Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babátok mennyit,...

8 hónapos babátok mennyit, ill. hányszor szopizik egy nap? Főzelékekből, gyümölcsökből mennyit eszik?

Figyelt kérdés
6 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, de olyan nehezen megy minden... 100 ml-nél többet nem akar enni, és szopizni is keveset szopizik szerintem. napi 4-szer, de 5 perc alatt végez... kevesebb lehet a tejem?
2012. ápr. 22. 13:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha nyugodt és tűr a napi 4szer 5 perccel akkor semmi baja.

Az én fiam 8.5 hónapos úgy egy hónappal ezelőttig szinte alig evett, csak szopott. Mondjuk azt napi 6-7szer (éjjel is szopik) de 5-8 perc alatt simán végzett!

És 3-4 órát elvolt így simán és az étel se érdekelte pedig 5 hónapos korától kóstoltattam vele.

Most egy hónapja belehúzott az evésbe, tízóraira olyan 200 grammot eszik, ebédre vagy 220-230 at uzsira is olyan 200 gramm körül (vagy ha kimarad az uzsi akkor korai vacsira) este és reggel szopik 8ezt nem tudom mérni nem is mértem sose) és éjjel 1-2 szer ébred, ebből egyszer visszaaltatható csak úgy, egyszer szopik.

Én nem aggódnék a helyedben:)

Én is szeretném ha még gyakrabban lenne szopi de nem tudom erőltetni bele, ha egyszer nem kéri napközben.

2012. ápr. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

2 szer szopzik reggel és este

tízóraira gyümit eszik ,vagy joghurot-gyümivel 200 grot

délben főzeléket 220 -ot

uzsi gyümi 190 gr

vacsi 150 gr tejpép

alvás szopi

reggel 6-7kor szopi...


ennyi, 11 kilós kiffiú amúgy :) ilyenkorban napi 500 ml tejet kell ennie-innia, és elég a napi 2 is, ne izgulj éhes tuti nem marad :)

2012. ápr. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi is 6 hónaposan kezdtük, szopik között kóstoltatok, halovány sikerrel. Napi ötször szopizik, normál adagot (nem mérem). A gyümölcsöket eszi, a zöldségeket nemigen. Tegnap döbbentem rá, hogy utálja a pépet. A kölesgolyót elrágja 1.5 foggal, ma banán darabokat evett, tegnap pici paradocsomos tonhalfalatokat nyammogott a tésztánkból. Délután megpróbálok neki főtt répakockákat adni, kíváncsi vagyok... ja, majdnem 9 hónapos. Az asztmája miatt tejtermékeket nem ehet, pedig biztos elmajszolna 1-1 sajtkockát.
2012. ápr. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom 8,5 hónaposan fogadta el először az ételt, igaz, nem erőltettem. Most 14 hónapos, naponta 4-5 alkalommal szopizik, de már 2 hónapja, hogy minden étkezésre eszik velünk együtt. (Én nem kiváltottam a szopikat, hanem szopi után kínáltam szilárd étellel, először délelőtt, kb egy hét múlva délután is és így haladva. Kb egy éves volt, amikor először volt az, hogy tényleg nem a tejjel lakott jól, hanem a szilárddal, utána rohamosan nött az ételmennyiség, amit elfogadott, de szerintem nem szopizik kevesebbet (volt, h mértem és 13 hónaposan 8 deci anyatejet ivott meg evések mellett, plusz kb 2 deci vizet egy nap alatt).


HA még szeretnél szoptatni sokáig, illetve növelni akaod a tejmennyioséget én azt javaslom, először mellre tedd és utána etesd annyi étellel, amiennyit elfogad. Ha nem is minden étkezésnél, de reggel és este érdemes így tenni, illetve főleg este, mert a délutáni-esti szopik az igazán jó tejszaporító evések.

2012. ápr. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Csak azért aggódom, mert 200g-ot hízott 2 hónap alatt...jön a foga az is nagyon bezavar. Emiatt sokszor kakil is. Ma pl. 5-ször, de hasmenése nincs.Szerintem az étvágya is emiatt olyan amilyen...
2012. ápr. 22. 20:45
 6/8 anonim ***** válasza:
Ebben a korban a sok mozgás miatt kevesebbet híznak a babák. Ha jó a kedve (fogzást leszámítva), ha látod, hogy van elég pisi, akkor szerintem ne aggódj. Mi is hasonlóan állunk a hízással.
2012. ápr. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rengeteget kakil, pisil. Gondolom a fogzás miatt most pláne. Tegnap 5x kakilt...mozog is sokat, forog, de még nem kúszik, mászik. Jókedvű. Csak a doktornőnk szerint a 600g-ot kellene havonta hízni és ő 2 hó alatt hízott 200-at...
2012. ápr. 24. 13:09
 8/8 anonim ***** válasza:
Édes Istenem, ha minden hónapban fél kilót hízna, mekkora lenne mire oviba megy??? Tökéletesen hízik a babűád, szépen fejlődik, semmit nem kell másként csinálnod!
2012. ápr. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!