angolkóros lesz a baba, az nem jó, de ez elég ritka manapság - Angliában pl nem adnak a babáknak, igaz mostanában regisztráltak egy két esetet.

2012. ápr. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Én fiam nem kapott, mert azt mondta a védőnő, orvos, amíg sok tápszert iszik, nem kell, csak télen. Tavasszal született, már 1 éves. Nincs baja, benőtt hamar a kutacsa is. (Külföldön élünk, itt még kevesebb napsütés van, mint otthon.)

De erről inkább a gyerekorvosod kellene megkérdezni. Én rá hallgatnék, ha azt mondja, adjad, nem egy nagy dolog adni.

2012. ápr. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
41%
Az én babám 5 hónapos és tápszeres. Adom neki. És adni fogom amíg kell. A D vitamint nem lehet túladagolni, viszont, ha nem kap belőle eleget az elég sok bajt vonhat maga után.
2012. ápr. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Meg gondolom régen se kaptak a babák, mégis egészséges felnőttek.......
2012. ápr. 18. 22:11
 7/20 A kérdező kommentje:
Amúgy nem rólam van szó, egy ismerősömről, de én nem szólok bele......
2012. ápr. 18. 22:12
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagy tévedés, a D vitamint túl lehet adagolni és nagyon súlyos vesekárosodással járhat.

Arról megoszlanak a vélemények mennyi az annyi. Paleósok 10x akkor adagot tartanak normálisnak mint az orvosok, ami nagy különbség. Ráadásul a paleolit követői felnőtteknek is ajánlják a d vitamin szedését. Szóval ez nem egy egyszerű kérdés.

2012. ápr. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy természetesen nem a napfény által képződött d vitamin adagolható túl, hanem amit csepp, tabletta vagy egyéb nem természetes formában szedünk be.
2012. ápr. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Elnézésedet kérem, akkor nyilván át akart verni engem egy egyetemet végzett orvos. :D

Én úgy gondolom, hogy tápszer mellé is kell D vitamin, mert az nem tartalmaz annyit, amennyi kellene egy fejlődésben lévő szervezetnek. Gondolom nem literszámra adják az emberek (ahogy én sem) a babának, hogy vesekárosodása legyen.

2012. ápr. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!