Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónaposnak már kellene...

10 hónaposnak már kellene reggelizni/vacsorázni? Miket adjak neki?

Figyelt kérdés

most így eszik:

8h- 300ml tápszer

11h- 200g gyümölcs

14h- 150-200g főzelék+hús, vagy leves zöldségekkel/grízgaluskával

17h 3 doboz(300g)babajoghurt/babapuding/tejpép

20h - 300ml tápszer


2012. ápr. 22. 16:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Azta! Az enyém így:

6h- 180gr tápszer

8h- kenyérke v zsemle+ vaj vagy akármi

11h- kevés gyümölcs 120 gr kb.

14h- főzelék max200 gr

17- 1 doboz babjoghurt 2 darab babapiskótával esetleg tápszer

19:30h-210 tápszer


Szerintem nagyon jól eszik a kisbabád! Ha az enyém enyit enne..hajaj...mondjuk ő fogzik ilyenkor alig eszik. Neked akkor is eszik rendesen amikor fogzik?

2012. ápr. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
kéne. kenyér,kifli, felvágott,sajt (ha adsz)
2012. ápr. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Anyatejes babámnál a vacsora volt az utolsó étkezés, amire igényelt volna szopin kívül mást is, 14 hónapos korában. Addig midnen egyéb étkezésre evett már mást, szilárdat is, a vacsora viszont nem kellett neki addig.


Szerintem hogyha nem kéri, akkor nem "kell". Csak figyeld a reakcióit, esetleg adhatsz a kezébe kenyeret, egy darab sajtot, hogyha ti is éppen esztek :)

2012. ápr. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

16:26-os vagyok. Igen a kenyérre sok mindent lehet rakni. Az enyém imádja, képes lenne egész álló nap kenyeret vagy zsemlét enni, az a legtutibb ha ki van száradva s tudja ropogtatni.

Én a kenyérre szoktam rakni vagy vagy alapon, vajat, sajtot, mivel lekvárt még nem akarok neki adni a cukor miatt így üveges gyömölcsökkel szoktam megkenni, felvágottat még nem adok neki, körözött.

A főzelékbe teszek alaposan megfőzött tojássárgáját.

Nagyon sok gabonát kap, tízórai az gyümölcs + gabona, vagy kukoricapehely, vagy rizs, vagy kuszkusz. A gyümölcs ebből csak 120gr, de sokkal táplálóbb ha adsz hozzá némi sűrítőt:) Ja szokott tejpépet is enni silumilt.

2012. ápr. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi nektek!


Igen, amikor fogzik, akkor is ennyit eszik.


Tízóraira csak gyümölcsöt eszik, gondoltam rá, hogy adok hozzá babakekszet, vagy valamit, de miután 11 kg a drága, szerintem nem hiányzik neki a plusz kalória :)


Éjszaka végig alszik, szóval elég lehet neki ez, de tudom hogy lassan be kell vezetni a vacsit is, reggelit is.

2012. ápr. 22. 18:24
 6/9 anonim ***** válasza:

Szép súlya van :-)

Én próbáltam neki azt, hogy megvacsiztatom a tápszer előtt mondjuk 1 órával, de akkor meg nem fogadta el a tápszert. Szóval én még hagyom. A reggelit is csak azért kapja, mert olyan "bélbál", hogy ha mi leülünk reggelizni akkor nincs az a fontos játék amit ő ne hagyna abba, és jönne kuncsorogni egy kis kaját, hiába kapott akár 1 óráva azelőtt 180-210gr tápszert. Nálunk szerintem hamar jön a teljes reggeli és kevés tízórai mint a teljes vacsora.

2012. ápr. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Utolsó!


Nálunk is így van!:) Először ő reggelizik (tápszer), aztán amikor én eszek mindig kunyerál, így eszik néhány falatot aztán megy is dolgára. De hogy készüljek neki is reggelivel, olyan még nincs. Akkor nem is erőltetem.


Amúgy nem kövér gyerek, mert ehhez a súlyhoz 78cm.

2012. ápr. 22. 21:03
 8/9 anonim ***** válasza:

Hatalmas baba, gratulálok! :))

Persze ne erőltesd, szerintem még amúgy is korai nekik a reggeli vacsora, pont ma gondoltam erre, mert az utcánkban 2 10 hónapos baba is van, és ők uzsira még mindig tápszert kapnak, nem szilárdat. Szóval nem vagyunk elkésve semmivel.

2012. ápr. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Uzsikrémet szoktam rá kenni,mert semmi ártalmasat nem tartalmaz, és Lidl be kapható Fromdor krémsajtot,szintén jó az összetétele.Lekvár helyett gyümülcsös bébiételt.
2012. ápr. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!