Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babámnak jövő...

8 hónapos babámnak jövő héttől szeretném bevezetni a tejtermékeket. Miből milyen márkát javasoltok? Joghurt, Kefir-Danone-os jó? Tehéntúró, sajt-milyen márkájú, sajt milyen fajta legyen?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 19. 15:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia,


Mi Danon-nal kezdtük, de krémtúróból pl. Milli termékeket szerette. A fontos a szavatosságot nézned, ezek a nagyobb márkák szerintem mind megbízhatóak!! :)


Ági

2012. ápr. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is Danone-nal kezdtem, bár utána sokfélét kipróbáltunk, és nem biztos, hogy a Danone a legjobb (bár nem rossz ez sem).

Ami nálunk nagyon bevált az a Pennys saját márkás Sissy natúr joghurt és kefír. S szerintem az Aldi Milfina joghurt is jó.

Sajtból én eleinte csak trappistát vettem, nem igazán néztem a márkát, csak úgy állagra, fogásra, ránézésre jó legyen.

A túróból mindig másfélét vettünk, nem tudom már milyeneket, de nem voltak márkásak.

2012. ápr. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 xStefix ***** válasza:
100%

Szerintem a márka kevésbé lényeges, inkább az íze legyen finom és jó az állaga. Pl. azt vedd neki is, ami neked is ízlik, elvégre, ha anyatejes volt, akkor ismerős lehet már neki. :)

Az szerintem fontosabb, hogy fokozatosan csináld ezt is: először a savanyítottak, simán (ízesítés nélkül) és csak utána a zsírosabb, turbózott változatok. Ha magában pl. nem enné a joghurtot, akkor persze tegyél bele neki már ismert házilag turmixolt gyümölcsöt, hátha úgy finomabb neki. De a készeket inkább később vezesd be, ezekben már több a felesleges adalék.

A túrót szerintem érdemes az elején valamivel keverni, puhítani (tejföl, joghurt), főleg, ha darabos. Vagy magasabb zsírtartalmút vegyél, ha épp. De lehet, hogy érdemes ezt is turmixolni eleinte, illetve gyümölccsel keverni, főzeléket sűríteni vele, ha passzol stb.

Sajtból is inkább a semlegesebb ízűek lehetnek a jók. Sokan kezdik reszelt sajttal a kóstoltatást, ezt sokféle főzelékbe bele tudod csempészni (csak akkor keményebbet válassz, amit lehet reszelni).

2012. ápr. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
a turot csak egy eves kortol ajanljak, mert nagyon sok benne a feherje, leterheli a veseket, persze mindenki maga donti el
2012. ápr. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

én nem adtam neki danone terméket, most 14 hónapos és még nem is kapott.

vettem zsírszegény túrót és megcsináltam neki pici vainliás cukorral, nagyon szereti

néha milli krémtúrót kap

2012. máj. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

joghurtot meg szintén veszek natúrt és banánnal vagy ami épp jó hozzá összeturmixolom

vannak piacon igazi gyümölcsjoghurtok azt is szereti

2012. máj. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!