Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális ha 3 hónapos babám...

Normális ha 3 hónapos babám még nem játszadozik a kezével, nem nézegeti és nem tapsikol?

Figyelt kérdés
Ma voltam vele tanácsadáson és elég furcsán néztek rám, hogy még nem csinálja ezeket!
2012. ápr. 20. 16:13
 1/9 anonim ***** válasza:
47%

Nekem is 3 hónapos a babám, de kb. 5 hónapos fejlettségi szinten tart jelenleg. Minden baba más. Ha egészséges, jól érzi magát, gyarapodik, akkor aggodalomra nincs ok. Hány gyereknél fordul elő, hogy az egyik már 1 évesen beszél, a másik meg két évesen alig akar megszólalni?!

Szerintem ne aggódj :)

A védőnők meg baromi okosak tudnak ám lenni...

2012. ápr. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A mienk is 3 hónapos, ezen a héten kezdte el nézegetni a kezét, játszadozásnak nem tudom, mi számít, de az ujját szopni is mostanában tanulta meg. Tapsikolni még eszében sincs, nem is tudtam, hogy ennyi idősen már azt is kéne neki.

Szóval szerintem teljesen normális.

2012. ápr. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Snapette ***** válasza:
Szerintem a tapsikolás később jön, legalábbis az én babóm jóval később csinálta, úgy öt hónap környékén. Nézni nézte a három hónap végére, negyedik elejére, és próbált fogni vele...
2012. ápr. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az enyém pont ma 3 hónapos :) Kb. 1 hete tömködi a kezeit a szájába, mozgolódnak a foggyökerecskéi az orvos szerint. Kis könnyű játékkockákat megfog, illetve a pihenőszéken lógó játékait úgy 2-3 hete meg tudja fogni és magához is húzza. De nekem a védőnő és az orvos is egybehangzóan azt mondta, hogy a koránál előrébb jár.
2012. ápr. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem a kéznézegetés szigorúan vett fejlődési lépcsőként ott lett idejemúlt, mikor a babákat nem a rácsos ágyban tartják, hanem emberek, minimum az anyukája mellett van. Amíg ugyanis az volt a "nevelési" elv, hogy a baba legyen az ágyában, csak játékidőben/ gondozási céllal legyen vele az anyukája, addig az ingerszegény környezet miatt "ráfanyalodott" a kezére. Hiszen az mozog, érdekes lehet. De mivel manapság szerencsére ez elég ritka, és a babák pihenőszékben/ hordozóban/ járókában/ babakocsiban/ játszószőnyegen vannak ingergazdag környezetben, azt gondolom, hogy teljesen normális ha más érdekes dolgokra figyel a kicsi. Természetesen amit leírtam nem jelenti azt, hogy amelyik baba 3 hónaposan nézegeti a kezét, azt rosszul "tartják":), csak azt, hogy nem kell megijedni ha kicsit később eszmél a saját testrészeire:).
2012. ápr. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, az enyém 4 hónnapos és ő sem nagyon nézegeti. Annál inkább tömi a szájába és játszik sokkal érdekesebb dolgokkal, amiket ügyesen megfog. Tapsikolás szetintem még bőven messzebb van.
2012. ápr. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
tapsikolni 9 hónaposan kell, de ez sem követelmény:) nekünk a pszichológus mondta
2012. ápr. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem a fiaim soha nem nézegették a kezüket, mégis fejlődtek és mindent megtanultak időben amit kellett. A kislányom most 5 hónapos, ha a kéztömködés a szájba játéknak számít akkor az az egyetlen amit csinál, illetve megfogja a játékokat, de ő sem nézegette soha a kezecskéit.
2012. ápr. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm ,akkor megnyugodtam! Ezek a védőnők teljesen elijesztik az embert!
2012. ápr. 22. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!