Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Autós gyerekülés, mikortól,...

Autós gyerekülés, mikortól, hány kg-tól?

Figyelt kérdés
8 hónapos a lányom, 9kg, és ugy látom kicsi már a babahordozónk, mert a lábát nem tudja kinyújtani, mert eléri az ülést. Hány hónapostól és hány kgtól érdemes váltani. 0-18kg-ig vagy 9-18-ig?
2012. ápr. 27. 07:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyenkor már a 0-18-kg-ig nem igen érdemes venni, talán jobban kilát majd a 9-18-igböl.

De a 9-18-st viszont 1 éves kor alatt nem ajánlják. habár rajta van hogy 9 kilótól meg ha stabilan felül magától a gyerek, de ha fontos a biztonság is akkor 11-12 hós kor elött nem rakod át.


nekem szerencsém volt, lányom szeptemberi baba, így egész nyáron tudtuk használni még mert nem volt felöltöztetve. annak nehéz ahol télen lesz 1 éves a gyerek mert 8-9 hós kora után már kabátban tényleg nagyon szük.


ha bele fér nyugodtan hagyhatod még majd behuzza a lábait. ha szokott aludni autóba akkor mindenképpen jobb még a hordozóban, mert ha elalszik még 1 évesen is nehezen tarja a fejét és kisebb fékezésnél a feje teljesen elöredöl.


Nézegessétek az üléseket, lassan meg is vehetitek, mert megromlani nem fog, még ha vártok 1-2 hónapot.

2012. ápr. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszi:) mi augusztusiak vagyunk, és lehet tényleg várnunk kéne még.
2012. ápr. 27. 07:54
 3/12 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem ezt olvasd végig, nagyon jó dolgokat ír.


[link]


Én semmiképen nem vennék még neki 9 kg-s gyerekülést, ha még nincs 1 éves, sőt egy darabig még utána sem. Az én babám most lett 1 éves, már rég tud stabilan ülni, már régen elmúlt 9 kg, de még mindig hátrafelé van bekötve és ez egy darabig így is marad. Nekünk Britax First Class Plus van 0-18 kg kategória. Egyébként az nem baj ha a lábát nem tudja kinyújtani, csak az ha kilóg a feje búbja.

2012. ápr. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
16%
én 9-35-set vettem, mert annak az aljában benne van az ülésmagasító, és azért már nem kell mégegyszer pénzt adnom. kb. 17000-ért vettem leárazva tavaly
2012. ápr. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
22%

Ha megnézitek, 0-18 kilós ülésből egyik sem lett letesztelve, a hordozó bekötéséről inkább ne beszéljünk.

Mi 9-18-ast vettünk 7 hósan, mert az biztonságos, le lett tesztelve, a hordozóba már nem fért. Nem volt tökéletes megoldás, mert nem ült stabilan, de ha ennyi pénzt kiadok, nem veszek kétes biztonságú 0-18 kilóst. 1 hónap múlva már ült.

2012. ápr. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Off: a 0-18-as ülések igen is vannak tesztelve:

[link]

És nem azért kell venni 9-18-as ülést, mert már ül a gyerek. Ez Magyarországon egy rossz szokás, hogy minél előbb átültetni a gyereket autósülésbe.

A kérdésre válaszolva: nyugodtam vehettek még 0-18-as ülést, mert a babának még az a jó ha hátrafelé utazik, lehetőleg minél tovább. Azért, mert ütközéskor ha menetirány szerint lenne, akkor nagyon előre csuklana a feje,és ugye nekik még nem elég erős a nyakcsigolyájuk és komoly baj is lehet belőle.

A mi kislányunk 13 hónapos és 8 kg de még hátrafelé utazik, egy 0-18-as ülésben, Cam Gara. Ezt sajnos az Adac nem tesztelte, de a saját gyáruk igen. Én Besafe-t vettem volna, de az nagyon!!!! drága.

És az nem baj, ha a lábát nem tudja kinyújtani, majd szépen behúzza. Ez nem kényelmetlen Nekik, a mi lányunk is ezt csinálja. És tökéletes kilát így is az autóból, mi levettük a kocsi ülésének a hátsó fejtámláját.

Vagy még maradhat a hordozóban addig,míg a feje a füléig ki nem lóg belőle.

2012. ápr. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%
4-es vagyok! Köszönöm a lepontozásokat! Nem tudom miért baj, mert én hülye azt mertem írni hogy 9-36-osat vettem. Drágáim, ti egy csöppet el vagytok tévedve, semmivel nem jobb a 0-18, vagy éppen a 9-18. nézzétek meg hogy ugyanaz mint a 9-36-os, csak annyi különbséggel hogy amit én vettem annak az ülésmagasítóját ki lehet venni!!
2012. ápr. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nagyon szuperul néz ki az 5 éves kislány abban az ülésben. Hát, szerintem nem túl praktikus, esős, vagy éppen havas időben. Vagy mindig leveszik neki a cipőjét amikor beül az autóba?:)
2012. ápr. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nem az a lényeg, hogy jól néz-e ki az 5 éves kislány, hanem, hogy biztonságban legyen. Fiam 11 hónapos, 8,5 kg és nem rég vettünk neki 0-18 kg-os ülést.


Itt egy cikk, ami ezzel a témával foglalkozik:


[link]

2012. ápr. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Érdekes válaszok születtek és a pontozások is elég érdekesen alakultak. Mindenkinek kívánok biztonságos és balesetmentes közlekedést és akkor akár még ölben az anyós ülésen is ülhet a gyermek.
2012. ápr. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!