Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha a 20 hónapos...

Mit csináljak, ha a 20 hónapos kisfiam nem igazán szeret más gyerekekkel játszani?

Figyelt kérdés

A játszótéren inkább velem játszik. Ha van ismerős gyerek, azzal jászik. Szó nélkül tűri, - vagy rosszabb esetben elsírja magát ha elveszik a játékát -, de vissza nem veszi, ő másét nem veszi el. Amúgy nem tartom túl anyásnak, mert családon és baráti körön belül elvan más gyerekkel és felnőttel is, nemcsak velem, de nem túl jó nézni, hogy idegen babák folyton elveszik a cuccait. Mit tehetnék?? Én nem avatkozok ilyenkor bele, mert úgy gondolom neki kell rájönnie mit tegyen, ezt vajon jól teszem?

Amúgy nagyon értelmes kiscsávó, sok minden olyat tud, amit a kortársai kevésbé. Viszont alkaltilag alacsonyabb a társainál, lehet emiatt tart más gyerekektől? Mi lesz vele majd az óvodában?



2012. ápr. 26. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Semmit,teljesen normális hogy így viselkedik,egy ekkora gyereknek még nincs tényleges igénye társaságra.A magasságnak nincs köze ehhez.16 hónap múlva,(az oviig még rengeteg idő van)ez teljesen meg fog változni,ne aggódj.
2012. ápr. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy én nem teszem jól, de én pl. ott vagyok a 20 hónapos lányom mellett a játszótéren (mondjuk a miénk elég kihalt, ismeri egymást az a pár gyerek, aki összetalálkozik ott), ha játék-cserebere van, és segítem őt azzal, hogy ha el akarja venni valaki a másik játékát, vagy megnézni, akkor bátorítom, hogy nyugodtan adja oda, mi meg nézzük meg a másik játékát. Ha pedig ő venné el más játékát, akkor figyelmeztetem, hogy előbb kérjük el a másik gyerektől, vagy adjunk valamit cserébe. Szerencsére a mi játszóterünkön a többi szülő is így viselkedik.
2012. ápr. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
persze,mi is így teszünk a játszón,így a normális,:) nem erre értettem a semmit.első voltam
2012. ápr. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ha ilyen anyukák lennének itt is, nem lenne gondom. De ma sajnos egy olyan kisfiú vette el a játékait, akinek az anyukája erősen bele volt merülve a pletykába a gyerekét egy játék nélkül tette a homokozóba, és pont le'-ta, hogy mit csinál a gyereke.

Először próbáltam elcserélni vele a lapátunkat (amit kivett a kisfiam kezéből) egy másik játékra (szintén mienk), de akkor is elvette a kisfiamtól ami a kezébe akadt. Aztán nem avatkoztam bele, csak gondoltam, hogy fordított esetben én biztos rászoltam volna a gyerekemre, hogy ne azt vegye el, amivel épp a másik játszik. :-(

Az a baj szerintem, hogy sok anyuka inkább pletykázni jár a játszóra, minthogy a gyerekével foglalkozzon. A múltkor is én vettem ki egy idegen kisfiú szájából egy kavicsot, az anyját nem is láttam. EGyszerűen nem értem. Én féltem túl a gyerekemet, vagy ők a felelőtlenek?

2012. ápr. 26. 22:05
 5/10 anonim ***** válasza:
szerintem kérdező te csinálod jól. De ha az ő gyereküknek nem lesz baja, akkor végül is ők is jól csinálták. A múltkor láttam a játszótéren ahogy a 15 cms magassarkúban az anyuka bement a gyerekkel, majd elhagyta őt félúton leült egy padra (itt nagyon sokan vannak mindig), a kisiúnak nem szólt, hogy hova fog leülni, aztán láttam ahogy a kisfiú kétségbeesetten keresi. Nem is értem az ilyen nőt komolyan...
2012. ápr. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is jól csinálod, az más kérdés, hogy nem szívesen vinném a lányomat olyan játszótérre, ahol sok a nemtörődöm anyuka.

Valószínűleg a bölcsiben sem tudnának állandóan figyelni a gyerekekre, úgyhogy így is, úgy is megtanulja kezelni az ilyen helyzeteket, amit te is írtál. De szerintem egy nagyon jó plusz, hogy az anyuka ott van, és segít kialakítani a szabályokat. Így senki sem érzi magát elnyomva.


Lehet, hogy én is túlféltem a lányomat, de ennyi idősen még nem tudnám megtenni, hogy beviszem a játszótérre és leülök egy padra, ő meg csináljon amit akar.


2. voltam

2012. ápr. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam is olyan volt, hogy állandóan elvették tőle a játékait. Gondoltam, hogy mi lesz ebből a gyerekből, hogy így hagyja, el voltam keseredve, csak sajnáltam szegénykémet. Egyszer aztán nagyon meglepődtem! Éppen játszott egy homokozó lapáttal, amikor oda ment egy 4-5 év körüli gyerek, és ki akarta venni a fiam kezéből, de a fiam úgy szorította, hogy nem tudta kivenni a nagyfiú, és olyan szemekkel nézett a fiam rá, hogy egy lépést hátrált a nagy fiú, és rám nézett, és panaszolta nekem, hogy nem adja oda neki a lapátot. Én meg mondta, hogy persze, mert az övé, és éppen azzal szeretne játszani. Ezt a jelenetet a mai napig látom magam előtt, pedig már vagy másfél éve törtét.
2012. ápr. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat. Most sokkal jobb. :-)

Remélem majd az enyém is előbb-utóbb megvédi ami az övé.

2012. ápr. 28. 10:43
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló!

Szerintem is az lenne a normális, ha az anyukák felügyelnék a játék csere-berét, csak sajnos kevés olyan van, mint mi. :-)

2012. ápr. 28. 10:44
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is együtt játszom a kislányommal szinte mindig, homokozunk többnyire. Volt hogy elvették a játékát, ekkor meglepődött. Legközelebb nem adta oda, szorította. Mikor ő akarta elvenni mástól, természetesen nem hagytam. Elkérni még nem nagyon tudja 1,5 évesen, csak mutogat hogy az kellene neki. Ekkor segítek, és elérkérjük ha épp nem azzal játszik a másik, cserélünk, vagy keresünk mást.

Nálunk is mindenki mindennel játszhat, nincs ebből általában vita, egymás kezéből ritkán tépik ki, azt is csak inkább a kicsik. Azt viszont nem hagytam a múltkor, mikor odajött egy 10 éves a 3 éves tesójával, és közölte hogy minden közös, és most ők játszanak azokkal ami a miénk (épp használtuk), és elkezdte kikapkodni a kezünkből a cuccokat. Pedig bőven volt szabad jaték. Nemet mondtam, és elvettem tőlük. A 3 éves sírására jött csak oda az anyjuk, és a tekintetével meg akart gyilkolni. Ez van, néha meg kell védeni a saját gyermekünket.

2021. jún. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!