Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogyott a babám! Mi lehet a gond?

Fogyott a babám! Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

A babám hat hónapos, egy hónappal ezelőtt 6700 gramm volt, tegnap mérték: 6500.

Tápszeres, emellett már megkezdtük a hozzátáplálást, szépen megeszik mindent, soha nem jelzi, hogy éhes lenne még...

Nagyon aktív, forog, kúszik és mászik, pár napja ül. Szinte egész nap le sem áll egy pillanatra sem.

Mitől fogyhatott akkor?



2012. ápr. 26. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:
En az orvost kerdeznem.
2012. ápr. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én is kérdeztem... ő meg visszakérdezett, hogy etetem-e rendesen a gyereket, aztán annyit mondott, hogy a jövő hónapban meglátjuk.
2012. ápr. 26. 17:49
 3/5 anonim ***** válasza:

"Nagyon aktív, forog, kúszik és mászik, pár napja ül. Szinte egész nap le sem áll egy pillanatra sem."


Pontosan ezért is fogyhatott... Sokkal-sokkal többet mozog, mint eddig.

2012. ápr. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én fiamnál is volt egy hónap, mikor fogyott, asszem 8-9 hó között. Utána 2 hónapig stagnált a súlya, azóta megint beindult. Ő akkor kezdett önállóan járni, rengeteget mozgott, hiába evett rendesen, nem csoda, hogy nem hízott. Azt mondta a védőnő, hogy néha 1-1 visszaesés nem gond, akkor probléma, ha tartósabban elkezd fogyni. Esetleg 2 hét múlva ellenőrizzétek le, hogy azóta hogy alakul a súlya.
2012. ápr. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

sztem azért, mert a hozzátáplált ételeket nem tudja még megemészteni, így azok ahogy bementek, úgy jönnek ki. ő nem éhes, mert tele a gyomra, de nem szív föl tápanyagot. nincs semmi gond, konzultálj az orvossal, írjon föl kalóriadúsabb tápszert. mennyiségileg is adhatsz több tápszert, de vszeg nem kéri majd. a 6+ tápok már jól hízlalnak.

ne aggódj, hamarosan meg tudja majd emészteni a kanalas kaját is, és akkor nem lesz gond. (kb. 7-8 hó)

2012. ápr. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!