Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem bírom! Hogy alakítsak ki...

Nem bírom! Hogy alakítsak ki a babámnál bármilyen "jő" szokást is, ha ilyen hülye idő van, és teljesen megzavarja őt?

Figyelt kérdés
Most is rajtam aludt el, és le sem tudom tenni, mert így legalább egy kicsit alszik, s ha leteszem felébred,7 hetesek vagyunk és azóta mindig ilyen hülye az idő. 2-3 nap kánikula, utánna meg hideg és eső. Most meg szinte ősz van. Mi lesz ősszel akkor is ilyenek? Ti hogy bírjátok, és mit csinálnátok- erőltetnétek a kiságyban alvást (sírás nélküli módszert), vagy nem?
2009. jún. 23. 10:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Sajna nem nagyon tudok tanácsot adni, ugyanis kislányom már 9 hónapos, de mi is megőrülünk ettől az időtől, őt is zavarja. Őt már legfőképpen azért, mert menne ki, bent lenni egész nap nem túl izgalmas neki, meg le sem fárad igazán, így az alvás is nehezebb.

Ha el tud aludni kiságyban, akkor persze, aludjon, amennyit csak akar, én megpróbálnám, úgy leglább te is tudsz valami kezdeni a háztartásban.

2009. jún. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát kialakítani akár mit is, még nehezen tudsz, mert egy ilyen kicsi babánál naponta változik a kedv, a szokás, az én babám 8 hós és nég most is minden nap van úgy , hogy más.

Nekem mikor ilyen pici volt nagyon sokat segített a babahordozó, én egy kicsit kitömtem az alját, hogy azért mégis egy kicsit vízszintesen legyen és abban ringattam el, ott nagyon jól aludt, de csak nappal volt úgy, este mindig az ágyában aludt, aztán lassan visszazoktattam a kiságyba, ő sohasem igényelte azt, hogy ringassam, mert elringatta a hordozó.

2009. jún. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nagyon pici ő még, nem erőltetnék semmit. Annyit tehetsz, hogy próbálsz "valamilyen" napirendet tartani. Nem kell szigorúan, csak próbálj rendszeres időben etetni, altatni. Nem fog sikerülni mindig, de mire vége lesz a nyárnak már nagyobb lesz, addigra biztosan kialakul. Eleinte inkább neked fog jót tenni egy napirend, mert kevésbé lesz káosz a nap.

Jó ötlet a hordozó, vagy próbáld meg magadra kötni kendővel, akkor lehet tenni-venni, míg rajtad alszik. Vannak babák, akik igénylik a testközelséget.


Egy 5 éves nagyfiú és egy 11 hós baba anyukája

2009. jún. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Próbáltam berakni hordozóba, de nem tetszett neki. Tegnap érkezett meg a MT hordozó, amihez nagy reményeket fűztem, de eddig csak 1x tudtam beletenni. Most is az ágyban fekszünk, ő a mellkasomon, és ha megriad, keresi a cicit. Így még a 3 órás etetést sem tudom vele tartani, mert van, hogy jobban megszívja.
2009. jún. 23. 11:06
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló vagyok.

Megnéztem az mt hordozót, de nem derül ki nekem a képekről, hogy megtartja-e a gyerek fejét. Ilyen picinek is ajánlják?

A kendőt azért mertem ajánlani, mert amikor 7-8 hetesen többször jártunk vele kórházban, gubót csináltam a babóból, csak a feje búbja meg a talpacskája látszott ki, de nagyon jókat aludt így.


Cumit próbáltál? Nekem is voltak elveim, de egy idő után feladtam őket. :) A nagyobbikom cumizott, a kicsi nagy ívben kiköpte és inkább az ujját szopja.


Az a helyzet, hogy csak ötletelni tudunk, tuti recept sajnos nincs.

2009. jún. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi tegnapra virradóan óránként keltünk, és csak szopizva nyugodtunk meg, mert egyébként ment az üvöltés. Aztán a délelőtt valahogy elvoltunk, de negyed egytől kezdődött minden előlről. Magán kívűl üvöltött szegény álló nap, alig vártam, hogy valaki átvegye tőlem egy kicsit, mert se fekve, se ülve, se állva nem volt jó semmi. Összesen 2-szer fél órát aludt egész nap. Aztán este fél 9-kor beájult. és rendesen 4 ránként kelt enni, és a ma délelőttött is átvigyorogta eddig. S mindez emiatt a hülye szeles idő miatt.

Ja, pénteken leszünk 7 hetesek.

2009. jún. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szerintem nem a hordozóval van baja,csak ilyen időben egész nap nyűgös, sokszor az is zavarja, ha felveszem - utánna megnygszik. A fejecskéjét amúgy már egész szépen tartja, és vannak MT-k, amikben újszülött kortól lehet a baba.

A cumit már próbáltuk, annak ellenére, hogy nekem se elvem, de csak felidegesítettük vele. Pedig több fajtát is kipróbáltunk, de ugyan az a hatás.

Még mindig alszik ugyan úgy rajtam :)

2009. jún. 23. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!