Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Attól számítva, hogy megkóstol...

Attól számítva, hogy megkóstoltattátok babátokkal az első kanál almát/krumlit/banánt stb, mennyi idő telt el mire kiváltottatok egy étkezést?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 17. 12:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy étkezés kiváltásához kb 5 hétnek kell eltelnie az elsö kanáltól. majd ha kiváltottákatok minimum 4 hétnek mire a köv étkezéses kostolgatást elkezditek.
2012. ápr. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsére mindkét gyerek jól fogadta az új ízeket. A lányommal 1 hónap alatt kiváltottuk a tízórait, a fiamnál 3 hét volt össz-vissz.

Mi almával kezdtünk (aztán szilvával, barackkal, majd sütőtökkel és csak utána kruplival/répával) a doki tanácsára, mert szorulásosak voltak, de tízóraira kapott a gyümi teljesen rendezte az emésztésüket.

2012. ápr. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is nagyon ügyesen fogadta 3 héten belül kiváltottuk a délit most 4,5 hónapos de majd csak 6 hónaposan szeretném kiváltani a következőt.Kedvence a sütőtök meg az őszibarack az alma is de székletfogó ezért ritkábban kapja a krumplink megfagyott így nagyon édes nem ízlik neki annyira.Most fogom kipróbálni a céklát.
2012. ápr. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 sumergo ***** válasza:
4 hónapos múlt, mikor először kóstoltattam vele egy-egy kanál almát, majd barackot. (Féltem, hogy nem lesz neki elég a tej, mikor 5 hónapos lesz -mensi miatt-, ezért kezdtük a kóstoltatást. Egy hónap múlva, 5 hónaposan még csa 1/3 üveg gyümis bébiételig jutottunk, mellette szopott. Lassan 6 hónapos lesz, de még mindig nem váltottam ki étkezést, még mindig az anyatej a fő tápláléka. Majd 6 hónapot ha betölti, utána tervezem, hogy kiváltok egy étkezést. Ha nem lettek volna félelmeim, hogy elapad a tejem, akkor csak 5-5,5 hónaposan kezdtem volna a kóstoltatást, és akkor is 6 hós kora után váltottam volna ki egy étkezést. Egy kicsit nálunk hosszabbra nyúlt a kóstoltatási szakasz. :-)
2012. ápr. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2,5 hónap múlva kiváltottunk 3 étkezést!
2012. ápr. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
1 hét alatt. Jól fogadott mindent, 3 hét alatt vagy 2-3 étkezés ki lett váltva.
2012. ápr. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!