Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha EU-n belülre utazunk pici...

Ha EU-n belülre utazunk pici babával, kell útlevelet csináltatni neki, vagy elég a születési anyakönyvi kivonata?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 27. 09:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Kell neki.
2012. ápr. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
csinálj személyit, az ingyen van.
2012. ápr. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
A születési nem jó, ez 100% a napokban kérdeztem a hivatalban. Személyi igazolványt csináltass, az elég.. vagy útlevelet, de az tovább tart, és többe kerül.
2012. ápr. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, holnap indultunk volna, ennyi, marad a 4 fal :'-(


42 ezer HUF-ert megcsinálták volna holnap 2ig, ha esetleg valaki majd rátalál a kérdésemre és hasonló gondja van. Ezt az okmányirodában mondták.

2012. ápr. 27. 09:39
 5/18 anonim ***** válasza:
Nem elég. Csináltass szemelyit,ingyen van,3 evig ervenyes.30 nap alatt kiküldik postàn. Mi is ezt csináltattunk nemrég. Hamarosan kell érkezzen.
2012. ápr. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Hát holnapra biztos nem lesz meg, de azért leírom, nekünk 6. nap hozta a postás a személyit. :)
2012. ápr. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Személyi igazolványt nekünk 3 munkanap alatt hozta is a postás addig meg jó volt a papír amit kiadtak az irodában azt még ma megcsináltathatod!Csütörtökön adtuk be és kedden már hozta a postás.Mi Szlovákiába jöttünk azért kellett.
2012. ápr. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Igen, a papírt amit adnak, hogy folyamatban van az okmány, azzal igazolhatod esetleg. Ugyanúgy fényképes. És ha vacakolnának, utólag bemutatod a személyit. De azért erre kérdezz rá.
2012. ápr. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ismerősömék jártak így gyerekkel. Indulás napján vették észre, hogy lejárt az útlevele, személyije nem volt. Bementek elindítottak egy kérelmet, kaptak papírt, elég volt. De mindenképp járj utána, még nem késő.
2012. ápr. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Hát nekem bizony tavaly májusban csak az utazás előtti napon jutott eszembe, hogy kéne a lányunknak is személyi igazolvány, egész pontosan arról, hogy a biztosításokat kötöttem, és nála is kérte a szig számot a rendszer. 1 hetes olaszországi nyaralásra indultunk, péntek délelőtt volt, már nem tudtam hova menni, elkezdtem keresgélni neten, hogy mi ilyenkor a teendő, valakivel volt-e már hasonló. Azt találtam, hogy mivel határellenőrzés általában nincs, így meg lehet kockáztatni, hogy menjünk, és csak a születési anyakönyvi kivonata legyen nálunk. 9 hónapos volt akkor a lányunk. Annyit találtam még, hogy megbüntethetnek valahány euróval, ha nem tudjuk igazolni a kislányunkat. Visszafele már nem is Ausztrián keresztül jöttünk, mert épp volt valami EU-s találkozó, és mondták is, hogy visszaállított határellenőrzés lesz. Szlovénokon keresztül jöttünk haza.

Valószínűleg, ha nem egy ennyire várt és már félig ki is fizetett (bár hirtelen jött ötletből jött) nyaralásról lett volna szó, akkor nem indultunk volna el. De úgy voltam vele, hogy valahogy csak kimagyarázzuk magunkat, ha valaki rákérdez.

Szeptemberben megint mentünk, addigra már volt személyi igazolványa a lányunknak, szlovénokon keresztül mentünk, és ahogy átléptük náluk a határt, már állított is félre minket egy ott álldogáló rendőrautó. Odaadtuk a személyiket, de be sem nézett a kocsiba a rendőr se rám, se a lányomra, csak a férjemre pillantott rá, és már mehettünk is tovább.


Nem bátorítani akarlak, csak saját tapasztalat alapján ennyit tudok neked írni, hátha segít. A személyit egyébként szűk 10 munkanap alatt már hozta is a postás.

2012. ápr. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!