Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkor most jol alszik 4,5 hos...

Akkor most jol alszik 4,5 hos babam vagy ezt nem neveznetek annak? Elolvastam mar tobb konyvet is ( Suttogo, Gina Ford. Stb. ), de nem tudom eldonteni.

Figyelt kérdés
Mi igy alszunk: este 7-kor furdes, majd eszunk es utana alvas. Bufi cimszo alatt ringatom kicsit, 5-10 percet es utana leteszem az agyaba, a szemei mar szinte csukva, cumi a szajaban es alszik is. Kb.fel ora mulva kiesik a cumi, de fel sem ebred alszik tovabb. Ugy efjel korul felig megebred, de a szemei csukva vannak, akkor odaadom neki a cumikat es alszik tovabb, nincs 2 perc az egesz. Nem tudom mitol ebred meg. Hajnali 4 korul ebred ujbol, amikor is valoban felebred, ekkor eszunk is. Majd visszaalszik meg kb. 7-8-ig reggel. Nem kellene mar ennie hajnalban? Igazabol nem vagyok benne biztos,h ehes. Lehet,h csak megszokta,h ilyenkor eszunk? Nem sirva ebred, hanem elkezd jatszani..:)) beszelget, nyekereg, persze ettol mi nem tudunk aludni. Mar simogattam, cumit adtam neki, de nem alszik el, amig nem eszunk. Volt,h 1 oran keresztul ultem mellette es rimankodtam neki,h aludjunk tovabb. Edes volt, azt hitte jatszunk. De nem sir sosem. Mit gondoltok akkor most jol alszik vagy sem? Szoktassam le a hajnali evesrol vagy varjak meg? Es, ha szoktassam le akkor hogyan?
2009. jún. 22. 22:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát első babás anyukaként nem érzem úgy, hogy Nekem kéne ezt megítélni, inkább csak leírom, hogy az Én kislányom hogy alszik. 4,5 hónapos, de 2 hónapos kora óta nem kel fel éjjel. Először 8 órát aludt egyben, de 3 hónapos kora óta 10-12 órát durmol ébredés nélkül. Külön szobája/ágya van az első naptól, ajtaja becsukva, van bébiőrünk és légzésfigyelőnk. Este 9-től reggel 8-9-ig alszik. Aztán 11 és dél között alszik fél-1 órát. Aztán délután 2 és 6 között alszik minimum 3 órát. Fürcsi 8-kor, még szopizik utána egy jó adagot, aztán bealszik. Nem tudom, hogy ez normális-e, de Ő jól érzi magát, mosolygós, cukibaba. :-)
2009. jún. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem semmi gond nincs a babád alvásával és azzal,h. hajnalban felkel. Az én kislányom lassan 9 hós, de még mindig van néha,h. felébred éjjel (főleg majd a fogzás idején, betegség idején lehetséges) én megszoptatom, egyáltalán nem beszélek hozzá és alszunk tovább. Ha neked nem kényelmetlen az éjszakai szoptatás akkor szerintem ne aggódj nagyon ügyes babátok van. Eleget eszik napközben a babátok? Mert igazából, ha eleget eszik nappal,akkor esetleg csak szomjas lehet..mennyi ideig szopizik éjjel?

Sajnos a leszoktatásban nem tudok segíteni, de szerintem a babád el fogja hagyni magától is.:)

Sok sikert!

2009. jún. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia, saját tapasztalatom szerint, ha nem éhes a babám, akkor nem eszik. Nincs az a megszokott idő amikor ő programozottan enne. Így én azt gondolom, hogy éhes, ha pedig az akkor kell neki adni enni. Szerintem - saját vélemlényem- nem kell siettetni ezt az átalszom az egész éjszakát dolgot. Vannak babák akik már nagyon korán áttérnek erre és vannak akik igénylik az éjszakai etetést. Én nem szoktatom le róla, majd ő leszokik magától. Egyébként meg ha belegondolsz 7-től 4-ig alvás az már olyan, mintha átaludná az éjszakát.

Üdv 6 hós baba anyuja

2009. jún. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!