Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti melyik babakocsit vennetek...

Ti melyik babakocsit vennetek meg es miert? Melyiknek mi az elonye es a hatranya?

Figyelt kérdés

1,maxi-cosi mura 3

2,quinny buzz 3

3,stokke xplory

4,jane slalom


mindenfelekeppen jominosegu babakocsit szeretnenk venni, mert szeretnek ha 3 gyereket "kiszolgalna"


2012. ápr. 23. 14:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát én a Murát venném, mert az tűnik a legstrapabíróbbak, viszont a quinny meg a gyengém, így ha tudom, hogy főként városban járdán tologatom akkor lehet azt venném.

A stokke nekem nem tetszik az utolsót meg nem ismerem.

2012. ápr. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszod

varosban fogjuk hasznalni es nem tomegkozlekedunk (nem birja a gyomrom a buszozast)


ez a 4. babakocsi


[link]

2012. ápr. 23. 14:27
 3/9 anonim ***** válasza:

Egy szintén háromkerekű-rajongó. Bár nekünk Peg Perego Gt3-asunk van. :)

Maxi-cosi Mura: nem, mert bazi nehéz, kagylóüléses (ha ledöntöd, gyerkőc lába az égnek áll), a karfája borzasztó...

Buzz: kicsiii.... Az én gyerkőcöm egyévesen alig fért bele (a barátnőmét próbáltuk ki). Ugyancsak kagylóüléses, az első kicsi és dupla kerekek elakadnak. Nekem a bevásárlóháló is hiányzik alóla.

Stokke: ugyancsak kicsi, és ami a legnagyobb bajom vele, hogy rém ingatag... (minden döccenőnél az az érzésed, hogy borul a gyerekkel együtt... ) - ami mondjuk a nagy előnye, hogy minden nagyon könnyen állítható rajta.

Tehát én az utolsót venném. :)

2012. ápr. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

kedves 2. hozzaszolo lehet par kerdesem?


1a sport ules is mindket iranybol rogzitheto a vazra? 2hozzavetolegesen mennyibe kerul a vaz+ sportresz+ mozes+hordozo?

3a hordozohoz van isofixes csatlakozo is?

koszonom ha valaszolsz

2012. ápr. 23. 14:47
 5/9 anonim ***** válasza:
A GT3-ra gondolsz? Ennél a sportrész csak menetiránynak megfelelően rögzíthető, a hordozóhoz van isofix talp és elég jó minősítést is kapott ADAC teszten, árakat a brendon honlapján találsz (bár érdemes szétnézni a brendon outlet oldalán is, mert ott pl. van akciósan sportrész és hordozó), nagyságrendileg kocsi, hordozó, mózes és isofix talp 230-40 körül van. (A mózes egyébként az egyik legnagyobb a babakocsi piacon, a sportkocsi szintén, mindenen átmegy, billenthető a kupola - ergó nem kell napernyővel bajlódni, tényleg vízszintesig dönthető, hatalmas a kosara) Mi imádjuk. És ez tényleg kibír három gyerkőcöt - bár még csak egynél tartunk. De olyan, mintha új lenne :)
2012. ápr. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


Én most cseréltem le kb. 3 hete CAM Combi Family babakocsit Maxi Cosi Mura 4-re, mert annyira kényelmetlen volt 5 hónapos kislányomnak a sportkocsirésze, h kb. fél óra séta után elkezdett feszengeni és nyüglődni (a házban lakik egy másik anyuka neki 9 hónapos a kisfia CAM Cortinájuk van és most tervezi lecserélni a babkocsit, m ugyanez a problémájuk), egy rémálom volt a séta. Zuglóban lakunk mégis csörgött, zörgött, lerázta a veséjét.... Életem egyik legjobb választása volt a MURA 4!! Tényleg nehéz, de ha nem tömegközlekedsz a súlyával nem lesz probléma (alapban 15kg), nagyon könnyű tolni, a nagy felfújható rúgós kerekek bármilyen akadályt könnyedén vesznek, az ülés valóban kagylószerű, de teljesen dönthető (3 fokozatban), így hülyeség, amit írtak, h a gyerek lába az ég felé néz, a kapaszkodója "T" alakú, ami könnyen kivehető - hasonló, mint ami az etetőszékekben van a babák lába között, lábtartója állítható, két irányból rögzíthető az ülés, tolókar magassága is állítható, hatalmas kupola. Tényleg csak jókat tudok írni róla, nagyi, apa, mindenki szereti ezzel sétáltatni a kislányomat:)))

2012. ápr. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Második vagyok - valóban, megnéztem egy videót róla a youtube-on, és tényleg dönthető lett a Mura háttámlája (a korábbi verzió, amit én láttam, még ugyanúgy kagylóban dőlt, mint a Buzz vagy a most divatos Espirok. Arra pedig azt mondtam, hogy próbálja ki anyu, milyen így aludni...) Mondjuk az nem derült ki, hogy a lábtartó emelhető-e, mert ha nem elég hamar rövid lesz.

Viszont úgy látom, nem csak én ábrándultam ki hamar a Cam-ből - nekem is Cortinám volt. A mózessel imádtam (beépített szúnyogháló és társai), de a sportrész valóban rém fapados... Mondjuk ezen is javítottak azóta, meg megint fújható kerekei vannak...


EGyébként ezzel a babakocsis dologgal az a legnagyobb baj szerintem, hogy úgy veszel valamit egy furik pénzért, hogy fogalmad sincs sem a saját, sem a babád igényeiről, méreiről...

Mi kezdtük egy CAM Cortinával, amit a mózessel nagyon szerettem, utána a sportrész miatt megszabadultam tőle - jött a GT3 (amit még bicajos férj is megdícsért az állítható teleszkópjai miatt, én pedig azért mert a gyerkőc másfél évesen is úgy alszik benne, hogy semmije nem lóg le, és szuperül téliesíthető). Viszont egy nagy hátránya ezeknek a kocsiknak, hogy elfoglalja az egész csomagtartót. MI ezért vettünk egy kis Espritet (ez is vízszintesig dönthető) utazósnak. Elvileg. Bár most már egyre többször ezt használjuk, mert egy fürge másfél évessel ezek a nagy, lomha kocsik nem nagoyn tudnak lépést tartani... Háromszor esik le a gyerek a lépcsőn, mire magam után rángatom... Szóval jelenleg többet fut az Esprit, a GT3 igazából kirándulós kocsi lett. Viszont az Esprittel is kezdenek gondjaink támadni, ugyanis a fene se gondolta, hogy az én másfél kilós korababám másfél éves korára 90 centi és 14 kiló lesz... Szóval most egy Cybex Onyxon gondolkodom, mert az 22,5 kilóig jó...


Mindebből a nagy tanulság, hogy nincs az a szipi-szupi kocsi, ami minden helyzetben tökéletes választás lenne. :)

2012. ápr. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia,


Teljesen igazad van, az egész babakocsi vásárlás egy nagy lutri :)) Én a Mura vásárlásánál elvittem a kislányomat és "belepróbáltam", h milyen neki. Tény, h ez is elfoglalja az egész csomagtartót az autóban, és előre nem lehet tudni meddig tudod használni a baba méretei miatt. Én nem közlekedem BKV-val és plázázni se járok, így nem kellett egy kisebbet venni, amivel könnyebben lehet közlekedni, nekem az volt a fő szempont, h jól guruljon, kényelmes legyen a kislányomnak és ne rázza szét séta alatt. Én azt mondom, aki megteheti, h 2 babakocsiba ruházzon be nem fog csalódni a Murában :)))

2012. ápr. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

koszonom mindenkinek

ugy tunik a mura lesz a legmegfelelobb babakocsi, de ha valakinek van meg otlete szivesen fogadom

2012. ápr. 24. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!