Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért szólnak be az öregek a...

Miért szólnak be az öregek a villamoson azért, mert a hátamon hordozom a gyereket a manducában?

Figyelt kérdés
Mindig valamelyik belém köt. Túl szorosan van az a gyerek, jaj hátraesik a feje stb. Már nagyon idegesít, az 5 hónapos fiamnak elég nagy hangja van ahhoz, hogy jelezzen, ha bármi nem kényelmes. Ti mit tennétek? Azért hordom hátul, mert majdnem 9 kiló már.
2012. ápr. 25. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A hordozás az egyik legmegosztóbb téma, aki hisz benne isteníti, aki nem hisz benne, utálja, ennyi.

Aki meg még bunkó is, az be is szól. Nem tudsz tenni semmit, ilyen a világ.

2012. ápr. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én nem istenítem, de a gyerekem jelenleg csak ebben van el, sír a babkocsiban fél óra után. A közlekedésről nem is beszélve..
2012. ápr. 25. 13:19
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem foglalkoznék vele :) De tényleg, van egy korosztály, akinek teljesen ismeretlenek ezek a hordozók. Nekem a középső lányommal volt olyan, hogy aludt épp a mei-tai-ban, és kérdezte idős néni, hogy nem félek-e, hogy megfullad :o


Én simán csak visszaszólnék, hogy nyilván sírna a gyerek, ha nem lenne jó neki.

2012. ápr. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés foglalkoztat engem is. Épp a minap mentünk busszal, 2 hónapos a hordozókendőben, még csak nem is hátul, hanem elől, a 2 éves lányomnak meg a kezét fogtam. Nyilván egyszerűbb így buszozni, ezt gondolom belátják. Erre a néni kétségbeesve esett nekem, hogy "nem fullad meg a gyerek?" a másik kontrázott, hogy "kitörik a lába!" és hazafelé még egy harmadik is megtalált, "Nem esik ki?" kérdéssel.

Az elsőnek még visszaszóltak, hogy "De így akarom megfojtani", de mikor utána ki kellett szednem a gyerek fejét a kendőből, hogy megnézze jól van-e, inkább csak hülyén visszamosolyogtam az érdeklődőkre.

Oké értem én hogy nem látott ilyet meg furcsa neki stb, de azért ne feltételezzék már, hogy szándékosan ártok a gyerekemnek. Gondolkoztam hogy röplapokat gyártok a hordozásról, és azt fogom odaadni az ilyeneknek...

2012. ápr. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%

Gondolj bele, idősek.

Ez olyan nekik, mint tablet vagy pénzt utalni elektronikusan.

Nem ismerik.

A megjegyzéseket szereld le frappánsan. Vagy ne foglalkozz velük.

2012. ápr. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A hordozókendő nem új dolog, állatira nem az. Nem valami hipermodern dolog, hanem egy olyan dolog, amit most újrafeltaláltak..... Sőt, kisebb falvakban a babakocsi sosem volt divat, hanem hatgyerekes néni kiment kapálni, hátán az aktuális legkisebbel.....A szegényebb rétegek hordozták a kicsiket, nem pedig tolták...nagyanyáink, dédanyáink fiatalkorában is ismerték a kendőt, max sokan már akkor sem helyeselték. Akik meg igen, azok meg napjainkban sem szólnak be. (annyi volt a különbség, hogy a lepedőnyi anyagdarabot nem huszonezerért vásárolták, hanem megvarrták maguknak, vagy kiszedték a komódból...)
2012. ápr. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!