Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen játékokat vegyek, mit...

Milyen játékokat vegyek, mit javasoltok, mit élvez majd nagyon egy baba olyan 3-6 hónap között (kisfiú)?

Figyelt kérdés
Most nincs sok mindene, mivel nem nagyon értek a gyerekekhez, úgy tanulom, ahogy nő :) Ami most van: pár plüss, ami még nem érdekli, de ehető (IKEÁs), egy játszó iv, amin lóg 2 állatka + tükör, egy zenélő felakasztható bocika, utazáshoz a hordozón lógós játék (nem rágható), kiságyban zenélő és nem zenélő felakasztott pár állatka (nem rágható). Illetve kaptunk már 2 akár lehűthető rágókát. Nekem ez eléggé elégnek hangzik, csak azt nem tudom, ha elkezd rágni, kell-e még valami? Vagy lecseréljem a most nem rágható lógós állatkákat, hogy ne amortizálja le őket? Drága cuccot nem akarok venni, el sem szeretném nagyon kapatni, inkább az érdekel, milyen lesz az érdeklődési köre ebben a korban.
2009. jún. 21. 10:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia.szerintem ez elég,nekünk is kb ilyenek vannak,ami plussz nekünk és szereti az a következő:csörgő labda,imádja,olyan csörgök amik puha műanyagból vannak,a fogzásakor szereti mert csörög is és rághatja is,és van egy textilkonyvecskéje aminek a lapja zörögnek azt is szereti.manó most 6 hós lesz,én most szeretnék olyan játékot venni neki ami nyomgodásra zenél,vagy kattog,ő már szeret ütögetni,nyomgodni.nézz körül a tesz-veszen,vannak olyan játékok amikkel más babája alig játszott és szuperek.

remélem segítettem.

2009. jún. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha olcsóbb játékokat szeretnél venni, a következőket tudom ajánlani (a mi fiunk 4-5 hós korától játszik ezekkel, jobban mondva, akkortájt kezdtem el vásárolgatni ezeket neki):

- fürdetőskönyv (néhány lapból álló, műanyag, színes kiskönyv, ami csipog. általában állatfigurák vannak az oldalain. az enyém imádja a szájába gyűrni.)

- műanyag kiskacsa (csipog. lehet vele háp-háp-hápot játszani, illetve fürdetéskor priccelni a vizet)

- néhány leporellos könyv (hajtogatható keménylapos könyv. később tudtok belőle kerítést is építeni/mármint ha addig nem rágja szét/. olyat válasz, amin rövid mondókák vannak.)

- 8-10 centi átmérőjű műanyag labda (megtanulja megfogni, később hason fekve elpöcköli a kezével stb.)

- keljfeljancsi (mi egy kb 20 centi magas, kínai darabot örököltünk a 9 évvel idősebb unokatestvértől, de gondolom, mostanság is lehet kapni olcsóbb kivitelben. arra figyelj, hogy keményebb műanyagból legyen, ne törjön. őt is inkább lökdösni fogja a kezével.)

- bármilyen zenélős, szájba vehető, felemelhető, dögönyözhető játék (nekünk egy szintén megörökölt plüs mozdonyunk van, ami különféle vonat-mozdony hangokat ad ki)

- szines műanyag vagy fa kiskockák (össze lehet ütni őket)

A drágább játékok közül nekünk játékszőnyegünk van, imádja tépni róla a dögöket.

Az igazság az, hogy egy idő után (kb. 5 hónapos kortól), rengeteg "játékra" lesz szükségetek, mert mindig valami újat kell majd, hogy mutass neki. ilyenkor jön el az alufolia, a 100-as papírzsebicsomag, a nylonzacskók, fém kiskanalak, fakanál ideje. Bármi, amit felügyelet mellett (!) oda mersz adni neki.

Ja, és a csörgőket is ajánlom, de a legolcsóbb, műanyag fajtákat. A plüsökkel nekem az volt a bajom, hogy én magam sem hallom, hogy csörög, mert annyira tompítja a hangukat az anyaguk. Ha viszonylag könnyebb darabokat választasz, nem kell félni attól, hogy fejbe kólintja magát velük.

2009. jún. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ezek szuper ötletek!!
2009. jún. 22. 07:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!