Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újból kell mennünk könnycsator...

Újból kell mennünk könnycsatorna átmosásra?

Figyelt kérdés

3 hete voltunk szemészeten 11 hetes kislányunkkal. Azt mondta a doki nem kell megismételni mert átment a cső, páromnak meg is mutatta. Utána javult a szeme de szerintem teljesen nem, és két napja megint nagyon könnyezik, gennyedzik picit piros, és fel van dagadva a szeme.

Nem szeretnénk ha újból megismételnék. Mit tanácsoltok? Volt valaki aki ugyan így járt a babájával? :-((


2009. jún. 21. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

3 hónapos kor előtt tilos a szondázás, miért engedtétek???

Ez élettani dolog, három hós korra el szokott múlni.

Ilyenkor sajna újraszondázzák, de az megint megsérti a könnycsatornát.

Ördögi kör,22-es csapda...

Próbáld maszirozni az orrnyereg és a szem közti részt, kamillával borogasd, hátha oldódik magától. Csepegtesd anyatejjel és ha alszik a kinyomkodott kamillát gézbetekerve tedd a szemére, nekünk igy sikerült megúszni a szondát.

Szoritok nektek!!!És vigyázzatok a cseppségre nagyon, jah és ne engedd, hogy a fürdővizbe forditsa a szemét

2009. jún. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Az én barátnőméknek is átmosták és nem voltak 3 hósak. Nekik nem kellett újra. Mindig összeragadt a baba szeme azért kellett.
2009. jún. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Gyerekorvos mondta hogy minél előbb meg kell csinálják és nem adott több szemcseppet.
2009. jún. 21. 21:04
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

Nekem orvos már hazajövetel után adott beutalót, a szemész mondta, hogy legkorábban 6 hetesen csinálják meg, és akkor meg is csinálták.

Nekünk azóta nincs gondunk vele.

Ha nem szép a szeme, mindenképp vidd vissza a szemészetre!

2009. jún. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok, ezt olvassa el mindenki, aki 3-4 hós kor előtt mosatta.

[link]

2009. jún. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi az információt!

Ez a lökött védőnő aki narancslét akart itatni a 2 hónapos gyerekemmel mondta a dokinak hogy ne várjunk hanem menjünk a szemészetre a gyerekorvos még szemcseppet akart adni. A tanácsadáson bent van a védőnő is és bele szól. Már a terhesség alatt is ki voltam tőle akadva. Hát narancslét nem adtam a gyereknek!

2009. jún. 23. 07:59
 7/7 anonim ***** válasza:

szia,

mi éppen tegnapelőtt estünk túl a szondázáson. a kisfiam 11,5 hónapos. születése óta gyakran, náthával is összefüggően hol váladékozik, hol rendben van a szeme. idáig húztam az időt, hátha kinövi, homeopátiáztunk, massziroztunk, semmi eredményt nem hozott. gyakorlatilag havonta, kéthavonta előjött a váladékozás és bizony óránként forralt vizzel mosogatni kellett. most végre rászántam magam a szemézetre, ahol átmosták a teljesen elzáródott könnycsatornáját. azonnal meg is bántam, hogy eddig őt kimélve a csodában biztam, mert igaz, nem fájhatott neki és kb 5 perc alatt készen volt, de ő már nagy fiú ehhez és tiltakozott (volna) ezerrel. 1-2 hetes korban tényleg nem szerencsés szondázni, mert a megnyitott járat olyan kicsiknek még összenőhet, de ha szükséges még egyszer átmosni a babádnak, szerintem engedd. főleg mig ilyen pici. jobb letenni ezt a gondot mielőbb és nem húzni az időt, mint én. mert én nagyon megbántam, hogy nem léptem előbb.

2009. jún. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!