Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 évesnek adhatok kinder...

1 évesnek adhatok kinder tejszeletet?

Figyelt kérdés
Tegnap volt a szülinapja és a dédi hozott neki 4 db-ot. Lesz tőle valami baja? Eddig még nem kapott csak túró rudit, de azt is csoki nélkül. A tegnapi túróhab tortából is evett egy kicsit, azt sem okozott eddig semmit. Nincs rajta kiütés, nem megy a hasa sem.

2012. ápr. 29. 10:14
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
62%
12:37es vagyok én először pár kanál tejet 10,5 hónaposan adtam a fiamnak,le is támadott egy "mindentudó anyuka" hogy magas vérnyomásos,vesebeteg és elhízott gyerekem lesz a tejtől,és adjak neki 3 éves korig tápszert
2012. ápr. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
62%

Az allergia csak egy dolog, azt túl lehet élni, de a mézet azért nem ajánlják, mert akár halált okozó botulizmust okozhat, ezért nem ajánlanak más nyers ételt sem 1 éves ko alatt.

Angliában élek, itt az elmúlt években sajnos volt pár szerencsétlen kimenetelű eset, itt nincs annyira a fejekben, hogy TILOS a méz.

Kinder tejszeletet nemcsak ezért nem adnék, hanem azért sem, mert egy egy évesnek semmi szüksége az édességre (mondjuk a nagyobbaknak sem), a temérdek cukorra, csokira. Ha tényleg édességet szeretnék adni a babámnak, akkor sütnék neki valamit, amiben tudom, hogy mi van, vagy gyümölcs, túrókrém, számtalan finomság, ami egészségesebb. Szerintem egyétek meg ti a tejszeletet, én azt tenném, de biztosan nem adnám oda a gyerekemnek.

2012. ápr. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Végre valaki leírta, hogy a mézet nem az allergia, hanem a botulizmus miatt nem ajánlják!!! :)


Ennek ellenére én megkínáltam a tejszelettel a 13 hónapos kisfiamat, de nem ízlik neki - amit nem bánok.


Inkább a "nyers" méz, ami galibát okozhat.

2012. ápr. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem Magyarországon évek vagy évtizedek óta nem volt botulizmus fertőzés.


[link]


itt ép az angolok mondják, h 1 év alatt nem ajánlják, de nem is tiltják. MEG EGY 15 HETES babáról volt szó, a kérdező gyereke meg már 1 éves


[link]

2012. ápr. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

14 hónaposom 2-3 naponta eszik egyet. Nem túl egészséges, de szereti, és kicsi a súlya, így kap.

És tejitalt iszik, szoptattam 1 éves koráig. Mégsem kapott tőle semmi bajt.

2012. ápr. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

1. a butulizmus alapvetően nyers hús okozta fertőzés

2. igen spórákkalfertőződhet a méz, de ezt az elmúlt évtizedben bevezetett ellenörzések nézik.nem kerülhet forgalomba fertőzött méz.

3. ez csak csecsemőkre veszélyes, 3 hónapos kor alatt. A nagyobbak esetlek 1-2 napig rosszul lehetnek tőle, de nem súlyos

2012. ápr. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Mi a 10 hónapos Fiunknak is adtunk, persze nem kilószámra, csak kóstolgatásképpen. A férjem orvos, szerinte sem kell túlzásba vinni ezt a kajatilalom-dolgot. Ő amúgy a csokira is azt mondja, hogy semmi baja nem lesz tőle a gyereknek, nem tömjük vele, de a Túró Rudiról azért eszembe nem jut, hogy leszedjem ...
2012. ápr. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Ti komolyan azt gondoljátok, hogy az a tejszelet látott valaha mézet, vagy tejet? Hát nem túl sokat... Mind1. 10 hónapos fiamnak is adtam már, semmi baja nem lett tőle. Nem etetem minden nap ezzel, kb 2 hetente kap egy negyedet.
2012. ápr. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Kedves 14-es válaszoló!


Sajnos évente több estben találkozom a munkám során botulizmussal (mindig húsvét környékén). Tehát létező dolog!! Mézes esettel még nem volt szerencsém, de húsossal elég sokszor. - én ezért tartok tőle, ugyanúgy mint a gombáktól is :)


Bocs az off-ért, de a "hazánkban évtizedek óta nem létező betegséget" helyére akartam tenni.

2012. ápr. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
82%
Na én itt most le leszek pontozva de rendesen...... Kislányom 10 hónapos és ma egy egész szeletett evett meg nyönyörűségesen......!!! Mindenki azt ad a gyerekének amit akar! Másnapra ha semmi baja nem lesz akkor teszek én a nagy könyvekben megírtakra! Amúgy meg úgy visít itt mindenki mintha a kérdező egy kanál mézet dugott volna a gyerek szájába! Ebben tudjátok mennyi méz van????????? Rá van írva a papírjára és csá!
2012. ápr. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!