Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet bevezetni a...

Mikortól lehet bevezetni a glutén tartalmú ételeket a babáknál?

Figyelt kérdés
2009. jún. 23. 11:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nekem most múlt 6 hós a babám és a doki mondta kezdjem el adni a liszttel berántott főziket, már evett korábban is főzit szóval nem ezzel kezdeném. én is meglepődtem, de egy ismim is mesélte hogy neki is a 7 hósának már kiflivéget ajánlott a doki. úgy látszik most épp ez a trend...
2009. jún. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

hát nem ez a trend. azok a dokik le vannak maradva!!!

1 éves kortól szabad csak glutént adni. addig csak kukorica- vagy rizsliszttel szabad főzeléket készíteni.

2009. jún. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a dokik jól tudják. Az új ajánlás szerint 6 hónapos kortól kaphat gluténtartalmú ételeket, mert megállapították, hogy így könnyebben fel tudják ismerni, ha egy baba lisztérzékeny.
2009. jún. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
hát nekem pont nem ezt mondták...
2009. jún. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez érdekes! Csak azt nem értem, hogy akkor miért csinálnak már 4-6 hónapos kortól adható ételeket úgy, hogy glutén van bennük, ha a doki meg azt mondja, hogy várjunk még. Ez megint orvos függő. Hiába nézelődünk a neten babáknak adható ételekről, hogyha mindenhol mást és mást írnak, hogy mikor mit lehet bevezetni. Nincs két egyforma táblázat sem, ahol a gyümölcsök és zöldségek egyformán lennének felsorolva. Na mindegy, kár ezen rágódni. Köszönöm a válaszokat!
2009. jún. 23. 13:18
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az arany középutat kell megtalálni.Most hét hónapos a babám és elkezdtem a glutén tartalmú ételeket adni,persze nem sokat.Érdekes,hogy amikor 10 és 12 évvel ezelőtt a nagylányaim hozzátáplálását kezdtem nem volt ennyiféle vélemény.6 hónaposan bizony kapták már a reszelt almát darált keksszel és meg sem fordult a fejemben,hogy ez nem jó.Hát nem tudom...Anyukám is csak csodálkozik ezeken a "trendi" dolgokon.
2009. jún. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

sziasztok! a gluténtartalmú ételeket kb. 8 hónapos kortól nyugodtan be lehet -fokozatosan!- vezetni.

azok a babák, akik hajlamosak az érzékenységre, már 4-6 hónapos kortól kapják orvosi felügyelet mellett (pl. az én fiam).

itt erről van info:

[link]

2009. jún. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!