Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van kullancs elleni oltás...

Van kullancs elleni oltás babáknak? Érdemes beadatni 1 évesnek?

Figyelt kérdés
Köszi
2012. máj. 3. 14:26
 1/10 anonim ***** válasza:

igen !

én beadattam már 2 ön tulvagyunk

2012. máj. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom 1 éves kortól lehet adni ezeket az oltásokat. Mi 2 évesen kezdtük el, 3 oltás kellett a teljes védettséghez.

Talán Encepur Junior volt az oltás neve, ha jól emlékszem.

2012. máj. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nincsenek káros hatásai? Valahol írta valaki, hogy veszélyes, mert pl. cukorbetegséget okozhat, vagy mi...
2012. máj. 3. 14:33
 4/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom ezt csak 15hós kortól lehet beadatni.

Első válaszoló: nem keverted a Meningitisz ellenivel,mert abból kell kettő 1éves kor alatt.(Neis vac-c vagy Menjugate az oltóanyag neve)

2012. máj. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem holnap kapja a 2. oltást. Az első után semmi mellékhatás nem volt, csak kicsit estére fájdította a karját, de másnap már azt sem. Szerintem érdemes beadatni, főleg, ha olyan helyen laktok. Nálunk az ovi udvarban is sok a kullancs.
2012. máj. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi

14 hónapos, és oltáspárti vagyok, de azért szeretnék ennek is rendesen utánajárni.

Akkor Ti nem hallottatok ilyenről, hogy 3 év alatt nem elég fejlett hozzá a baba immunrendszere, és bajt csinálhat?


Nem a Neis Vac-ra gondolok, azt már megkaptuk, 1 évesen volt az utolsó ismétlője.

2012. máj. 3. 14:38
 7/10 anonim ***** válasza:
Nah és akkor ahhoz mit szólsz, hogy a mi doktorunk rábeszélt, hogy adassam be a gyereknek 2 hónapos korában, azért, mert koraszülött volt a gyerek.Beadattam, és amikor elment az orvos és ki akartam dobni a dobozát, akkor látom rajta, hogy 1+ tól, tehát egyéves kortól lehet csak.Nem kaptam menten infarktust, hát szidtam is magam, hogy mebíztam a gyermekorvosunkban.Szerencsére eddig nem lett tőle semmi baja(kopp,kopp)5 éves a fiam, de az biztos, hogy a következő gyerekemen nem fog egy orvos sem kísérletezni, mert tuti, hogy ez valami zsiványság volt.Én meg voltam olyan buta, hogy vakon hittem az orvosunk szakértelmében.Mi a tanulság, utána kell nézni a dolgoknak mielőtt egy orvos rá akar beszélni egy nem kötelező védőoltásra.Azóta is szidom magam.Voltunk egy éve vérvételen, és jó a cukorja a gyereknek.Csak sajnos vashiánya volt,de helyrejött.De amúgy minden rendben.lekopogom
2012. máj. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Utolsó, nem semmi.


Én már a gyerekorvos előtt utána szeretnék / szeretek nézni mindennek, hogy feltegyem a kérdéseimet :)))

2012. máj. 3. 17:10
 9/10 anonim ***** válasza:

A mi orvosunk oltáspárti, de azt mondta, 2 éves korig nem adja be a fiamnak.

Én meg elfogadtam a döntését, elvégre ő tudja.

2012. máj. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én vagyok az, akinek túl korán be lett adva a védőoltás, de hát ez az, hogy én is vakon megbíztam az orvosunkban.És hát gondoltam, ő az orvos, csak jobban tudja mikor kell beadni, de látom nem kellett volna naívan viselkednem,csak imádkozni tudok, hogy a későbbiekben se okozzon gondot,hogy idejekorán beadatta.
2012. máj. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!