Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Ha ültök a buszon/vi...

Kismamák! Ha ültök a buszon/villamoson, és jön egy öregember, rátokförmed, hogy add át neki a helyet, megteszitek?

Figyelt kérdés
Én még nem vagyok terhes, de tuti nem tenném meg. Csak így eszembe jutott. Mert az öregek össze-vissza tolakodnak, ugrálnak a buszra, aztán ha le kell ülni, már sántítanak. Nem beszélve arról, hogy ők ingyen veszik igénybe a tömnegközlekedést, ti meg fizettek érte!
2009. aug. 27. 13:14
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
90%

Attól függ. Ha nem vagyok jól, akkor nem adom át. De amúgy ha látom hogy nagyon öreg, esetleg bottal van, akkor átadnám. Ilyen helyzetben nem voltam még.

34 hetes kisdömper :)

2009. aug. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
34%

ó, te jó ég...!

mennyi emberség szorult a leendő kismamába!

2009. aug. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Hát ez sajnos a tapasztalat. Itt is olvasom, hogy nem képes senki átadni a kismamáknak nahy hassal a helyet, és ez felbosszantott. Persze a kicicomázott, nagy vörös rúzsos, festett hajú "öregek" üljenek csak le.

Én is láttam már pár ilyen esetet a tömegközlekedésen.

Múltkor felbicegett egy mama a villamosra, majd amikor le akart szállni, nem várta meg, hogy az előtte lévő is leszálljon, hanem a járókeretével lelökte a villamosról, és komoly gerincsérülése lett. Utána persze gyorsan elszaladt a helyről, utánament valaki, hogy ezt mégis hogy képzelte, de úgy csinált mintha süket lenne.

Ezek után az ilyeneknek nem szivesen adom át a helyet.

Persze akin látszik, hogy rendes, tényleg rosszul van, annak igen. De manapság az öregek mogorva fejjel rohannak fel a buszokra, mintha övék lenne a világ.

2009. aug. 27. 13:24
 4/31 anonim ***** válasza:
96%

A leendő kismamának igaza van.

Én már túl vagyok egy terhességen, olyan helyzetbe nem kerültem, hogy át kelljen adnom a helyet. De olyan volt, hogy nekem átadta valaki és a kedves nénike beugrott elém, és még hozzá is tette, hogy neki nagyon fáj a lába. Nem szóltam akkor semmit, nem haltam bele, hogy álltam, de véleményem azért volt. Terhesség nélkül is azt mondom, hogy azoknak az öregeknek, akik rögtön rám förmednek nem adom át a helyet. Akiről úgy látom, hogy tényleg nehezen mozognak (ők meg többnyire nem akarnak leülni, mert azt mondják rosszabb felkelni), gyerekesnek, kismamának mindig átadom (és dühöngök magamban, hogy miért nem a mellettem ülő férfi ajánlotta fel a helyét).

2009. aug. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
13:27 Teljesen egyetértek veled!
2009. aug. 27. 13:29
 6/31 anonim ***** válasza:
92%

Annyival még kiegészíteném a hozzászólásomat, hogy tényleg egy kezemen megtudom számolni, hogy hányszor adták át a helyet mikor még terhes voltam, illetve mikor kisgyerekkel voltam.

És agyalok-agyalok, de nem tudom megérteni, hogy a nyugdíjasok miért csúcsidőben utazgatnak, járnak vásárolni, postára stb (nyilván van akinek megvan rá a jó oka, de nem hiszem, hogy mindegyiknek enniyre be van táblázva a napja).

2009. aug. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
88%

Igazad van!

Én most 22 hetes vagyok és inkább átadják a helyet, de tapasztalatam ellen példát is! A férjem át akarta adni egy nagyon nagy hasú kismamának a helyet, felállt, rúzsos "mami" beugrott az üres székre, a kismamának esélye nem volt leülni, csak szabatkozva, kedvesen mosolygott. A férjem rászólt a rúzsosra, hogy a kismamának szerette volna átadni a helyet, erre kinézett az öreglány az ablakon. Majd mikor kedvesem irónikusan megjegyezte, hogy hasonló helyzetben reméli a rúzsos lánya is így jár, csak annyit mondott: mi mindig taálunk helyet és tovább bámult ki az ablakon.

Ennyit erről...

Saját tapasztalat: ketten voltunk kismamák a buszon. Öregasszony (előbbi kaliberű) terpeszkedett az ülésen és nézett minket, mosolygott. Mikor felállt egy másik, nálánál idősebb nő, mert leszállt, nagy hanggal szólt, hogy oda le lehet ülni. De drága!

Természetesen egy olyannak most is átadom a helyem, akin látom, hogy nem ezek közé tartozik, hanem tényleg fáradt, beteg, nem tud kapszkodni, egyebek. De a legtöbb nem ilyen...

2009. aug. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Ha már így benne vagyunk a témában, nekem azzal kapcsolatban hogy átadják az emberek a helyet a tömegközlekedésen (eddig kivétel a metró!) ha felszálltam a villamosra, míg jegyet lyukasztottam már akkor pattant fel egy férfi, és intett hogy üljek le. Sőt volt olyan is akiből egyáltalán nem néztem volna ki hogy átadja a helyét. De a legtöbb eddig férfi volt, és talán egy nő volt, az is bkv-s aholgy láttam az ingén.

Annyiban igazatok van, hogy sok öreg tolakszik és fellöki a másikat, nekem is volt hogy még le sem szálltam a pocakommal a villamosról, lentről már megindult az öregasszony és majdnem fellökött, na nem hagytam szó nélkül, és jól rászóltam hogy várja meg míg leszállok és ne lökjön föl! Nagyon tudnak tolakodni, az igaz.

Első voltam :)

2009. aug. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Nem tudom ki pontozza le a hasznos válaszokat, de nem kellene!
2009. aug. 27. 13:43
 10/31 anonim ***** válasza:
89%

Én sem adnám át, ha nem érezném jól magam, miért pont én, hát nagy az a busz vagy akármi!!

amúgy semmibe sem nézik itt sem a kismamákat (salgótarján), a boltban pl egy kb 65-70éves nénike inkább egy fiatal srácot engedett maga elé egy fél kosárral, mint engem egy üveg ásványvízzel, már legalább ha azt nem nézte h egy üveg van nálam, legalább azt nézhette volna h mekkora a hasam, egyszerűen hihetetlen...

különben meg az ilyenek lopnak és sajnáltatják magukat a legtöbbet, mert akinek igazán baja van az nem viselkedik úgy...

2009. aug. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!