Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudom tanitgatni mert...

Nem tudom tanitgatni mert csak mászik össze vissza és pakolászik, most 9 hónapos mit kéne szellemileg tudni?

Figyelt kérdés

Van akinek még ilyen örök mozogó a babája és nem lehet leültetni és tanitgatni, egye-tálán kell??

A formabedobóst is csak dobálja!


2011. okt. 19. 12:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Istenem, még olyan pici! Még szinte csak saját magával, a testrészeivel ismerkedik, és azzal, hogy hogy használja, hogy mozgassa egyáltalán a kezét! Formabedobálós játékkal rendeltetés szerűen csak olyan 12 hónapos kor körül kezd majd el érdemben játszani! Rágcsigálj a dolgokat, kopog velük, próbál neked integetni, de leültetni és ülve tartani egy ilyen korú babát lehetetlen, és ez így egészséges! Fejleszti az izmait, először is magával tanul meg "játszani" :) Attól függetlenül, hogy úgy érzed nem figyel rád nyugodtan mondogasd neki, hogy például ez a maci füle, ez az orra, meg ez egy cica, ez egy vau vau, mert előbb utóbb megtanulja! :) Nyugodj meg tökéletes szinten van a babád szellemileg! Egyébként ha beírod googlebe vannak olyan oldalak, ahol nagyjából leírják, hogy általában miket tudnak már az X hónapos csecsemők, de az is csak egy általánosság, babája válogatja!


11 hós kislány anyukája!

2011. okt. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

jaj is tenem mit szeretnél, ha folyékonyan olvasna?


9 hónapos. nekem nyugodt gyerekem volt, de ö is pont azt tette amit a tied. miután elkezdett mászni napokig még az sem kötötte le ha valamit csilingeltem neki.

most 13 hós lesz és már nem csak lapozza a könyvet hanem kb fél percig tudjuk nézni is.

a formabedobósból eddig csak kipakolt, most már ha nagy lyukat talál rajta mindent bele tuszkol.

jó hogy nem 8 szöget tanítod meg neki.


hidd el a legnyugodtabb gyerek is pont így csinál mint a tied.

miért? az agy nem egyformán fejlödik. minden amit csinál a gyerek az agynak van köze. miért nem jár? fizikailag tudna, de az agy még nem képes rá. miért nem dobja be a formáka? igen az agy nem képes még rá. aztán hopp az agy elér egy fejlettséget és egyiknapról a másikra a gyerek fejlödik.

2011. okt. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

A babák utánzással és a "világ" felfedezésével tanulnak, nem kell őket tanítgatni külön. Persze az egy dolog, hogy megmutatsz neki ezt-azt, de nem kell direktbe tanítani.

9 hónaposan az a dolga, hogy pakoljon, mászkáljon, rendetlenséget csináljon. Te pedig beszélj hozzá, mondd mindig mit csinálsz, mit fog meg, mit lát stb. Rá fog ragadni minden, anélkül, hogy erőltetnéd.

Lányom is örökmozgó, és a babák többsége is az. Ez így van jól, és közben hidd el tanul is sokat!

2011. okt. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Akkor nem tanítgasd, maj tanul menet közben


Soha nem értettem azt most tanulunk, most énekelünk, most mondókázunk... nap minden paerce beosztva szellemű nevelést


Hagyd, hogy felfedezze a világot, nem kell ráerőltetni az "Anya taníts engem" baromságot


2 gyerekem van egyiket sem tanítgattam/om kimondottan, nagy már ötödikes és egy okos, értelmes gyerek lett belőle


a kicsi is azt csinálja,amihez kedve van, hiába akarnám, hogy játsszunk mondjuk a párkeresővel, ha éppen más érdekli

2011. okt. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Mivel írtad hogy örökmozgó, így majd saját maga fogja felfedezni a világot!! Nyugi majd szép lassan elkezdik érdekelni a játékok, és a készségfejlesztők is, de ne sürgesd!Az én fiam detto ilyen4Most 15 hónapos, és most kezdik érdekelni, eddig ő is csak "kalandba volt "egész nap!!Ettől függetlenül kezd beszélni, mindent megért stb, viszont lekötni semmivel nem tudom max 3-4percre!
2011. okt. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

:-)))

Nekem az 1évesem is ugyanezt csinálja, amit a tiéd (mióta mászik)

Folyamatosan pakol-rámol, rendezgeti a konyhát, étkezőt, a ruháit, ki-be, és nem marad meg 1 percre sem nyugton :)

Formabedobót is csak úgy használja, hogy leveszi a tetejét és kipakol belőle, aztán vissza.

Szóval, ne aggódj, van még ilyen baba, mint a tiéd :)

2011. okt. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

majdnem ennyi idős a lányom is :-)

és szerintem pont elég az amit tud

sokkal jobban izgatja h jön megy dobálózik pakolászik mint h meséljek neki

ebben a korban ezt teljesen jó dolog

és hidd el tényleg figyel rád majd később fog visszajönni amit most mondogatsz neki beszélgess vele :

nézd anya most berakja a mosást, gyere felsöprök, egyszerűen mond el mit csinálsz

ha van kedved énekelj vagy mondókázz neki de ne várd h ennyi idősen "odafigyeljen" rád mint mondjuk egy 2-3 éves

sokkal jobban érdekli őket a mozgás most

2011. okt. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem kell tanítgatni,6 éves korig. Hatalmas munkát végez!! A világot megismerni óhajtja. Megtanul egy nyelvet! ugye, tudod, ez milyen nehéz? Őkelme itt, főleg Tőled, 2-3 év alatt egy nyelvet tanul meg, nulláról.

Hagyd, az ő ritmusa szerint dolgozzon. Csak a veszélyes dolgoktól vond el, illetve alakítsd úgy a játszóterét, minél kevesebb legyen, ahol közbe kell lépned. Figyeld, milyen szép, ahogy játszik. A dobálás, a megrágogatás is a megismerést szolgálja.. Ami a legjobb: ha közben egyszerű kis dalokat, versikéket mondasz, kedves hangon, anyuka hangját szerti Ő nem a rock sztárokét, operaénekesekét. Azoknak a daolknak valóban egyszerűeknek lenni (Kodály : Kis emberek dalai) 2-3 hang, max pentaton (5 hang) Akkor előbb-utóbb utánozza. Ha nehéz,nem tudja, és elcsügged.. Versek: jó ritmusúak legyenek, a tartalom nem olyan fontos. Weöres Sándor:Bóbita csodaszép.

Ezekből tanul, és a saját - mozgásközbeni tevékenységéből. A kicsi gyerek MOZGÁS KÖZBEN tanul!. Még a 6 éveseknek is nehéz, ha iskolapadba lekényszerítik. Kell, hogy sokat mozogjon, szünetben szaladgáljon.

Figyelj Rá- csodaszép , ahogy alakul a kisgyerek.

Mellette dudolászva végzed a munkádat- figyel ám rád! - azzal tanul. A gyerek utánzással tanul ~6 éves koráig. Fontos , hogy értelmes, munkájukat szépen végző szülőket, nevelőket lásson maga körül...

üdvözlet!

2011. okt. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat:)

Nem fogom direkt tanítgatni, akkor majd ő tudja mi a jó neki, most látom hogy más gyereke is ezeket csinálja így megnyugodtam:)

Mindenkinek jó babázást:) További szép napot anyukák:)

2011. okt. 19. 12:44
 10/17 anonim ***** válasza:
Az ilyen kérdésekhez mindenki beírja,hogy még milyen pici,nem kell neki semmit sem tanítgatni.De amikor vki azt kérdezi,hogy mit tud már a 9 hónapos babád,akkor meg mindenki odaírja,hogy már pápázik,tapsol,jár,mutatja a könyvben hogy hol a cica,a kutya,a malac, és utánozza a hangjukat is..Ezek jóformán olyan dolgok,amit magától nem fedez fel,meg kell nekik mutatni,magyarán tanítani kell.Most akkor hogy is van ez...?
2011. okt. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!