Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 évesnek adhatok kinder...

1 évesnek adhatok kinder tejszeletet?

Figyelt kérdés
Tegnap volt a szülinapja és a dédi hozott neki 4 db-ot. Lesz tőle valami baja? Eddig még nem kapott csak túró rudit, de azt is csoki nélkül. A tegnapi túróhab tortából is evett egy kicsit, azt sem okozott eddig semmit. Nincs rajta kiütés, nem megy a hasa sem.

2012. ápr. 29. 10:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
30%
Én nem adnék, méz van benne
2012. ápr. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
51%

adhatsz nyugodtan, jó méz van abban, nem pancsolt kínai.

egyszer-egyszer semmi baja nem lesz tőle.

(orvos, 3 gyerek anyja)

2012. ápr. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
66%
Én már adtam. Semmi baja tőle.
2012. ápr. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
39%
Kedves 3 gyerekes anyuka, remélem nem gyerekorvos vagy, hanem max pszichiáter, mert a méz -a sima, "nem pancsolt kínai"- igen erős allergén, ami a kicsiknél kimondottan veszélyes is lehet. Nyilván nem minden gyerek allergiás rá, de a kockázatok miatt 2 éves kor alatt nem ajánlják.
2012. ápr. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
81%
Kedves 4. Mehesztol tudom, hogy a boltban kaphato "mezek" mehet nem sokat lattak. Nem hinnem, hogy baja lenne 1-1 kinderszelettol.
2012. ápr. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
90%

anyuka belgyógyász és tudja, hogy már elfelejthetjük, hogy ne adjunk mézet. Ahogy régen nem ajánlották a glutént 1 éves kor alatt, aztán mivel ez megnövelte a gluténallergiások számát,most már ajánják. Ahogy a tejet nem ajánlották 1éves kor előtt, ettől megnőtt a tejallergiások száma, most már egyre több orvos mondja, hogy fél éves kor után be kell vezetni. Ahogy nem ajánlották a májat, míg valaki ki nem számolta, hogy napi 5 kiló májat kéne enni, hogy túlsok legyen.

És ez van a mézzel is. Én megértem,hogy nem szakmabeliként ezek megtévesztőek, de nem kell mindent olyan komolyan venni (találkoztam anyukával aki napra betartotta az 1 éves kort) és akkor nem lesz baj.

2012. ápr. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
80%

én ezzel "vezettem be" a mézet, ha lehet ilyet mondani:)

1 évesen adtam a fiamnak, nagy ízlett neki, semmi baja nem lett tőle!Azóta ha beteg, köhög kap kiskanállal fahéjas mézet, mert nagyon jótékony hatása van!Mondjuk sokszor nem volt rá szükség szerencsére, 1,5 éves most.

Nyugodtan adj neki, nincs is benne annyi méz....

2012. ápr. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
72%
Egyes anyukák jobban hisznek könyveknek, és a tév hiedelmeknek. Ezek szerint 1 éves gyereknek nem szabad adni semmit! Lehet hogy le leszek pontozva csak egy példa: Elvittem a gyerekem az ügyeletre mert 3 napja 38.8 volt a láza. mire odaértünk az orvoshoz már CSAK 38.5 volt. Azt mondta: HOGY KÉPZELI HOGY EVVEL A HÜLYESÉGGEL ELMEREK JÖNNI AZ ÜGYELETRE, HISZEN CSAK 38.5 FELETT KELL LÁZCSILLAPÍTANI, ADDIG NEM KELL ADNI A GYEREKNEK LÁZCSILLAPÍTÓT MÍG 38.5 FÖLÉ NEM MEGY! Szóval, nyugodtan adj neki, ha meg allergiás rá, legalább kiderül, csak így tudjátok meg hogy mire allergiás. Most már le lehet pontozni!
2012. ápr. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem adhatsz,a méz nem probléma,manapság sok anyuka teljesen bele van bolondulva a könyvekbe ha valami nem úgy van akkor már támadják az embert, 1 éves gyerek szinte bármit ehet már, 1 éves kisfiam simán kap győri édes kakaós kekszet,na abban nincs semmi vacak(tartósítószer,szinezék,egyebek),abban is van kicsi méz.Szerintem ha nem rendszeresen eszik nem gond,szerintem jó ha nem kap sok édességet.
2012. ápr. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
21%
Nem adnék, gondolom még nincs hozzászokttava a tejhez, méz nem jó, plusz cukor... Inkáb túrórudit
2012. ápr. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!