Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éjszakai ébredések, nálatok...

Éjszakai ébredések, nálatok mi vállt be? Kisfiam 5 hónapos és kb.2 hós koráig már majdnem végig aludta az éjjelt (3-4-ig akkor szopott először reggel) majd jött egy nátha a bátyótól és borult minden.

Figyelt kérdés

Azóta eltelt pár hónap és egyre többször kel éjjel, hogy visszategyük neki a cumit szinte óránként van, hogy félóránként. Sajnos csak azzal alszik el. A nagyobbik fiam 3 éves koráig rosszul aludt, szaladtam rögtön ha sírdogált és nem tudom emiatt e de nagyon sokig nem aludt jól.Nem akarom ezt a hibát most is elkövetni, de ma hagytam sírni 10 percet éjjel de nem hagyta abba.

Van valami ami bevált nálatok, még szopizik meg megindultak a fogak is mert nyálzik,rág mint az őrült:)

Borostyán lánc az van rajta rengeteget nyugodott tőle csak az éjjelek.Nem fogom tudni így összeköltöztetni őket attól félek.


2011. nov. 12. 09:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
6,5 hónapos kisfiam 6 hetes korától 5,5 hónapos koráig végig aludta az éjszakákat, reggel 5-7 között kelt, este 7-9 között aludt el. Nem tudom már mit tegyek hulla fáradt vagyok,amúgy sem avgyok jó alvó, de ő éjszakánként akár 6szor is fel kell sokszor csak felsír beadom a cumit visszaalszik,vagy hajnali 1-3kor fel kell üvölt hogy éhes,majd evés után teljesen éber elkezd játszani, nyáladzik jön a foga kenegetem,próbáltam hogy többször eszik nem vált be,hiába fárasztja le magát(kúszik,mászik,ül,áll) se napközbe se éjjel nem akar aludni,örülök ha összesen 6-8 óra összejön de akkor már sokat mondok,most egy homeopátiás bogyót próbálok egy hete de semmi változás.Sajnos 3 hónapos kora óta nem szopik, volt hogy hagytam én is sírni 5-10 percet de nem értem el vele semmit, engem is érdekelne valami tanács
2011. nov. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

[link]

Olvasd el én már megnyugodtam mert nem bírnám hagyni éjjel sírni itt kifejezetten ellenzik, így megnyugodtam ez egy ilyen időszak nem mi rontjuk el!

2011. nov. 12. 19:57
 3/11 anonim ***** válasza:
ja nem hagyom sírni,most kaptam egy jó tippet, amit egy orvos ajánl,el is aludt a babám,de csak holnap tudok beszámolni végig alussza-e az éjjelt
2011. nov. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Oké várom!
2011. nov. 13. 11:21
 5/11 anonim ***** válasza:
szia! csupán 40 perc altatással aludt 19től fél 3ig majd evett és utána 7ig :D
2011. nov. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor nem jött be a dolog???:D
2011. nov. 14. 09:20
 7/11 A kérdező kommentje:
Írd meg légyszi mi a tipp mert így végig gondolva az a 40perc nem is sok ha eddig elalszik:)
2011. nov. 14. 09:45
 8/11 anonim ***** válasza:
az nagyon jó,2. nap csak 6 perc volt és most már fél 5ig aludt,
2011. nov. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"1 nap:

- esti programnál mindig legyen ugyanaz a sorrend (pl: evés, fürdés, szoptatás)

- az utolsó mozzanat után (pl szoptatás) rakd be őt a kiságyába és mondj neki valamit, ami innentől az alvást fogja jelenten (pl: Jó éjt Kicsim, álmodj szépeket! Anya is megy lefeküdni)

- és menj ki

- hagyd 5 percet sírni (baromi nehéz) és nyugodtan menj vissza, ne nyúlj hozzá, csak hajolj oda és mond azt: Kicsim most este van aludni kell, anya is fáradt és a befejezőmondatot(pl: Jó éjt Kicsim, álmodj szépeket! Anya is megy lefeküdni) és menj ki. Nem baj, hogy végigsírja a mondataidat és úgy mész ki hogy még mindig sír, menj ki

- 5 perc múlva ismétlés

- amíg el nem alszik

Amikor elalszik már végig fogja aludni az estét."

És még azt írta nekem a kedves válaszadó,hogy ne sajnáljam,az lebegjen a szemem előtt,hogy neki is jó ha alszik. 1.nap nekem 40perc volt,2.nap 6 perc, aztán kiderül ma mennyi,és délelőtt most elaludt játék közben eddig iylen sem volt még

2011. nov. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ezt próbáltam a nagy fiamnál egy könyvben volt leírva szóról szóra mit kell tenni de nem jött be tartósan 3 évig nem aludt rendesen.A picike nekem este szépen elalszik magától így csinálom ahogy írtad az elejétől a nagyobbik fiamnál is így volt, nappal, délelőtt-délben-délután is alszik. Kezd beállni a napi ritmus.Este az a gondom, hogy szépen elalszik(kivéve amikor nem:)és éjjel kezdődnek a felébredések. hagyni sírni fél órákig sem szívem sem lehetőségem mert a férjem dolgozik és a bátyót sem kelteném fel:(

Így nem egyszerű de kezdődött a fogzás is és emaitt is lehet az éjjeli kelés.

Nem tudom...de köszi

2011. nov. 14. 12:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!