Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hós elmúlt a kisfiam és...

14 hós elmúlt a kisfiam és még egy értelmes szót sem mond. Nem gond ez? Tiétek?

Figyelt kérdés
Nagyon sok mindent megért, de nem hajlandó beszélni értelmesen... :) :((
2012. ápr. 23. 18:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, és ne sürgesd! Beszélj hozzá sokat, énekelj neki, és hidd el majd ő is szép lassan elkezdi mondani!:))
2012. ápr. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Erre en is kivancsi vagyok, 13 honapos a fiam.
2012. ápr. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Folyamatosan beszélek hozzá, és -mivel amúgy is énekelek- azt is sokat hallja. Mégsem szól... :/
2012. ápr. 23. 18:28
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem van olyan ismerősöm akinek a kisfia 3 éves és egy mukkot sem mond! Mindent megért,szobatiszta stb.


Nálunk 2éves koráig csak papa,mama,,tátá, apa! Betöltötte a kettőt és szófosást kapott!

Bocsi a kifejezésért,de tényleg dőlt belőle a szó.

2012. ápr. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én lanyom holnap lesz 14 honapos, ő mar beszélget, vannak értelmes szavai. De tesomeknal pl mindkét gyerek 2 eves kora utan kezdett beszélni, és akkor sem mondatokban, csak lassan, szavankent. Gyereke válogatja, ki előbb kezdi, ki később.
2012. ápr. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
14 hós, értelmes szót nem mond, babanyelven mondja apa, mama, vaú, de igazából mi értjük hogy mire gondol, másnak csak gügyögésnek hallatszik.
2012. ápr. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
19 hónapos a kislányom, de értelmes szavakat még nem mond-majd fog. Csak babanyelven kommunikál. Nem értem, mostanában olyan sok az aggódó, "12-14 hónapos, még nem beszél" típusú kérdés...Minden gyermek más és más. Persze, mindenhol vannak "az én gyerekem már ezt és ezt csinálja.." típusú beszélgetések, de ezeket nem szabad "meghallani".
2012. ápr. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Enyém is most múlt 14 hós ( kisfiú) és szintén nem mond semmit ( illetve minden bábábábááá és memmmeee). Sokszor azt sem tudom, érti- e amit mondok, mert nem azt csinálja:)))
2012. ápr. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A kisfiam épp most lett 15 hónapos, több mint 60 értelmes, tudatos szava van. Én is meg vagyok döbbenve rajta, mert ráadásul koraszülött volt, 3 hónappal hamarabb született, és most lenne csak 1 éves. Mondja, hogy "sétáni", ha menni szeretne sétálni, keresi és mutatja a köldökét (több testrészt nem csak a szemet, orrot még). Szóval mondja, hogy "köldök" tisztán, érthetően. Vagy pl ha szomjas,akkor "víz", ha éhes, akkor mondja, hogy "éjes", ha álmos,akkor mondja, hogy "párna". De sorolhatnám még: ablak, doboz, gitár, cumi, néni, bácsi, autó, "kaminyon" (ez a kamion), stb. Nekem kicsit ijesztő ez a tempó, a gyermekorvosunk is csodálkozik rajta, mert hiszen 13 hónapos koráig ő sem mondott semmit, de még azt sem, hogy anya, apa!

Viszont: járni még nem tud, és nem is akar, csak felkapaszkodik mindenhová, illetve 2-3 másodpercig kapaszkodás nélkül megáll. Folyton csak mászik és magyaráz.:)

Ne aggódj a kisfiad miatt, egyszer csak majd dőlni fog belőle a szó, addig gyűjtögeti őket! Magamat is biztatnom kell, hogy ne aggódjak, majd csak elindul a fiam!:)

egy 12 éves lányka és egy 15 hós kispasi anyuja

2012. ápr. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Az én kislányom 2 éves, de 2 éves kora előtt is csak pár szót gügyögött, vagyis inkább ugye olyan szavakat amiket könnyebb kiejteni. Ahogy betöltötte a 2 évet nagyon sok új szót kezdett el mondani. A védőnő azt mondta hogy nagy baj, hogy a gyerekem 2 éves nem tud mondatot összerakni. Könyörgöm!, ekkora gyerek hogy mondana nekem egy egész mondatot! Tény, leírom vannak szuper képességgel rendelkező gyerekek akik tényleg 2 éves korukra gyönyörűen beszélnek! De az enyém nem. Sokat gyötrődtem rajta, de ma már nem érdekel. Ha beszélni akar, úgyis beszélni fog. Végülis azt írtad hogy beszél, csak nem értelmesen, de nagyon sok mindent megért. Az nem baj ha nem érted pontosan mit mond! Szóval, légy türelmes, vidd nagyobb gyerekek közé akik már egy szinten beszélnek, és ne aggódj semmi baj!
2012. ápr. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!