Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos babák Anyukái! Hogy...

Kerria kérdése:

5 hónapos babák Anyukái! Hogy vannak a babáitok? Hosszúság, kiló? Evés-ivás? Alvás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


- 5 hónapos a kislányom, 65 cm hosszú és 7 kg

-tápszeresek vagyunk, székrekedési gondok miatt szilvával kezdtem a hozzátáplálást. Nem tudom ennek köszönhető-e de a gyümölcsöket imádja, a főzelékekre meg nagyon fintorog.

- inni csak sima vízzel itatom, bár egyszer már bébi gyümölcsitalt is próbáltam neki adni

- éjjel egyszer kelünk még enni, erre SINLAC-ot írt fel a dokink

- amúgy végigalussza az éjszakát (kb 10-12 órát), napközben 20-30 perceket alszik, max. összesen 2-3 órát

- szélre nagyon érzékeny

- oldalra fordul már, de hasra, hátra még nem (emiatt kicsit aggódom), ülni próbál folyamatosan (ez meg nem korai még)


Megosztanátok velem, nálatok mi újság? Nagyon köszönöm!



2012. ápr. 25. 14:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

kisfiam, 4hónapos és 3 hetes, 67cm 8,20 kg, csak anyatejet eszik, párhét múlva kezdjük a kóstolgatást.

amúgy meg mindent a szájába vesz, szépen foja a tárgyakat, át teszi egyik kezéböl a másikba.

éjjel kétszer ébred, nap közeben alszik 2 x 2 órát, + egy felet - jó eseteben, van, hogy kevesebbet.

2szer már hasra és vissza is fordult a múlt héten, de azóta nem csinálja.

ne aggódj, a kislányom 5,5 hónaposan kezdett forogni, a hasára meg csak 7 hónaposan fordult.

2012. ápr. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia! Bár a kislányom 5 és fél hónapos 65 cm és 6900 gramm. Anyatejes, de a tízóraira már eszik gyümölcsöt, vagyis leginkább almát és banánt, A főzeléket nem nagyon szereti, csak pár kanállal eszik belőle. Én próbáltam itatni babavízzel és bébi itallal, de mivel szopizik, így nem kellett neki. Éjszaka 2-3 szor kel enni, de néha csak bekapja a cicit és alszik is :)) Napközben 2-3 szor alszik 10-30 perc között. Hátról hasra fordul, vissza csak párszor. Kúszik, forog, élvezettel gagyog. Felülni még nem mindig sikerül neki, de ha megültetem megül. Épp a mászást gyakorolja. Ott tart, hogy négykézlábra áll, és hintáztatja magát, tüneményes mosolygós baba. Ne aggódj, minden baba más ütemben fejlődik!
2012. ápr. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Na, örülök, hogy másnál is a főzelék nehezebben megy.


Próbálok nem aggódni a forgás miatt, csak amikor már innen is onnan is azt hallja az ember, akkor kicsit kétségbeesek.

Lehetséges, hogy előbb üljön, mint forogjon?

Szabad segítenem neki az ülésben?

- ha elérakom a kezem, akkor belekapaszkodik, és felhúzza magát. Ez erőltetésnek számít vajon?


Első gyermekes anyukaként nehéz... mert mindenki mást mond, nem tudom kire hallgassak.


Ráadásul kijött az alsó két foga, erre mindenki hüledezett/hüledezik, hogy jaj ez túl korai. Már csak annyit felelek erre, hogy visszanyomni nem lehet....


Hosszba, súlyba úgy látom hozzuk az átlagot, ennek örülök :)


Köszönöm az eddigi válaszaitokat. Várom még, ha van Anyuka aki megosztaná velem az adatokat. Vagy Apukákat! :)

2012. ápr. 25. 17:06
 4/10 anonim ***** válasza:

Az én kicsi lányom tegnapelőtt lett 5 hónapos,68cm. és 6730gr.

Mi is tápszeresek vagyunk,3,5hónapos volt mikor elkezdtem a kóstoltatást gyümölccsel,azóta kiváltottuk a déli étkezést és 4hónapos kora óta kapja fürdés után elalvás előtt a tejpépet azóta nem kell éjszaka csak hajnal 4-kor teázik.a héten nem nagyon ízlik már neki a tápszer ezért keverem tejpéppel.


Reggel 6:30kor kelünk akkor eszik 150ml tápszert aztán 10:00-11:00között eszik 160ml tápszert tejpéppel keverve,délben kapja a gyümölcsöt vagy főzeléket husival,16:00kor 180ml tápszeres tejpép és este fürdés után 20:00kor 160ml.tejpép,büfi és alvás.


A héten kapott husit is és nagyon szereti,nem válogatós mindent megevett eddig és persze kiskanállal :) én minden ételét úgy készítem hogy legyen benne gyümölcs,zöldség, meg néha husi is és akkor megkap mindent egyszerre.Inni teát iszik napközben olyan 2dl éjszaka változó de persze kevesebbet.

Napközben általában minden evés után alszik egy 20-30-40percet és ebéd után alszik egy hosszút 1-1,5órát.


Szeret hintázni és ha rossz idő van akkor ott van ha jó akkor kint vagyunk 11:00-tól délután 16:00ig csak enni jövünk be délben.

Délután leteszem a játszószőnyegre és egy fél órát játszik egyedül előtte én is becsatlakozom aztán igényli a magányt így békén hagyom.Fordulni hasról hátra fordult már párszor de vissza csak segítséggel egyedül fordul rendszeresen oldalra meg vissza, de utál hason lenni csak 10 percig van el ha játszunk de mindenért nyúl,forog ha leejti vissza veszi ugyan azt felfedezte a lábait is most azt nyalogatja mindig még a kis-kádba is ezzel játszik :) :),ha felültetem egyenes háttal ül de persze pár másodpercig hagyom csak de a nadrágjába kapaszkodva fel akar mindig ülni,rengeteget dumál meg sikítozik és mindenben megpróbál utánozni amit tanítgatok neki,pl. kiköpni a cumit,brümmögni a szájával :)


Mostanában elég érzékeny ha nem mosolyogva beszélünk hozzá hanem komolyan vagy viccből mérgesen legörbül a szája és sírni kezd,akkor is sír ha elveszem tőle mondjuk azt ami nem baba kezébe való és hiába adok neki mást játszani neki az kell amit elvettem tőle úgyhogy már nem hagyhatunk semmi olyat a közelében ami nem neki való mert addig nyújtózik míg el nem éri.:)

2012. ápr. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi jövő héten leszünk hat hónaposak. :) Múlt héten voltunk védőnőnél, 64cm, 6190gr volt a kiscsaj.

Négy hónapig volt anytejes, azóta tápszer és el is kezdtük akkor a hozzátáplálást. Nem egyszerű. :) Almát kizárólag banánnal hajlandó megenni, magában semmiképp, barackot szintén nem, ami jól fogy az a szilva. :) Én is székletprobléma miatt adtam Neki először, de nagyon ízlett. Főzelékek terén is válogatós, krumplit, répát, borsót többször próbáltam, de nem komázza. Sütőtököt, zöldfőzeléket bármilyen mennyiségben, főként ha hús van benne.

Étkezésekkor én is csak vizet adok Neki. Ha megyünk valahová viszek teát, de nem igényli.

Mi nem kelünk éjjel, 5-6hetes kora óta - szerencsém van.

Napközben viszont nagyon-nagyon keveset alszik. Általában 2xfél órát, ritka ha többet.

Hasra kerek 5hónapos korában fordult először, azóta persze folyamatosan, de visszafordulni még nem tud. Éjszaka nem forog, de nappali alváskor oldalra majd hasra fordul. De emiatt ne aggódj, minden gyereknek más a tempója. :) Ülni, állni, mászni akar nagyon, persze egyik sem megy, s rendkívül türelmetlen módon ordibál olyankor.

Hirtelen ennyi jutott eszembe. :)

2012. ápr. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én kisfiam 5 és fél hónapos. 68 centi és 7 kiló. Sajnos az én babám is tápszeres két hónapos kora óta. A sütőtök a kedvence, az almát meg a barackot annyira nem szerette, de már azzal is megbarátkozott. Az éjjeleket már nagyon rég átalussza.

Mozgásfejlődésben nagyon "előrehaladott". 3 hónapos kora óta forog minden irányba, kúszik is és mászik is. 3 napja már képes felállni a kiságyban. :) Ülni ő is próbál ülni folyamatosan, ez nem baj ne aggódj. A cumisüveget is tudja tartani magának. Mindent megfog és a szájába vesz, mindenért nyúl. Egész álló nap "magyaráz" és mosolyog. Nagyon vidám baba, mindenkivel barátságos.

Nap végre eléggé lefáraszt, mert egy pillanatra nem áll meg, napközben aludni sem szeret már,hiszen már nagyfiú. Gondolja ő. :D

2012. ápr. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam ma 5hós 2hetes. 7070gramm, 68cm.

Csak anyatejes, kb. 3 hét múlva megkezdjük a kóstoltatást. Csak cicizik (sem cumisüveg-sem cumi, ezért inni sem szokott vizet vagy gyümilevet) kanalazni szeret, a D vitamint így szokta kapni. :) Hajnalban, 4kor kel először, aztán 6-7 körül, véglegesen 9-10körül ébredünk. :) Napközben alig-alig alszik, félórákra dől ki 2x-3x. A szeles időt és a teliholdat nem szereti... Hátról hasra átfordul, hasról hátra mostanában próbálkozik. Kúszik, a mászást most kezdi felfedezni, tanulgatni. :)Mindenért nyúl, egyik kézből másikba átveszi a játékait, rengeteget dumál, mindig jó kedvű. :)Ülni ő is nagyon szeretne, de még nem hagyom neki, csak az ölemben, megtámasztva.

Nagyhirtelen ennyi, és ne aggódj, minden baba más! :)

2012. ápr. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Továbbra is köszönöm a kommenteket :) Mentek a zöld pacsik.


Azért "aggodalmaskodom" jobban a forgás miatt, mert amúgy nagyon aktív, folyamatosan jár keze-lába, csak akkor van csendben, ha alszik :) mindig gagyarászik, és rengeteget mosolyog. Emiatt furcsálom, hogy a környezetemben lévő babák, akik nem ilyen aktívak, simán forognak már... Azzal nyugtatgatom magam egyébként mindig, hogy az egészségügyi kiskönyvben a 6 hónapos státusznál van a forgás, de addig még van idő. :)


Huhhh, nálunk a sütőtököt szeretné, DE nagyon megfogja szegénykémet :p Így azt csak úgy adom neki, hogy utána nagyobb adag szilvát kap.

Husit még nem 'mertem' adni, de írtátok, így elkezdem akkor én is.


Köszönöm! :)

2012. ápr. 25. 19:39
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam holnap lesz 5,5 hónapos. Kb 2,5 hete újra kezdtük a kóstoltatást. Őszibarackkal kezdtem, mert az almától megfájdult a hasa, a baracktól meg ment, így aztán sütőtök maradt kíváncsiságképp megkóstoltattam vele. És nagyon bejött. Azóta ő főzelék párti. Az alma megy, bár az elő falatoknál fintorog. Fura mód a gyümölcs annyira nem a kedvenc, bár még nem is olyan sokat adtam neki. Most neki is problémája van a kakival, holnap kap majd szilvát, hátha segít.

Mozgásfejlődésben aktív nagyon, le nem áll a lába, folyamatosan rugdos. Játékait, meg minden mást amit tud a szájába nyom, megnyalogatja, megvizsgálja. Kereken 16 hetes volt, mikor végre, hosszas próbálkozás után átfordult,majd vissza is hasáról hátára. SZeret hason lenni, pici kora óta. Gurul a forgásokkal, így mindet elér amit akar, ha mégsem, akkor méltatlankodik. Ma próbált a másik irányba is fordulni. Mászik, ül szépen, de még nem erős a gerince nem hagyom.

Éjjel 2x, ritkán 1x kel, szopizik és alszik,max fél óra alatt az ágyában van újra.nappal a déli evés után durmol nagyot általában, meg délelőtt is szokott hosszabb-rövidebbeket aludni.


Ennyi jutott most eszembe.


Ja, ápr. elején voltunk oltáson akkor volt 67 cm és 7120g.

2012. ápr. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az enyém 5 és fél hónapos

5400gramm és 63 cm nagyon mozgékony de még nem mászik az enyém is a gyümölcsöt szereti méghozzá a körtét a fözeléket nem nagyon de ő nem is egy nagy evő ezért nem tudom mikor utálja a ételt vagy csak megint nwm éhes

2012. dec. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!