Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek, merjem...

Mi a véleményetek, merjem külön szobába rakni a kisfiam? Félek az éjszakai ébredésektől.

Figyelt kérdés
5,5 hónapos a kisfiúnk és készen van a szobája. Eddig egy szobába aludtunk mind a hárman, persze ő a kiságyában. Csak húzom az időt a külön szobába való költözéssel. Félek, hogy nem ébredek meg, amikor mozgolódik éjjel és a cumit kéri. Attól is tartok, hogy ha nem hallom meg időben a mocorgását akkor teljesen felébred nem nem fog azonnal visszaaludni. Egyszer kel még szopizni, csak anyatejes. Mik a tapasztalataitok? Hogyan változtak az éjszakáitok, hogy külön raktátok a babát? Előre is köszi a válaszokat.
2009. jún. 23. 16:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is korán különraktam.Szerintem mindenképp érdemes kipróbálnod,és hidd el fel fogsz ébredni minden zajra.Ez már tapasztalat.Csak ne kapcsolj éjjel nagy fényt,mert akkor tényleg felébred.
2009. jún. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi 3 hónapos kora körül tettük külön. Semmi nem változott, simán felébredek a legkisebb nyöszörgésre is, pedig korábban nagyon mély alvó voltam (mondjuk pl. a nagy viharra, mennydörgésre például ma sem ébredek, csak a kisfiam hangjára.) A hálónk mellett van a szobája, így nem gond odaérni, nincs probléma a visszaalvással sem. Vágjatok bele!
2009. jún. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi viszonylag késon, 1 évesen tettuk kulon szobába, kozvetlen a miénk mellé. Féltem tole, mert a kicsi tobbszor ébred, legalább 2x, de gyakran van nehezebb éjszakánk. Es ha nem kap idoben tápszert, nagyon felsírja magát, nehéz visszaaltatni.Még nem volt olyan, hogy ne vettem volna észre, mindig idoben ott voltam, ez már egy ilyen reflex. Amíg velunk aludt (kulon ágyban), arra is felébredtem, ha csak megfordult, vagy másképp szuszogott, így alig tudtam pihenni, most már csak ha riadó van.

az elso 1-2 héten én is ott aludtam mellette, hogy szokja az új kornyezetet, aztán már csak hajnalban maradtam, vagy akkor sem, megszoktuk.

2009. jún. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!