Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kilenc hónapos babának, ha...

Kilenc hónapos babának, ha most kap először tápszert fájhat majd tőle a hasa?!

Figyelt kérdés

Lehet, hogy buta kérdés, de elfogyott a tejem, és még soha nem ivott a babám tápszert, ma vettem neki, este majd szeretnék adni neki belőle, lehet tőle hasfájása?!


Vagy egyáltalán tápszer helyett miket kapjon, hogy meglegyen a szükséges tejalapú étkezés?!


2012. ápr. 24. 15:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kellene fájnia tőle, de próbáld meg felesben bekeverni anyatejjel, ha van még este annyi tejed. (nálunk tápszerváltásnál volt hasfájás)
2012. ápr. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sajnos csak a tápszert választhatod, ne estére adj neki először, inkább reggel, nehogy éjjel legyen gond.


Mivel tehéntej alapúak a tápszerek, így esetleg allergiás reakciót okozhat, hasfájás, kiütés, hasmenés.


1 éves kortól ajánlott, de szerintem 9 hónaposan talán adható már a Beba Pro gyerekital por, ez 33,4% sovány tejpor, és egy rakás vitamin.


Más lehetőség a gabonatejek világa, talán ez is elég tápláló a babának 1 éves korig, amikortól nyugodtan mehet a Beba Gyerekital.


Rizstej, zabtej, ezeket sűrítheted gabonapéppel (+ esetleg gyümölcspéppel az íze kedvéért), például Alnatura Tönkölybúza, ha már ismeritek a glutént, ha nem, akkor rizspép, Hipp-től, talán ez is van Alnaturásban.

A dm-ben kaphatók ezek.


Én a gabonatejes verziót választanám hozzáértőként (és anyukaként is).

2012. ápr. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kedves második kipróbáljuk az ajánlatodat :-)

2012. ápr. 25. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!