Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Dévényesek! Szellemileg volt...

Dévényesek! Szellemileg volt lemaradásotok?

Figyelt kérdés
Akinek valamilyen ok (lazaság, feszesség) volt egy kis mozgás lemaradása, szellemileg is észleltétek?
2012. ápr. 24. 07:51
 1/7 anonim ***** válasza:
igen.
2012. ápr. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
bar mi nem Devenyre jarunk, mert errefele ezt nem ismerik, kulfold, de enyenlore nem latok lemaradast, igaz meg csak 6 hos, de 6 hetesen mar nyult a targyakert, 4 honaposan egyik kezebol a masikba rakta, 5,5 honaposan mar forog minden iranyba, merev hatizma meg nyakizma volt, 2,5 honapja tornaztatam, bar allitolag nem volt veszes az allapota, orvos szerint is nagyon ertelmes, komunikativ
2012. ápr. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

4 hónapos kora óta kezelik laza izomzat miatt, most 11 hónapos a lányom.

A mozgása elmarad: 10 hónaposan kúszott és ült, még nem mászik, kapaszkodva feláll, de elég ingatag.

Szellemileg sosem volt elmaradása. Már mond néhány szót, képet megmutat a könyvben, legót két db-ot összerak, stb., szóval szerintem teljesen normál a szellemi fejlődése, mindig is az volt.

Ez az alapproblémától i függ. Nálunk nem volt születéskor gond, időre is született, csak a méhen belül tartásprobléma.

2012. ápr. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

4 hónapos korában vettük észre, hogy egyáltalán nem használja az egyik karját, lógatta. Így hason sem tudott feküdni, csak kinyúlva.

Értelmileg azt vettem észre, hogy eszik-alszik, semmit, de semmit nem csinál, az a "tipikus jó baba"

3 hónapig járt a Dévényes és kinyílt a lányom számára a világ. Minden érdekelni kezdte, mozgása csodálatos, 6 hósan egyedül felült mászásból, 10, hós koráig mászott, majd felállt, 10,5hós korától önállóan jár.

Dévényes is mondta, hogy a tornáztatásával az agyát is stimulálják, hisz ez a lényege a tornának.

Most 14 hós és sokkal szebben megy és önállóbb, mint a környékbeli 1,5 éves gyerek. Egyedül fel-le mászik, egyedül mászik fel a csúszdára és jön le. Érti amit kérünk tőle, fejét rázza, ha nem és mondja is.

Szóval nála volt értelmi lemaradás, Dévényes is mondta.

2012. ápr. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk nem volt, de ő is a tipikusan jó baba kategória volt, feszesek voltak az izmai.

8 hónaposan került a Dévényeshez, 2 alkalom után megfordult, újabb két alkalom után kúszni kezdett.

Ahogy megtanulta a mászást, állást, járást, és egyre ügyesebb lett, úgy lett kis visszahúzódó babából egy égetnivaló rosszcsont kisgyerek :)))

Elötte minden mindegy volt neki, szinte sosem sírt, mindig nagyon komoly baba volt, ahogy kinyílt a világ, egyre kíváncsibb lett, és egyre próbálgatta magát.

Most majdnem négy éves nagyfiú, ügyes, cserfes csibész, már a trambulint is megpróbálta, felmászik csúszdán, mászókán, de egy kicsit még mindig látom rajta, h néha tétovázik, kicsit esetlen még.De ezt csak én látom, az óvodában kérdeztem, ott azt mondták, h nagyon nyugodt, kiegyensúlyozott kissrác, aki kicsit óvatosabb a többinél.

Az agyi éréshez fontosak a mozgások, fontosak a tapasztalat gyűjtések, és ennek a iánya kicsit meglátszott rajta, de a gyerekek hihetetlenül gyorsan behozzák az apróbb lemaradásokat.

A beszédfejlődése rendben zajlott, az eszével nincs baj, gyorsan átlát összefüggéseket, jól téjékozódik térben, sokszor kisegített már, h hova is parkoltam az autóval:)))

Aki kívülről látja nem veszi észre, h mekkora hátránnyal indult.

2012. ápr. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1. és 4. vagyok.

Hát igen, a szülő számára ez szubjektív, hisz tág határok között mozog a normális kategória.

Egy semmit nem csináló babát lehet hívni, tünemény jó babának, lehet lustinak, de lehet bambának is, aki gyanús.

Szóval ezt a szakember dönti el, hogy mégis van -e vagy volt -e gond.

De én elképesztő fejlődést láttam a lányomnál a Dévény torna elkezdését követően azonnal.

Az, hogy mi lett volna, ha nincs Dévény torna, szerencsére nem kell megtudnom:)

2012. ápr. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Az én babám is feszes!

Még csak 4,5 hónapos lesz. Értelemben eddig nem látok lemaradást. Közepes baba! Nem sír túl sokat, de nincs is állandóan csöndben.

Kacag, nevet, kapálózik!

2012. ápr. 24. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!