Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy baba nem szeret hason,...

Ha egy baba nem szeret hason, akkor mi motiválja, hogy megforduljon?

Figyelt kérdés

Kicsit kezdek szomorú lenni!

Fiam 5 hónapos lesz és tökéletesen el van a hátán! Oldalra sem sokat fordul!

Igaz, nem szeret hason, egy huzamban kb. 10-15 percet bír ki.

Mindenki azt mondja,hogy az oldalra fordulás az előjele a forgásnak. Hát nálunk mostanában azt sem csinálja.

De ha nem szeret hason, akkor miért is akarna fordulni? Vagy ez egy "ösztön"?


2012. máj. 2. 04:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Ennek sok oka lehet.


Lehet nyaki, izombeli okai is.


Ami nagyon jó módszer (lányom sem szerette), a Vojta torna.


Szerintem menj el ortopéd orvoshoz és kérdezz rá.

Ezt a módszert olyan kisbabáknál használják, ahol csak lusták, vagy nem szeretnek hason, de nincs más probléma. Pl felnött rehabilitációba is használják pont ugyan erre.

A lábak felhúzása az elsö a forgásba. a lábakat felhúzza majd kiteszi oldalra és már a lendület át is fordította. vissza pedig eljut oldalig, majd onnan egy összehúzódás átfordítja a hátára.

kb 2 hét után fordulni fog.

2012. máj. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

5 hónaposan még nem kell sehova sem szaladni.Még bőven ráér


Nekem is csak háton szeretett lenni a lányom,és én is aggódtam amiatt.Már betöltötte a 6.hónapot mikor fordult egyet,de aktívan csak 8 hónaposan kezdett.Lusta és kényelmes volt :) de aztán szépen mindent bepótolt a saját ütemében.

2012. máj. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Enyém is utál hason, nem is forog semmit pedig 6 hónapos már.

Ez van, majd forog ha amúgy egészséges.

2012. máj. 2. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ne pánikolj az enyém átfordult öt honaposan kétszer aztán meg egy honapig semmi 6honaposan egyik naprol a másikra elkezdett forogni,mint egy kis hordó ugy gurult ide oda és 7 hósan meg már mászott..
2012. máj. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!